GenelKadınMagazin

Benim burun hikayem | Kadınlar Kulübü

Merhaba;Bundan üç-dört yıl önce “madeleineto” kullanıcı adıyla kadınlar kulübü üyesiydim. Fakat eski mailim blocklandığı için yeni kullanıcı adıyla profil açtım. Umarım fikirlerimiz birbirimize faydalı olurJ

Ben iki başarısız burun ameliyat oldum. Şu an üçüncü ameliyatı düşünüyorum hem araştırıyorum hem de korkuyorum. Her platformda yazanların tecrübeleri benim için kıymetlidir. Neyse ben yaşadıklarıma geçeyim.

İlk ameliyatımı 2013 yılında avrasya hospital’de op.dr.ebru topuz’a oldum.Kalın deriliyim ve burun ucum geniş. Öyle vectra sistem…falan yok.Dedi ki ablacım ben sana bir burun yapacağım genişliği yok edip burun sırtı eşitlenecek dedi. Ve burnunda beğenmediğin bir nokta olursa bir yıl sonra küçük bir düzeltme operasyonu yaparız dedi. Gerçekten burun ucum o kadar genişti ki artık yeter, ameliyat olsam da kurtulsam derdindeydim. açık teknikle ameliyat oldum.Ameliyat sonrası aşırı şiştim ve morardım. Gözkapaklarıma kadar morardım. Bir hafta sonra alçı çıktı burnun sol tarafı daha şiş ve asimetrik. Şişlikler çok, derin kalın diye geçiştirdi. Dediğim gibi bir yılı geçince beğenmezsem düzelteceğini söylemişti. Bir yılı geçince kontrole gittim. Doktor hanım sol tarafımda asimetrik şişlik var dediğimde Ben bu burna bir daha ellemem dedi!!! Eee sen bana o zaman neden öyle güven verdin!!! Eğer ilk ameliyatta doktor size sahip çıkıp düzeltme yapıyorsa iyidir, hiç yoksa yaptığı işin ve hastasının arkasındadır diye düşünüyorum.

İlk ameliyatımın üzerinden 14-15 ay geçtikten sonra babam arkadaşı çapa tıp fakültesi plastik cerrahi anabilim dalı başkanını aradı. O zamanki başkan da kendi arkadaşı prof. Dr. Orhan çizmeci’yi önerdi. Plastik cerrahi profesörü olmasına rağmen kendisini güncelleyememiş birisi. Vectra sistem gene yok. Telefonla burnu çekmekle olmuyor!!! Dedi ki: Sağ kanatta çökme olmuş sol taraftaki asimetriyi düzeltiriz dedi.

Gene yattım mı ameliyat masasına:’( Yine açık teknik bir hafta sonra alçı ve dikişler alındı.Aynada alçıdan çıkmış burnuma bakınca bir de ne göreyim Allah’ımmmmm sol tarafım gene asimetrik ve daha yuvarlak olan burun deliklerimi bana hiç sormadan dik üçgene çevirmiş. İşte sol tarafla uğraştık şişlik var falan filan dedi. Hepinizin bildiği üzere 1 ay sonra kontrole gel dedi.1 ay oldu doktoru kontrole yakın bir sürede aramaya başladım. Çünkü hangi hastanede nerede kontrole geleceğim bilmiyorum. Yarabbim arıyorum arıyorum açmıyor.

Sonunda açtı: doktor bey kontrolüm var ne zaman geleyim dedim. Aklınız hayaliniz şu cümleyle durur: Kontrole gelecek bir durumun yok. bundan sonra kafana tokadan başka birşey takma dedi.

Çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Aylarca haftalarca ağladım. Sonra ailevi olarak zorlu günler yaşadık. 2014’den bu yana son 2. Ameliyatın üzerinden 7 sene geçti ama ben aynaya bakınca hep o asimetriyi görüyorum.

Şimdi üçüncü ameliyat için doktor araştırıyorum. Gittiğim, gitmediğim, araştırdığım not aldığım doktorlar var. Çok yıpratıcı ama asla aceleye gelmemesi gereken bir süreç.

Zamana bağlı gittiğim doktorlar hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.

Siz de bana yazın


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı