GenelSağlık

40 kişi işitme cihazına kavuşacak


İDİS ve AHBAP Derneği arasında varılan anlaşmayla İDİS, Ahbap Derneği İşitme Sağlığı Kurumsal Sponsoru oldu. İDİS İşitme Cihazlarından yapılan açıklamada, 2020 yılı sonuna kadar Ahbap Derneği’ne başvuran 40 kişiye işitme cihazı sağlanacağı bildirildi. Türkiye’nin önde gelen işitme konusunda tıbbi cihaz sağlayıcılarından İDİS, Ahbap Derneği ile işbirliğine gitti. İşbirliğinin ihtiyaç sahiplerinden 40’ına işitme cihazı sağlama yanında, işitme sağlığına yönelik bilgilendirmeyi de kapsadığı açıklandı.

İDİS İş Birimi Direktörü Barış Nargileci, işbirliğine yönelik yaptığı değerlendirmede, “Ahbap Derneği ile yapılan iş birliği kapsamında işitme sağlığı konusunda bilinçlenmenin artırılmasını da hedefliyoruz. İşitme sağlığı konusunda hazırlanan eğitici ve bilgilendirici videolara YouTube’de yayınlanan Ahbap TV üzerinden de ulaşılabilmesini sağlayacağız. Amacımız, işitme sağlığı konusunda toplumun bilinçlendirilmesini sağlamak. İyi duymak, iyi bir yaşam demektir. Biz de İDİS işitme olarak yaptığımız çalışmalar ve kurumsal iş birliklerimizle bunu sağlamaya çalışıyoruz” bilgisini verdi.

İhtiyaç sahipleri Ahbap Derneği’ne başvuranlardan belirlenecek

Barış Nargileci, işbirliğinin cihaz desteğini de içerdiğini hatırlatarak, desteklenecek kişilerin AHBAP görevli ekiplerinin ön onayından geçtikten sonra İDİS ile iletişime geçileceğini ve gerekli tetkiklerin yapılacağını vurguladı. Nargileci, “İDİS İşitme kliniklerinin olduğu illerde, kullanıcılara İDİS kliniklerinde test ve ayar hizmetleri veriliyor. İDİS İşitme klinikleri olmayan illerde ise merkezdeki işitme uzmanlarımız tarafından uzaktan yapılan değerlendirmeler sonucu cihaz ihtiyacı belirleniyor. Bu sürecin sonunda başvuru sahiplerine cihaz temin edilecek” dedi.

Gelecek yıllarda da devam edebilir

Barış Nargileci, işbirliğinin ilk aşamada 2020 yılı sonuna kadar hayata geçirildiğini belirterek, hedeflerinin devam eden yıllarda da işbirliğinin sürmesi olduğunu kaydetti. İDİS İşitme hakkında da bilgi veren Nargileci, “İDİS İşitme olarak en önemli hedeflerimizden biri, Türkiye’de işitme sağlığı konusundaki farkındalığın artırılması ve toplumun bilinçlendirilmesi. Bu hedefimize katkıda bulunması için odyologlarımız ve uzman ekibimizle birlikte işitme sağlığı konusunda eğitici ve bilgilendirici videolar hazırladık. İşitme sağlığının esasları, çocuklarda işitme kaybı nasıl fark edilir, yaşlılarda işitme kaybı ve Alzheimer ilişkisi, işitme ile ilgili doğru bilinen yanlışlar gibi birçok farklı konuda hazırlanmış olan bu videolara Ahbap TV üzerinden ulaşılıp izlenebilecek” diye konuştu.

Nargileci; “Hem verdiğimiz cihaz desteğiyle hem de işitme sağlığı bilincini artırma konusundaki çalışmalarımız ile topluma karşı olan sorumluğumuzu yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kadar önemli bir misyonu hayata geçirirken yanımızda Ahbap Derneği gibi değerli bir kuruluş olmasından dolayı da çok mutluyuz” dedi.Source link

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu