GenelSağlık

Baxter Türkiye ve Hemşire Dernekleri TEV burs fonuna katkı için işbirliği yaptı


Tıbbi cihaz ve ilaç sektöründe faaliyet gösteren uluslararası firma Baxter, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü kapsamında, Türkiye hemşire derneklerinin katılımıyla çocuklara burs sağlayacak bir etkinlik oluşturdu. “Harekete Geçiyoruz” adı verilen kampanyada hemşire derneklerine üye kişiler, cep telefonlarına indirilen ücretsiz bir uygulama olan ve reklamlar, sponsorluklar ve market aracılığıyla atılan adım miktarına göre değer oluşturup, bunu işbirliği yaptığı hayır kurumlarına veren Help Steps aracılığıyla TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na bağış yapılmasını sağlayacak. TEV’in bu fonu, COVID-19 enfeksiyonundan hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının ihtiyaç sahibi olan çocuklarına eğitim bursu sağlıyordu. Fon, hedefini genişleterek COVID-19 enfeksiyonundan hayatını kaybeden herkesin çocukları için destek sağlama kararı aldı.

Baxter ve hemşireler çocuklar için işbirliği yaptı

Yapılan açıklamada, ‘Harekete Geçiyoruz’ kampanyasının 12 Mayıs günü itibariyle başladığı ve Haziran ayı sonuna kadar devam edeceği belirtildi. Baxter Türkiye çalışanları ile birlikte Türk Hemşireler Derneği, Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği, Türk Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği ve Türk Yoğun Bakım Hemşireleri Derneği üyeleri etkinliğe katılacak.

Bu dönemde cep telefonlarına indirilen Help Steps uygulaması ile atılan adımlarla oluşturulacak kaynak, TEV’in Korona Kahramanları Vefa Fonu’na aktarılacak. Kampanyayla ilgili bir değerlendirme yapan Baxter Türkiye Medikal Direktörü Dr. Tanju Turan, COVID-19 salgınında hemşirelerin fedakarca çalıştığını belirterek, bu azimli çalışmayı takdir etmek ve kamuoyunda farkındalığı artırmak istediklerini vurguladı. Dr. Tanju Turan, “Hedefimiz hemşirelerin ve ailelerinin pandemi sürecinde yaşadıkları zorlukların sesi olarak, Hemşire Dernekleri’nin desteği ve Help Steps işbirliği ile birlikte çocuklarımızın eğitimleri için TEV burs fonuna katkıda bulunmak” dedi.

Her sağlık çalışanı kampanyaya katılabilir

Dr. Turan, hemşireler yanında, tüm sağlık çalışanlarını kampanyaya katılmaya çağırarak, Help Steps uygulamasını indirerek ihtiyaç sahibi çocuklar için eğitim fırsatı oluşturmaya katkı sağlayabileceklerini vurguladı.


Source link

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu