GenelSağlık

Alcon göz sağlığı alanında online eğitim projesi başlattı

Alcon, göz sağlığı alanında çalışan, doktor, hemşire, teknisyen ve öğrenciler başta olmak üzere, bu alanda çalışan bütün sağlık pratisyenleri için mesleki eğitimlerine katkı sağlamak ve son cerrahi gelişmeleri uygulamaları ile paylaşmak amacıyla online eğitim portalı oluşturdu. Alcon’dan yapılan açıklamada, büyüyen içeriğiyle “Alcon Deneyim Akademisi”nin www.alconexperienceacademy.com adresinde online eğitimlerine devam ettiği vurgulandı.

Eğitim faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Alcon Cerrahi İş Birimi Direktörü ve Ülke Müdürü Dr. Ege Bay, Alcon’un her yıl oftalmoloji ve optometri alanındaki en son gelişmeler hakkında sağlık profesyonellerine uygulamalı eğitimler verdiğini belirterek, “KOVID-19 salgını nedeniyle yüzyüze eğitimlerimize bir süre ara vermek durumunda kaldık. Ancak uzun yıllardır online platformlar aracılığıyla verdiğimiz eğitimlerimize bu dönemde hız kesmeden devam ediyoruz. Son teknoloji ürünü olan Alcon Deneyim Akademisi (www.AlconExperienceAcademy.com) web sitesi aracılığıyla Alcon, sürükleyici eğitim ve öğretimi tüm dünyadaki göz sağlığı profesyonellerine rahatlıkla ve online olarak erişilebilir hale getiriyor. Bu süreçte hekimlerimizin gelişimi için online platformda benzersiz içerikteki eğitimlerimize devam edeceğiz” bilgisini verdi.

Alcon’un açıklamasında, yenilikçi ürünler sunmaya devam ettikleri vurgulanarak, hekimler ve sağlık meslek mensuplarına yönelik eğitim faaliyetlerinin de işlerinin önemli bir parçası olduğu belirtildi. Online eğitim portalı “Alcon Deneyim Akademisi”nin doktor, hemşire, teknisyen, öğrenci başta olmak üzere; gözle ilgilenen sağlık uygulamacıları için kapsamlı bir online eğitim içeriğine sahip olduğu ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:
“Online eğitimlerin ve materyallerin yer aldığı web sitesinde, kullanımı kolay bir ana ekranda düzenli olarak yeni içerik eklenmiş olarak 500’den fazla eğitim videosu içeren geniş bir kütüphane de bulunmakta. Sitede ayrıca, dünyanın dört bir yanından önde gelen göz sağlığı uzmanları tarafından geliştirilen web yayınlarının yanı sıra, çeşitli hastalık durumları ve odak alanlarındaki kişiselleştirilmiş videolar ve müfredatlar da yer almakta. Web sitesinde yer alan materyallerde öncelikle göz bakımındaki en son yenilikler kullanılarak gerçek dünyadaki cerrahi vaka çalışmalarına odaklanılmakta”


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı