GenelSağlık

#8ŞubatGöREVİ: Sağlık Çalışanlarının Sorunları ve Beyaz G(ö)rev Eylemi

Tarih: 08 Şubat 2022

Saat: 20:00

Süre: 40 dakika

Güncel Sağlık söyleşimizin bu haftaki oturumunda ‘Sağlık Çalışanlarının Sorunları ve Beyaz G(ö)rev Eylemi’ni ve taleplerini Türk Tabipleri Birliği 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten ile konuşacağız. Oturumun moderatörlüğünü Sağlık Habercisi Ayşegül Aydoğan Atakan yapacak. Yayınımızın sonunda izleyici sorularına da yer verilecektir. Sorularınızı şimdiden yorum bölümümüze yazabilirsiniz. Kayıt butonuna tıklayarak etkinliğe kayıt yaptırabilir ve yayın öncesinde hatırlatma maili alabilirsiniz. Youtube kanalımıza abone olarak sonraki webinar yayınlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

#HekimlerEylemde: Sağlık ÇalışanlarınınSorun ve Talepleri

Toplantımızda ele alınacak bazı başlıklar:

  1. Hekimleri ve sağlık çalışanlarını iki ay sonra yeniden eyleme götüren sebepler nelerdir?
  2. Sağlık çalışanlarının Aralık ayında dile getirdiği ancak hayata geçirilmeyen talepleri nedir?
  3. Son yıllarda sağlık çalışanlarının artan temel problemleri nelerdir? Öncelikli olarak taleplerden hangilerinin çözüme ulaştırılması bekleniyor?
  4. Özlük hakları açısından gelinen noktayı nasıl değerlendirirsiniz? Bir asistan maaşı ve uzman maaşı son zamlarla birlikte ne oldu?
  5. Son aylarda yurtdışına gitmek için başvuran özellikle genç hekimlerin sayısı hızla artıyor. Son istatistikler ne gösteriyor?
  6. Türkiye’nin sağlık sisteminin geleceğinde ne gibi sorunlar bizi bekliyor? TTB’nin önerileri nelerdir?
  7. Hekime ve sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına karşı neler yapılmalı? Hangi önlemler alınmalı, yaptırımlar uygulanmalı?
  8. Sağlıkta şiddet yasasının çıkarılamamasının önündeki engeller nelerdir?
  9. Belli uzmanlık alanlarının artık tercih edilmemesi veya çok az tercih edilmesi, halk sağlığı açısından ne tür sorunlar yaratıyor? Özellikle ileride yol açacağı tehlikeler nelerdir?
  10. İzleyici soruları ve son söz

Yukarıdaki kayıt butonu ile etkinliğe kayıt yaptırarak daha kolay erişebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız üzerinden de yayınlarımız izleyebilirsiniz:
https://www.facebook.com/medikal.akademi
https://twitter.com/MedikalAkademi

 

Source link

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu