GenelKadınMagazin

Anlaşmalı Boşanma-Çekişmeli Boşanma? | Kadınlar Kulübü

Merhaba hanımlar,
Beni tanıyanlarınız konularımı az çok bilenleriniz vardır. Eşimle problemlerimiz büyük içinden çıkılamaz olduğu zamanlarda sabrettim ama artık küçğk şeylere sabredemez oldum ve artık boşanmaya ciddi ciddi karar verdim. Abimle annemle konuştum onlar arkamda ama bazı çekincelerim var tabi ki…Şöyle ki 2.5 yıllık evliyim 1.5 yaşında bi kızım var. Eşim engelli. Bu yüzden eşimin olduğu mahalleden uzak bi yerde yaşamak eşimin ve tabi kızımın birbirleriyle geçirecekleri zamanı kısıtlar. Ayrı şehirlerde olmasıysa neredeywe imkansızlaştırır. Bu yüzden biraz eşime acıdığımdan daha çok kızımı düşündüğümden şu an oturduğum evde oturmam karşılığında (kendi ailesi 2 sokak ötede) başanalım sen orda kal ben evde kalayım. Birkaç ay bni idare et maddi kısım şimdiki gibi olsun yani kira faturalar geçim vs için para yine aynı harcansın, anlaşmalı boşanalım velayet ortak olsun gündüzleri kız sende dursun çalışayım akşamları da alayım, bwnkadaki paranın da yarısı veya 3/1 ini alayım dedim.

Tabi eşim kızından ayrı kalmak istemiyor doğal olarak da boşanmaya yanaşmıyor ama elimizdeki imkanlarda bundan daha iyi bir teklifi kimse sunmazdı ona. Şimdi çocuk sevecem bahanesiyle eve geldi yine beni yedi delirtti gitti. Neymiş çocuğumu dolduracakmışım soğutacakmış ay delirecem. Neyse ciddi bi konuşmaydı o da büyük ihtümal annesigille gelecek akşam ki yine 4 koldan sarıp beni yalancı çıkarıp yine beni hatalı görecekler ama artık dönüşü yok ya şimdi olur ya da ilerde daha zor olur. Adamın annem de annem demesinden annesine sürekli hakaret ediyomuşum gibi davranmasından bıktım ve artık son noktamdı taştım.

Size sorum süreç nasıl olur, anlaşmalı boşanırsak ki ikna ederim başka şansı yok onun bakım maaşını alıyorum bunu ayrı yaşamaya başladığımız zaman devretmem gerekir henüz çalışmıyorum birikmiş ortak paramız var parayı kullanmak istemiyorum şimdilik sonuçta ev tutmıycam eşya almıycam kızımın düzeni bozulmayacak. Ama eşimin her seferinde acitasyon yapıp beni baba kızı ayıran gaddar kadın olarak gösterip problem çıkarmadından bıktım hep bunu yaptı ve bu psikolojiyle belki çok faxla düşünüyorum onu..

Avukata gitmeden de biz hazırlasak imzalasak gidip dilekçemizi versek nadıl bi yol izlemeliyiz. Ücretleri vs nasıl olur bilgilendirirseniz sevinirim… Teşekkürler şimdiden.


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı