GenelSağlık

Bıçakçılar, kadın sağlığı için yeni bir tedavi yöntemi olan B-Fix’i geliştirdi

Bıçakcılar, milyonlarca kadını ilgilendiren ve sorunlarına yardımcı olacak yenilikçi bir çözüm geliştirdi. Teknopark tabanlı akademik bir start-up, uzman bir cerrah ve bir üniversite iş birliğiyle geliştirilen B-Fix, idrar kaçırma rahatsızlığıyla mücadele eden kadınların hayatını kolaylaştırıyor. Türk tıbbi cihaz sektörünü inovasyon açısından da dünya haritasına yerleştirilecek güçte olan B-Fix, herhangi bir yaşta ortaya çıkabilen idrar rahatsızlığı yaşayan kadınların daha güvende yaşamalarına yardımcı olurken hayat kalitesini de yükseltiyor.

TÜBİTAK Patent Tabanlı Teknoloji Transferi destek programından faydalanılan B-Fix, yerli ve milli ürün olmasının yanı sıra büyük ve başarılı bir ekip çalışması sonucundan ortaya çıkarak CE sertifikasyonunu elde etme özelliği taşıyor. Güvenli ve etkin bir tedavi yöntemi olan B-Fix, kolayca uygulanabilen ve gerekirse uygulama sonrası invazif olmayan şekilde ayarlanabiliyor. Kadınların bu rahatsızlıktan kurtularak, özgüvenlerinin artmasını sağlayan bu yöntem, kadınlara kendilerini konforlu hissedecekleri yeni bir hayat sunuyor.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Özgür Yeniel, “B-Fix sunduğu kolaylıklar ve azalttığı riskler sayesinde kadınların tedavi sürecindeki tereddütlerini ortadan kaldıracak etkili bir çözümdür. Böylece bu sorunu yaşayan daha fazla kadının etkin bir şekilde tedavi edilebileceği görülmektedir” diye konuştu.

Bıçakcılar CEO’su Dr. Souheil ElHakim, “Biyomedikal alanında inovasyon yoluyla erişilebilir ve daha güvenli çözümler üretmeye odaklanıyoruz. B-Fix çözümü ticari olarak 2022 başlarında Türkiye pazarında ve daha sonra seçilecek uluslararası pazarlarda satışa sunulacak. Geniş küresel ağımız, çözümün benimsenmesini hızlandıracak ve dünya çapında kadınların yaşamlarına büyük değer katacaktır.”

Bıçakcılar Hakkında: 62 yıllık genç bir şirket olan Bıçakcılar, başta yerel piyasa ve yurtdışında en fazla Avrupa’ya olmak üzere 80’den fazla ülkeye kesintisiz olarak tıbbi tek kullanımlık cihazlar ve tıbbi ekipmanın yanı sıra terapi çözümleri sunmaktadır. ArGe ve aspirator imalatı gibi alanlarda ilk olan Bıçakçılar, bir yandan yerelleştirmeye odaklanırken küreselleşmenin giderek ivme kazanmasına paralel olarak portföyünü geliştiriyor. Genel Merkezi Kısıklı, imalat tesisi ise Esenyurt’ta bulunan Bıçakcılar, ekonomimiz üzerinde olumlu bir etkide bulunmak üzere ithalatı azaltmak için yerelleştirme ve küresel bir marka yaratma konularında sektöre liderlik etmeye kendini adamıştır.

Source link

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu