Güzellik

ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİArgan yağı mucizesini denemek için artık tüm dünya satış noktalarına koşuyor. Neden mi? Argan yağı dünyada çok az bulunan ve çok az elde edilen organik bir ürün. Ayrıca saymakla bitmeyen faydaları çok çeşitli sektörler arasında Argan yağı alışını arttırırken; üreticileri de sevindiriyor.

Argan yağının faydalarını kısaca özetlemek gerekirse; cildi yumuşatır, besler ve onarır. Özellikle hamile bayanların doğum öncesinde ortaya çıkan çatlaklarını gideriR. Sivilce ve akne oluşumu ile kahverengi noktaların giderilmesinde son derece etkilidir. Cilt kırışıklıklarını gidericidir. Dolayısıyla cildiniz dah agenç bir görünüme kavuşur. Egzama ve sedef hastalıklarının tedavisinde imkansızı başararak oldukça yararlıdır. Bununla birlikte ağır makyaj yapan insanlarda görülen cilt hasarlarını giderir ve önler. Çünkü hepimiz biliyrouz ki çok yoğun makyaj sonrası cildimizi ne kadar yıkarsak yıkayalım makyaj kalıntıları kalmaktadır. Saça uygulandığında, kırıkları giderir ve oluşumunu önler. Saçlarınızı derinlemesine besler ve canlı bir görünüm kazandırır. Saç derinize uygulandığında, saç köklerinizi besler. Masaj için rahatlıcı özelliği sayesinde en güzel masaj yağlarından biridir. Tırnaklarınızı besler ve korur. Özellikle dönem dönem bayanların çekmiş olduğu tırnak kırılmaları ve soyulmaları vitamin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla Argan yağı tırnaklarınızı besleyerekgüçlendirir. Yemeklik olarak kullanıldığında içerisindeki antioksidanlarla çok güçlü bir antiseptik olmasından dolayı vücudu bakterilere karşı korur ve direncini arttırır. İçerisinde yer alan E vitamini ile de vücudunuzun vitamin eksikliğini gidermektedir. Bunun yanı sıra içerisindeki A vitamini ile de oldukça faydalıdır.

Ancak Argan yağının tüm faydaları henüz keşfedilmiş değildir. Alternatif Tıp ve teknoloji ilerledikçe Argan yağının içeriğindeki diğer maddeler ve sağladığı faydalar zamanla keşfedilecektir. Argan yağının bir diğer özelliği ise güçlü bir afrodizyak olmasından dolayı cinsel isteği arttırıcı olmasıdır. Hepimizin bildiği gibi çeşitli yörelerin suyu ya da havası bizi etkilemektedir. Bunun için çok güzel çözüm olan Argan yağı ile hem doğal hem de organik bir çözüme kavuşmuş olacaksınız.

Peki bu Argan yağı günümüzde nerelerde satılmaktadır? Ben Argan yağı almak istiyorum. Nerede bulabilirim? Şu an Türkiye’de Argan yağını saf olarak bulabilmeniz çok güç değil ancak her aktarda da bulamama ihtimaliniz var. Çünkü Fas’tan gelen bu güzellik sırrı yani kısacası Fas’ın sıvı altını her yerde saf olarak bulanamayabiliyor. Bir de Argan yağı oldukça pahalı bir ürün. Dolayısıyla da her satılan Argan yağı saf değildir. Bu sebeple dikkat etmeniz gerekmektedir.

Eğer güvenilir olarak Argan yağını kullanmak istiyorsanız ; firmaların üretmiş olduğu ürünleri satın alabilirsiniz. Bunlar da genellikle içerisinde Argan yağı bulunan ancak farklı maddelerin de yer aldığı ürünlerdir. Örneğin cilt serumları ya da saç şampuanları gibi. Fakat en azından güvenilir bir kayanktan satın almış olursunuz. Aynı şekilde bu ürünler genellikle, internet üzerinden satılmaktadır. Bu sebeple de alacağınız ürün için ödeme yaptığınızda sitenin güvenilir olup olmadığına dikkat ediniz.

Saf olarak aldığınız ya da alacağınız Argan yağını yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Türk damat tadı bir yana sizin damak tadınıza uyar mı orası tartışılır ancak faydalı ve organik olan bu yağı en azından sağlığınız için tüketebilirsiniz. Kuaför salonlarında, güzellik merkezlerinde ve masaj salonlarında olduğu gibi dermatoloji farmolokijisinde de kullanılan Argan yağı, bugün bir çok ilacın içeriğinde yer almaktadır.

Redist Argan Yağı Satın Al

Redist Argan Yağı
Görüldüğü üzere bir çok sektörde hatta evlerimizde kullanılan Argan yağının uygulanışı haftada 1 kere yeterli olmaktadır. Ancak ne kadar fazla uyguladığınız bölgede durursa o kadar fayda sağlamaktadır. Bu sebeple 1 gün bile üzerinizde bekletebileceğiniz bu organik ürünün yapılışı sırasında kavrulmuş olanlar yemeklik amaçlı kavrulmamış olanlar ise diğer alanlarda kullanılmaktadır. Bu sebeple alırken dikkatli olun. Argan yağını daha çok metropoliten kentlerde ya da büyük şehirlerde bulmanız mümkündür. Büyük aktarlar veya bitkisel ürün satan mağazalarda Argan yağı saf olarak satılmaktadır.

Yüzyıllardır Faslı kadınlar tarafından gerek kişisel bakım ve kozmetik amaçlı gerekse de yemeklik olarak kullanılan Argan yağı neden şimdilerde popüler oldu? Aslıdna cevap basit. Hepimiz evlerimizde televizyon izliyoruzdur. Öyle ki kimilerimiz bazı dizilerin müdavimi olarak her hafta dizi saatinde tv başına geçiyordur. Argan yağını da Türkiye’de meşhur eden Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisidir. Dizide yer alan Berrin karakterli oyuncunun cildindeki sivilce sorunu nedeniyle kullanılan Argan yağı ile güzel oyuncun cildi ciddi düzelme göstermiştir. Hatta bir çoğumuzun aklına birkaç haftada nasıl düzeldi Berrin karakterli oyuncunun cildi ışık hilesi mi sorusu gelmiştir. Hayır. Sadece Argan yağının kullanılmasının sonucu ve bu organik ürünün mucizesidir. Kısacası Argan yağı güzel oyuncumuzla ve diziyle meşhur olmuştur.

Argan yağının organik olması ve bu derece faydalı bir yağ olmasından ziyade bir başka özelliği daha bulunmaktadır. Bu yağ her cilt tipine, her tırnak ve saç yapısına uygundur. Bu yüzden hangi yapı veya tipe sahip olursanız olun güvenle kullanabilirsiniz. En uygun uygulama süresi ise 40 ile 45 dakikadır.

Argan yağının kullandığı bir diğer sektör ise parfüm sektörüdür. Her ne kadar tat olarak odunumsu ve küflü bir lezzeti olsa da; bu doğal yağ, parfüm yapımında da kullanılmaktadır. Diğer bir güzel yanı ise çoğumuzun sevdiği ve zaman zaman kullandığı bitkisel kürler ve karışımların içerisinde güvenle kullanılabilir. Örneğin Argan yağını papatya ile karıştırarak kendinize ayak banyosu ya da el banyosu hazırlayabilirsiniz. Su gibi doğal olan Argan yağını yine eşit miktarda limon yağı ile karıştırarak tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bi diğer öneri ise Avokado yağı ile Argan yağını karıştırarak doğal bir cilt temizleyici elde etmenizdir. Bu karışımla cildinizi gün içerisinde temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde buğday ve susam yağı ile karıştırarak farklı cilt bakım maskeleri de elde edebilirsiniz. Kısacası hangi bitkisel ürünle kullanırsanız kullanın doğal içeriği ile zarar vermek yerine tamamen faydalı olacaktır. İşte bunu bilen firmalar da argan yağı içeren kozmetik ve kişisel bakım alanlarında farklı ürün çeşitlerini artık piyasaya sunmaktadırlar. Ancak siz de Argan yağı mucizesinden faydalanmak istiyorsanız kendi evinizde hazırlayacağınız bu bitkisel karışımlarla dilediğiniz bölgenize bakım uygulayabilir ya da onarım yapabilirsiniz. Tabi sadece bitki yağları değil farklı bitki suları ya da bitkilerle de kullanabilirsiniz. Örneğin bazı bitkiler bayanların cildine iyi gelmemektedir. Çünkü her bitki ya da bitki karışımı her cilde uygun değildir. Bu sebeple de argan yağını saf olarak ya da çeşitli karışımlar içerisinde kullanmak daha faydalı olacaktır.

Şimdi isterseniz hem ellerinizi bakterilere karşı koruyucu hem de nemlendirici bir el kremi hazırlayalım. İhtiyacımız olan malzemeler; 1 avokado, yarım limon suyu, 1 adet yumurtanın sarısı ve tabiki 1 çay kaşığı Argan yağı. Öncelikle avokadomuzu soyduktan sonra ezerek püre haline getirelim. Ardından yumurta sarısı ve limon suyunu ve son olarak da Argan yağını ek ekleyelim. İyice karıştırdıktan sonra biraz dinlenmeye bırakalım. Daha sonrasında kreminiz kullanılmak üzere sizi bekliyor olacaktır. Bu kremi günde en az 1 kere uygulamanız faydalıdır. Hem sürekli bulaşık ve temizlik işleriyle meşgul olan ellerimiz bakterilere karşı korunmuş hem de soğuktan çatlayan cildimiz onarılmış ve gün boyu elleriniz yumuşacık olacaktır.

Source link

Başa dön tuşu