GenelKadınMagazin

Aşırı Ense Kalınlığı ve Ödem

Merhaba Arkadaşlar,
Konuya nereden başlayacağımı bilmiyorum. Yumurtalıklarımın her iki tarafında kocaman çikolata kistleriyle doktorlar hamile kalamazsın derken ameliyatıma 2 gün kala hamile kalarak başladı serüvenim. Benim için bu bebek “mucize” bebekti. Tüm olumsuz düşüncelere rağmen annesine tutunmuştu. Ne kadar mutlu olduğumu ve Allah’a şükürler sunduğumu tahmin edersiniz.
Her şey mükemmel gidiyordu. Bel ve boyun fıtığım yüzünden çektiğim eklem ağrıları hariç ne kusma ne bulantı ne baş dönmesi gebeliğin getirdiği hiç bir sorunu yaşamıyordum. Yavaş yavaş bebeğime kıyafetler alıyordum battaniye örmeye bile başlamıştım. Ta ki geçen perşembeye kadar…
Bir anda böbreğimde şiddetli bi ağrı hissettim ve apar topar kadın doğum acile gittik.Neyse ki bende bi şey yokmuş. Doktor ben tam giderken “gel bi de bebeğe bakalım” dedi.
ultrasonda bakmaya başladı. Tabi ben yine her zamanki gibi bebeğimin çok iyi olduğunu boyunun bizler gibi uzun olacağını kafasının çok iyi geliştiğini falan duyacağımı sanıyordum. Öyle olmadı..
Doktor hemen suratını düşürüp “sen hiç doktora gitmedin mi? Bu bebeğin ensesi hiç normal değil dedi ve dünya başıma yıkıldı bi anda. İnanmak istemedim ve ekrana baktım. Bebeğim normal değildi. Resmen etrafını bi su kesesi sarmıştı. İnanmadık çünkü daha 4 gün önce kontrole gitmiştik.
ertesi gün apar topar başka doktora gittik. Durum sandığımızdan da kötüymüş. Maalesef….
TÜM vücudu saran ödem ve ense kalınlığı 8.1 ölçüldü. İnanabiliyor musunuz? Biz acilin doktoruna inanmazken bi anda gerçek oldu her şey. Kendi doktorumu aradım ilgilenmedi bile. Apar topar üniversite hastanesine gittik. Manisadayız bu arada. Celal Bayar’da acilen CVS ( bebeğin plasentasından parça alınması) denilen bi işlem yapılması gerektiğini söylediler. Yaptık..
Benim acımın yürek yangınımın yanında çektiğim fiziksel acı HİÇBİR ŞEY. Şimdi sonucu bekliyorum. İngilizce öğretmeniyim. 3 gündür gece gündüz yabancı sitelerden benzer hikayeleri okuyorum. Kurtulan da var, aldırmak zorunda kalan da..
Bunu yazmamın sebebi belki aynı durumda olup yeterli bilgi bulamayan anneler olursa diye ve ayrıca benim MUCİZE bebeğim iyileşirse ve sonuçlarımın temiz çıkarsa hepimize umut olsun diye..
Duaya ihtiyacımız var şu mübarek günde. Nolur esirgemeyin..
iyi günler..

 


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı