GenelKadınMagazin

Ailem ve kardeslerim,10 yasindaki kizimla hayattaki yalnizligim

Arkadaşlar merhaba, cok uzatmak istemiyorum ama sanirim ister istemez uzayacak. Cunku cok detaylı bir konu ama yinede özet geçmeye calisacagim. Şöyleki ben kızım 5 yasinda iken kizimin babasından ihanete uğradığım icin ayrıldım. Yurtdisinda yaşıyorum. 3 kiz kardesiz. Ama 2 kardeşimde Türkiye de yaşıyor.
Ailem emekli oldugu için Türkiye de yaşıyorlardı yılın buyuk bi bölümü. Ama annem sırf keyif için o zor dönemimizde ingiltereye gelip bize destek olmadi. Kendi başının çaresine bakmak zorundasın gibi konuşup üste cikti ustelik.
Ki o ara birden 6-7 kilo verdim üzüntüden cok kotuydum. Buna rağmen gelmedi İngiltere ye. Orada kendi evide var ustelik. Bizde rahat edemez diye gelmemezlik degildi sebebi yani. Cani istemedi. Daha sonra daha neler neler. Ne kadar farklı durumlarda yalniz bırakıldım.

Babamla kavga edince ona buna halama dayima kızınca beni gece gündüz arayıp bağıra çağıra saatlerce olanı anlatsin bunu yapıyor.. ki cok şükür ben psikolojim gereği her zaman izin vermiyorum artik. Ama o an tlf na çıkmayınca yaşadığım günlerce suren stresimi inanın bilemezsiniz. Tlf na çıksam yuz bulup ota b.ka sinirlenince ariyor beni. Hal hatır için değil sanki beni kullanıÇözümDaha yeni hastalığım olduğunu öğrendim. Kan değerlerim cok düsuk. Sebebi bulunamayan bi agrim var.
Onu bile sormadi.

Dert icin aradığında cözüm odaklı konuşma isteği degil anneminki ona buna küfürlü vs konuşsun rahatlasın. Bende oyle bi insan değilim. Ustelik yalniz anne olarak hayattaki yüküm cok. Ortanca kiz kardeşim var, evli cocugu var. Onlarda Türkiye de annem babam ile cok yakın oturuyorlar. Annem cok zor bi kişilik oldugu için kiz kardeşimde ayni psikolojik siddeti uyguluyor. İnanın çekmeyen bilmez. Sadece dert anlatması degil, ki anlatmasi dertli sekilde degil. Insanin kafasının kaldıramayacağı tonda ve ona buna kufur ederek.

Kiz kardeşime gelince, oda biraz bencildir. O sebeple oda surekli beni arar sıkıntılarını anlatırdı. Ama inanın oda gece gündüz. Oda çözüm istediği için değil sırf anlatıp rahatlamak için. Ama benim maddi manevi iyiliklerimin değerini gram bilmeyen bi kardeş. Bu zulme bi 4- 5 sene dayandiktan sonra kardesime acikca soyledim. Ben sen anlattıkça anneme kiziyorum günaha giriyorum ki kim gercekte hakli onuda bilemem. Sonucta bir insan hep haksız hep haklida olamaz dedim. cunki kiz kardesiminde bencilligini biliyorum. Pskolojim kaldırmıyor artık lutfen her kime her şeye canin sıkıldığında arama yetişkin insanlar kendi kendine bas edebilmeli bazen dedim
. Tabiiko kırıldı ego yapti ama en azından eskisinden çok daha az ariyor. Bu arada ailem kiz kardeşim ve ailesinin durumu iyi değil diye baya maddi destek veriyor. Iki çocuğunu özel okulda okutuyorlar ama bana bir şey yok. Sebep benim durumum iyiymis sanki onlara vermekten cokmu memnunmuslar. O zaman beni hiç arama dert anlatmak için demi bu kullanmaktır tek. Zatrn anne sevgisi nedir bilmeyiz. Her çocuğuna oyle. Haliyle böyle olunca bu durumu kullanılma olarak değerlendiriyorum.
1 buçuk yıldır korona var. Kardesim yani kucuk kardeşim de saygısızin terbiyesizin teki. Tüm aile bireylerine oyle. Biz anne baba kavgası icinde büyüdük. Narsist bir anne elinde. Dolayısıyla kucuk kardeşimde sağlıklı değil sinirli cok.

Ama ben narsist bi anneden sonra artı evlenince de narsist bi kocadan dolayi neler yaşadim. Onlar gibi kimseye derdimle boğmadim, terbiyesiz saygiz davranmıyorum kimseye.

Daha geçenlerde kucuk kardeşim tlf da saygisiz saygisiz terboyesiz davrandi ama canı yurtdışına gelmek isteyince utanmadan gelicem dedi kucuk kiz kardeşim yine.

Ben ondan 8 yas büyüğüm ama bana saygısi sıfır. Annesine babasina diger ablasına da aynı. Ustelik en son ingiltereye bize geldiğin de imaa etti keyfim icin geliyorum sizin yanınıza sizin için değil diye. Birde utanmadan korona olduğundan beri kaç kez gelmek istediğini söyledi durdu
Kabul edemem korona pandemi vs vs dedim. kac kez yokladı hep yine aynı cevabı verdim.
Bugunde sordu. Iyice gerildim ama korona vakaları git gide artıyor. Vs vs kabul edemem malesef dedim.

Daha iki gün önce annem gecenin 1nde aradı. Açmadım
Çayını içti dizisini bitirdi ya biliyorum dedikodu yapacak. Zatrn iki gün üst üste aradı bağıra çağıra anlattı. Yetmemis Yine ariyor. Çıkmadım tlf na. Ertesi gün yine aradı.
Meşguldü tlf num o ara, sonra
Dönüş te yapmadım. Cunku 2 gün anam ağladı tlf da o konuşmalarını dinlerken. Elini ver kolunu kaptiriyorsun. Sınırımı koymalıyım dedim. Söylesem bir suru laf sayacak anlamayacak. Elimden anca tlf na çıkmamak geldi… ki buda geçici çözüm hatta çözüm bile sayılmaz. Neyse aksam ustu aradi çıktım artik.. ben hayırdır dedim aradim kac kez diye beni azarladı.. Bende hayırdır deyince resmen yalan söylüyor. Cunku benim tlf num Meşguldü o ara bile kac kez aradı
Artik nasil sinirliyse neye veya kime. Saatli bomba gibi patlıyor yerinde duramıyor beni arayıp kendini rahatlayacak. Belli ust üste aramasından zaten.
neyse ben cocugun öğretmeniyle konuşuyordum o gün dedim.. cok vaktim yok çocuğa yemek hazirlicam hayırdır dedim
oylesine aradım dedi ben suan mysait değilim eve yeni geldim yemek hazirlocwm çocuğa deyince. Iyi ben sonra ariyim dedim. Hic neden aradığını söylemiyor ki kisa kesmeyelim. Ben musait olunca uzun uzun anlatabilecek ya. Yemin ederim hepsinden nefret ediyorum artik yıllardır yeter.
Bu hafta kac kez böyle durumlara maruz kaldım. Bi yandan kardeşim..bi yandan
Saka gibi dunde kuzenim ailesiyle İngiltere gelecekmiş isteğim varmi dedi
Ki hiç demez. Yılda 2 3 kez anca yazisiriz. Ondan öncede yıllarca iletişim yoktu. Korona var millet totosuna takmıyor
Bende hiç bi isteğimiz yok dedim. Yok buyrun gelin demedim. Daha önce demiştim korona yokken ama o zamanda onlar gezip tozmaktan gelmediler bize. Simdide canları bizim oturduğumuz şehire gelmek istiyor diye korona pandemi diye bi gerçek varken nasıl kabul edeyim. Yani cok uzattim kusuruma bakmayın. Ama inanın hepsi 3-5 günde oldu ust uste. Ve deliricem artik. Boyle durumu yaşayanlar varmi. Siz nasıl rahatliyorsunuz nasil bas ediyorsunuz? Hakkınızı helal edin cok cok uzattim istemeden


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı