GenelKadınMagazin

14 yaşında kızım,internet,oyun,lgs,dersleri | Kadınlar Kulübü

Kızım küçükken babasıyla ayrıldık.kizim okula başladığında babamla asla görüşmek istemiyorum sakın beni zorlama anne dedi.hakli sebepleri vardı bende tamam dedim.kizim 4 yaşındayken ben tekrar evlendim.kizim eşimi babası yerine koydu ve gerçek baba kız ilişkileri oldu.cok şükür o konuda çok iyiyiz.
Şuan 14 yaşında.bu Haziran’da lgs ertelenmezse sınava girecek.
Pandemiye kadar dersleriyle,okulla,arkadaslariyla bir sorunu olmadı.pandemi başladı usengeclik başladı kızımda.ders yapmıyor asla.ben baskı yaparsam biraz yapıyor sonra bırakıyor.
Son 6 ay belki fazla süredir sürekli telefonda oyun oynuyor.ben sürekli kızım önce derslerine katil,test çöz.arada telefona bakarsın diye.benden çekiniyor kızıyorum diye ama yine yapacağını yapıyor.Ramazanda oruç tutmak istedi tuttu da.son 2 gündür sabah namazında sonra yatalım diyorum,yatıyoruz.ama meğer kızım uyumuyor oyun oynuyormuş.sonra akşam 5-6 da zorla uyandiriyorum.

Bugün çok kızdım.ben iftara hazırlanıyorum 4-5 kez gittim uyandırmaya uyanmadı.bende kızdım yeter kalk diye.uyandi hemen telefonla oynuyor.uyandigi andan uyuyana kadar elinde telefon.

Telefonu aldım elinden.bana küstü.oyunu sildim.tiktok vardı sildim.yabanci isimli numaralar vardı engelledim sildim.guzelce konuştum.kurallar koydum en fazla 2 saat oynayacaksın ara ara dedim.

Dersleri,sınavı,testler hakkinda konuştum.sonra verdim telefonu.muzik dinle,yakın arkadaşlarla görüş,derslerini takip et dedim.

Aradan bir saat geçti anne tıktok yükleyelim ben ordan müzik dinliyorum lütfen orada mesajlaşma falan yok dedi.bende tamam ama dediğim gibi sürekli elinde telefon olmayacak dedim.

gece 2 gibi odasına girdim ne yapiyosun dedim.telefonu saklamaya çalıştı.biriyle mesajlasiyor.bende arkadaşı diye düşündüm bı kız var o zannnettim.bi bakayım dedim.

Nasıl bağırıyor.elinden çektim aldım tıktok dan birisiyle konuşuyor.benim akşam üzeri yaptıklarımi şikayet etmiş.baya bana saydirmis.oyuna giremem,numaranı zorla sildi annem falan demiş.

Ben okumayayım diye üzerime saldırdı.elimden telefonu almak için.baya ben bagirmasam bana vuracak.bi kaç kez vurdum odasına götürdüm kızimi.telefonu aldım tekrar elinden.

Sonra yanıma geldi güzel güzel tekrar anlattım.daha 14 yaşındasın.oyun,arkadaşların,o erkek senden önemli mi.neden böyle yapiyorsun daha çok küçüksün.gelecegin önemli diye.telefon sende kalsın dedi biraz konuştuk.yarin rehber ogretmeniyle konuşacağım.

Kizlar çok bunaldim ne yapacağım ben.cok uzun oldu nolur kusura bakmayın.
İyi yaklassam yüz buluyor.sert olsam düşmanı ilan ediyo.

Bide bunları babama anlatma diye söyledi en son.


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı