Haftanın KombiniModa

Jesicca Hart ve H&M İlkbahar-Yaz ile Pastel…


Avusturalyalı ünlü model Jesicca Hart, şu sıralar H&M’nin İlkbahar-yaz koleksiyonunun tanıtım fotoğraflarında göz kamaştırıyor. Pastel renklerin ve romantik etkilerin boy gösterdiği koleksiyondan yararlanarak yaptığım dinlendirici bir kombin sizi bekliyor.

Birbirine zıt ve bir o kadar da canlı renklerin yanı sıra pastel renkler de bu yaz çok revaçta. Patlayan renkleri bir arada kullandığınız gibi pastel renkleri de birlikte kullanabilirsiniz. Sarılar, pembeler, maviler ve yeşiller tüm sadeliğiyle yaz günlerinin vazgeçilmezi olacak gibi görünüyor.

H&M yaz koleksiyonunda pastel renklerin yanı sıra, dantel detaylar, romantik takılar, çiçek desenleri ve iç açıcı aksesuarlar yer alıyor. Eğer siz de pastel renklerden hoşlanıyor ve bir kombin yapmak istiyorsanız koleksiyona göz atmanızda fayda var.

Pastel renkleri kullanırken, dikkat etmeniz gereken birkaç küçük nokta var. Öncelikle pastel renklerle kombine edeceğiniz diğer renklerin de mutlaka pastel tonlarda olmasına dikkat edin. Yani pastel sarısı bir hırka ile patlayan turuncu tonlarda bir pantolon giymeyi hayal bile etmeyin. Onu yine pastel tonlardaki mavi, yeşil ya da pembe bir pantolonla gayet güzel tamamlayabilirsiniz. Önemli olan pastel rengin yine pastel tonlardaki bir renkle tamamlanmasıdır.

Dikkat edeceğiniz bir diğer nokta ise; yazın sadeliğini yansıtan bu renkleri uyumlu aksesuarlar ve doğru makyaj ile tamamlamanız. Çiçekler, tüyler gibi yazı çağrıştıran simgelerden faydalanabilirsiniz. Makyaj konusunda ise mutlaka renklere sadık kalmalısınız. Çok canlı ve göz alıcı rujlardan ve farlardan uzak durun. Bunların yerine daha sade ve doğal görünen bir makyaj sizi giydiklerinizle bütünleşmiş gösterecektir.

Son olarak Jessica Hart’ın harika görünen topuzu ile stilinizi tamamlayabilirsiniz. Bu modeli kendinize uygulamanız sandığınız kadar zor değil. Öncelikle H&M’ lerden alacağınız bir topuz süngeri işinizin büyük bir kısmını sizin yerinize yapacaktır.

Tepeden sıkıca topladığınız saçlarınızın ön ve arka kısmını bolca spreyledikten sonra, süngeri saçlarınızı topladığınız kısma geçirerek yerleştirin. Ardından süngerin etrafına saracağınız saçlarınızı firkete yardımı ile diplerden sabitleyin. Gün boyu bozulmadan rahatlıkla kullanabileceğiniz bu model sizi hem çok sevimli hem de çok şık gösterecek…

Source link

Başa dön tuşu