GenelSağlık

Ankara Keçiören’de sağlık çalışanlarına saldırıyla ilgili 2 kişi tutuklandı


Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına saldıran ve haklarında arama kararı çıkartılan 9 kişiden 5’i gözaltına alındı. Şüphelilerden 2’si tutuklanırken, 3’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ankara’nın Keçiören ilçesinde, silahlı kavgada yaralanan ve kaldırıldığı Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde vefat eden kişinin yakınlarının, sağlık çalışanlarına saldırarak, ameliyathaneye girmeye çalışmasıyla ilgili soruşturmada 9 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmada, gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi’ne sevk edildi. 

Soruşturmayı yürüten savcıya ifade veren şüphelilerden M.D.Ö. ile S.K. tutuklanması, Y.Ö., M.S.Ö. ve B.O. ise adli kontrol şartıyla salıverilmesi talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Hakimlik, şüphelilerden M.D.Ö. ile S.K.’yi, “kamu malına zarar verme” ve “görevini yaptırmamak için direnme” suçlarından tutuklarken, diğer 3 kişiyi adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Twitter’da bir sağlık emekçisi tarafından paylaşılan görüntülerde de sağlık çalışanlarının kendilerini bir odaya kapatarak barikat kurmaya çalıştığı görülüyor. “Sesimizi duyan var mı?” notu ile paylaşılan görüntülerde sağlık çalışanları bakanlığa ve yetkililere seslendi.

Olay nasıl olmuştu?

Bir berber dükkanında çıkan tartışmada Fırat Ö. ve Ahmet Ö, Emrah Keskin tarafından tabancayla vurulmuştu. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Ahmet Ö, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Acil serviste bekleyen aileye haber verilmesinin ardından beklemekte olan çok sayıdaki kişi bağırıp, tehditlerde bulunmuş ve zorla canlandırma ünitesine girmeye çalışmıştı.

Sağlık çalışanları ise kendilerini bir odaya kapatarak, kapının arkasına sedyeler koyarak saldırganların içeriye girmesine engel olmaya çalışmıştı. Görüntüler, büyük tepki toplamıştı. Görüntüleri ihbar kabul eden Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheliler hakkında “kamu malına zarar verme” ve “görevini yaptırmamak için direnme” suçlarından soruşturma başlatmıştı.Kaynak:GazeteDuvar

Source link

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu