GenelKadınMagazin

Benzer belirtiler yaşayıp hamile olanlar veya olmayanlar tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

Kızlar beni şüpheye düşüren gözlemlediğim herseyi sıralıyorum. Bugün 29. günüm. Reglim çok düzenli değil, 28 – 38 gün arası değişiyor ama çoğunlukla 33 gün falan döngüm. Bu hafta regl olursam bu belirtiler insanı umutlandırmamalı mı belki size de faydası olur. Ovulasyon testi kullanmadım ama appin söylediği tarihlerde akıntı ve vücut ısıdı yükselmesi de yaşadım ve 2 günde bir değerlendirdik.O dönem bir gün kasıklarımda bir sancıyla uyandım. Ertesi gün de ara ara sancı girdi, regl olacakmışım gibi bir sancı. Ve bu güne kadar hafif de olsa her gün bir sancı, batma vs yaşamışımdır.

Yine o dönem 4 5 gün boyunca inanılmaz susadım. Normalde gün içinde hiç su içemeyen zorla 1 2 bardak içmeye çalışan insan arka arkaya bardak bardak su içip susuzluğumu yine gideremez oldum. Sonra susama geçti.

26. Günümde sadece bir kez idrarımda garip bir koku aldım. Ateşim normalde 36 – 36.5 arasıdır. Bu günden itibaren hafif ayeşim var gibi hissettiğim için arada ateşime baktım. 36.7 37 arasıngidip geliyordu, hala öyle.

27. Gün göğüs ucumda anlık ani bir sızlama oldu. Regl öncesi göğüs hassasiyeti yaşayan biri değilim. Regl olacakmış gibi ara ara sancı girip geçmeye devam etti.

29. Gün yani bugüne gelelim. Hafif bir baş ağrım, halsizliğim var. Mide bulantısı ve baş dönmesi yaşadığım için uzandım. Çişim var diye sıkışmış gibi tuvalete gittim 2 kere ama azıcık bir şey çıktı. Ateşim 36.5 37.2 arası gidip geliyor. Bir üşüyüp bir terliyorum gün içinde. Ateş basıyor, elllerim ayaklarım soğuk soğuk terliyor. Pek terleyen biri değilimdir normalde. Daha önce görmediğim bir akıntı gördüm beyaz ve katılaşmış şekilde.

Reglim düzenli olmadığı için test yapmayı henüz düşünmüyorum bi hafta içinde olmazsam o zaman yapacağım. Bunların hepsi hem hamilelik belirtisi olabilir, hem regl öncesi, hem başka enfeksiyonlar hem de psikolojik olabilecek şeyler. Birlikte bekleyip görelim..


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı