GenelKadınMagazin

Borçlu nişanli , ne yapmalıyım ,fikir verir misiniz

Merhaba kizlar.
Nişanlımla 1,5 yıl önce birikim planı yapıp, bu seneye evlenme kararı aldık. Ailelerimize yük olmadan her şeyimizi kendimiz yapıp evlenecektik. Süreç ilerlerken gelinligi önce sonrada bana takacagi gelin setini nişanlım aldı. Bende kendi payına dusenleri yaptım.
Geçenlerde ogrendimki ,nişanlım bunları birikimiyle değilde krediyle yapmış. Bana biriktiriyorum dedigi yalanmış. Önce bir kredi, araya pandemi girip krediyi ödeyemeyince ikinci bir kredi çekerek takısını almış.
Velhasıl 2 senelik toplamda 48 binlik borca bu ay başlamış ödemeye.
Süreç boyunca bana soyleseydi biriktirmedigini, hayallerimizi,planlarimizi ona göre revize ederdik diyebildim. Seni üzmek istemedim cevabı verdi. İçime hiç sinmiyor çünkü ekonomik özgürlük ve gelecekteki refah yaşama amacıyla 3 yıldır doğuda görev yapıyorum. Şimdi bu borç ödenir ama benim dişimden ,tirnagimdan arttırıp birikim yaparken, onun rahat harcadım, hata yaptım demesini sindiremiyorum.
Evlilik büyük bir sorumluluk, kartlarımi açık oynadım. Baştan konuştum , 7 yıldır beraberiz. Her seferinde borçsuz evlilik istediğimi söylemiştim. Ailesine bahsettim bu durumu. Ailesine borcum yok, nişanlımla aramızda bir olay ,karışmayın diyerek kapatmış üstünü. Bana bir fikir verir misiniz , öyle uzgunumki


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı