GenelKadınMagazin

16 Mart – 11 Nisan 2021 Merkür Balık Burcunda – Burçlara Etkileri


Yükselen Burçlara Göre Etkisi;
Yükselen Koç
Dış dünyadan daha izole olmak isteyeceğiniz , kendinize dair iç gözlem yapmak isteyebileceğiniz bir dönem.Görünür olmasını istediğiniz bir fikir varsa eyleme geçmek yerine konuya ilişkin daha fazla detay ve analiz etmek için hazırlık evresi olarak değerlendirebilirsiniz. Geçmişte çözülmeden üzeri kapatılmış finansal bir konu varsa tekrar gündeme gelebilir.Ancak 21 Marttan itibaren ,Güneşin ve venüsün burcunuzda olması ,karşı atağa geçmenizi sağlayabilecek kaynakları bulmanıza vesile olacak.

Yükselen Boğa
Sosyal hayatın hareketleneceği ,arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirmek ,keyif alacağınız alanlara yönelmek ruhunuza iyi gelecek. Yeni şeyler öğrenmek için çeşitli semine ve eğitimlere katılabilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz.Geleceğe yönelik planlarınızı yetenekleriniz doğrultusunda hareketlendirebilir ,ilhamla gelen sanatçı yönünüzü geliştirebilirsiniz.

Yükselen İkizler
İş hayatınızla ilgili hareketli bir zamana gireceksiniz.İşlerinizin ağırlığı , seyahatlerle gerçekleşebileceği gibi ,internet üzerinden ,e-ticaret yapıyorsanız biraz daha dikkat ve sabır göstermeniz gereken bir süreç.20 Martta ,burcunuzda seyahat eden Mars ile Merkür Balığın kuracağı dik açı ile birlikte ,trafikte iletişimde kazalara ve yanlış anlaşılmalara neden olabilir.Nisan ayının ilk haftası ummadığınız bir iş görüşmesi ya da iş anlaşması ile motivasyonunuz yerine gelmeye başlayabilir.Ancak karar vermeden önce ,duygusal ve yüzeysel bakış açısının dışında ,mantığınızı ön planda tutarak düşünmeniz , detaylandırmanız önemli.Kariyeriniz ile ilgili size yeni fikirler katabilecek bir konuda eğitim almak içinde oldukça uygun bir dönemdesiniz.

Yükselen Yengeç
Farklı inanç ,felsefe ve düşünceler ,bu konularla ilgili eğitim ve seminerler daha çok ilginizi çekmeye başlayacak. Mistik konularda derinleşeceğiniz ,sezgilerinizin daha da artacağı bir süreç olacak.Yutdışı ile ilgili hayallerinize ulaşmak için daha fazla çaba harcayabilir ,bitakım yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.Uzak akrabalarınız ile iletişiminizin yoğun olacağı ,eşinizin akrabaları ile daha fazla birarada olacağınızı gösterirken ,uzak seyahatlerinizde gündemde olabilir.

Yükselen Aslan
Ortak paralar ,banka ,kredi ,ödemeler ,hukuksal konuların gündemde olacağı ,parasal konularda geleceğinize dair yatırım yapmak isteyeceğiniz bir zaman. Ancak ,kararlarınızda istikrar sağlamak zor olsada , yaratıcı yeni fikirler üretmek ve planlama yapmak için değerlendirilebilinir. Zihinsel olarak ,huzursuz ,dağınık, odaklanamama söz konusu olabileceğinden ortak mallarla ilgili ,aciliyeti yoksa karar almayı daha sonraki bir zamana ertelemekte ,özellikle 21 Martta Güneşin Koç Burcuna geçişi ile daha etraflıca değerlendirebilirsiniz.

Yükselen Başak
Karşıt Burcunuzda yer alan ,yönetici gezegeniniz merkür ,birçok konuda ikilem yataracak.Özellikle odağınız ,İçinde bulunduğunuz ikili ilişkiler olacak.Yürümeyen bir ortaklık ,duygusal beraberlik veya evliliğiniz ile ilgili sorunları yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlama aşamasında isenizde , romantizmin doruk noktasında olmanızdan dolayı partnerinizi duygusal bazda fazla yüceltebilirsiniz.Yakın geçmişte direkten dönmüş ,önemli bir iş anlaşması tekrar gündemine gelebilir. Ancak zihniniz dağınık olabileceğinden durum değerlendirmesi yapmanız önemli olacaktır.

Terazi Burcu
İş hayatınızda ve günlük rutinlerinizde ,Merkür ün ilk derecelerindeki seyahati esnasında ,hiçbirşey yapmama isteği içinde olabilirsiniz. Merkür, Balık burcunun dağılan enerjisi haliyle , iş ortamınızda düzenli ve organize olmanızı zorlaştırabilir.Ancak estetik ve güzellik algınız ,Balığın hayal gücü ve sınırsızlık etkisinden yararlanabilir ve fark yaratan çalışmalar ortaya koyarak ön plana çıkabilirsiniz.Özllikle Güneşin Koç Burcuna geçmesi ile ,güçlü ve dominant karakterlerin üzerinizdeki baskısını nispeten bertaraf edebilirsiniz.

Yükselen Akrep
Aşk hayatınız hareketlenebilir.Daha romantik olacağınız ,sevgiliniz veya eşiniz ile ilişkinizi daha birleştirici bir plana taşıyacağınız zaman.İlişkisi olmayanlar için flörtöz yaklaşımlar söz konusu iken adını koymadan geçirilecek bir akış mümkün.Sanatsal ve mistik konularla ilgilenmeye başlayabilir ,meditasyon, yoga gibi ruhsal çalışmalarda bir faaliyete yönelebilirsiniz.Resim yapmak ,yazmak , yaratıcılık gerektiren konularla ilgileniyorsanız hayal gücünüzün en derinliklerine inerek sıradışı çalışmalara imza atabilirsiniz.Daha çok sanat ,mistik konular ,flört ,sevgiyi paylaşma ve Çocuklarınız ile ilgili keyif dolu bir zaman sizleri bekliyor.

Yükselen Yay
Ev ,özel yaşam alanınızın önemli olacağı bir zaman.Evde değişiklikler yapabilir ,tadilat ya da evinizi taşımak isteyebilirsiniz.Aile büyükleriniz ile ara ara fikir çatışmaları içinde bulabilirsiniz kendinizi . Zihinsel olarak hem gergin ,hemde dağınık olabileceğinizden ,geleceğe yönelik karar vermek yanlış olabilir.Bu süreci oturup beklemek ,planlamak ,resme daha büyük bakmanız için kısa bir mola olarak düşünebilirsiniz.

Yükselen Oğlak
Soyut olanı somut olanda şekillendireceğiniz ,uğraştığınız alanda ,yaratıcılığınızı kullanacağınız ,bunları diğerleri üzerinde hizmet anlayışı çerçevesinde değerlendirebileceğiniz zamanı göstermekte.Sanatsal konularda , hitap ettiğiniz kitle üzerinde büyük bir etki yaratabileceğiniz başarı vaad eden süreç.Kardeşlerinizle ,size yakın olanlarla ,ilişkilerinizin hareketlilik kazanacağı ,sık sık kısa seyahatler içinde olacağınız temposu yüksek bir süreç.Ancak sevdiklerinize karşı , fedakârlığı abartmamanız yerinde olur.

Yükselen Kova
Parasal kaynaklarınızı ilgilendiren bir transit olacak.Ve bu alanda bir hareketlilik yaşayabilirsiniz. Finansal konularda ,ipin ucunu kaçırabilir , harcamalarınız artabilir.Gelir ve giderlerin üzerine daha çok düşünebilir, yeni alternatif kaynaklar bulma yoluna gidebilirsiniz. Ancak zihinin oynayacağı oyunlar ve belirsizlikler tam olarak nasıl ilerleyeceğinizi bilmemenize neden olabilir.Nihai karar vermek için Ay sonunu beklemeniz daha doğru olacaktır.

Yükselen Balık
Merkür’ün Burcunuzda olması ,sözlerinizin ve fikirleriniizin ,ruhsal istekleriniz ile doğru orantıda olması ,daha çok kendinize odaklı olacağını göstermekte.Hayatınıza farklı bir yön vermek adına yeni kararlar almak isteyebilirsiniz.Ancak duygusal kararlar almaktan ziyade mantığı ön planda tutmanız çok önemli.Kişisel görüntünüz üzerinde değişiklik yapmak isteyeceğiniz ve doğru adresi bulup ,olumlu sonuçalar alacağınız bir zaman.

Merkür ün Açıları

17 Mart =Merkür & Pallas kavuşumu
20 Mart = Merkür & Mars Kare
21 Mart = Merkür & Uranüs sekstile
22 Mart = Merkür Hygia 144 lük ,Hades Üçgen
25 Mart =Merkür & Kad ,gad kare
29 Mart =Merkür & Neptün kavuşum
2 Nisan = Merkür & Plüton sekstile

Semra Üre
Karma Astrolog


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı