AksesuarModa

Bu Kış Sahip Olmamız Gereken Aksesuarlar


Kışın gelişi ile birlikte, kendimizi sıcak tutmak için bazı aksesuarlar satın almak için alış verişe çıkmak gibi bir düşünceniz yoksa da artık olmalı.

Soğuk havalarda dışarı çıkarken kendinizi sıcak tutmak için gerekli aksesuarları gardırobunuzda bulundurmanın tam zamanı.

Önce temel gereçlerden olan iç çamaşırlarından başlayalım. En soğuk günlerde bile içinizi ısıtacak en iyi şey iç çamaşırlarınız. Vücut ısınızı dışarıdan gelecek soğuğa karşı koruyacak en önemli olmazınız iç çamaşırlarınızdır.  İç çamaşırınızı seçerken sadece modaya uygun olması veya renklerden çok yünlü olmasına dikkat etmelisiniz yazın kullandığınız viscon veya penye tarzı çamaşırlar sizi fazla ısıtmaz. Ayrıca bayan erkek fark etmez günlük kullandığımız temel kıyafetlerin altından beraber taytları da kullanabiliriz.

Bere ve yün şapkalar kışın önemli aksesuarlarından kaşmir şapkalar ve yün bereler olmadan aksesuar alış verişimiz tamamlanamaz. Bunlar, her yaştan erkek ve kadınlar için kışın temel öğeleri arasında yer almaktadır. Çeşitli stillerde, boylarda ve örgü desenli kaşmir şapkalar yine sezonun gözdelerinden. Başınızı ve kulaklarınızı saran veya şıklığına duruşuna göre de seçim yapabilirsiniz. Şapka olarak tercih etmezseniz de bere olarak da kullanabileceğiniz rahat bir model tarzınıza göre seçebilirsiniz.

Çoğumuzun dolabında bir ya da birkaç tane vardır kaban, dışarı çıkarken yeni bir kaban düşüncesi varsa ise aklınızda bu yıl trençkotlar, kürk ceketler, ceket, kolsuz yelek ve havacı montlarda yılın en modalarından bunları da tercih edebilirsiniz. Gardırobunuzu renklendirmek hareketlendirmek istiyorsanız bu kış tam zamanı rengârenk kazaklar vitrinleri süslemeye çok tan başladı. Fırsatları değerlendirmenin tam zamanı. Özellikle erkekler için yuvarlak sıfır yaka ve boyunda biten v yaka kazaklar zarif bir görünüm yaratır. Eşarpları da es geçmeyelim sıcak çizgileri ve farklı notalardaki renkleri yansıtan pek çok eşarp vardır ama sıcak şık ve canlı renklerdeki fular veya eşarp modelleri hırka, ceket veya kazakla eşleşince daha muhteşem ve göz doldurucu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Seçeceğiniz çoraplar ise kış şartlarına göre ve ihtiyaçlarınıza göre ağırlık verebilirsiniz. Çorap uzunluğu, kıyafet ve bot ya da tamamlayacağınız ayakkabı modeline göre değişebilir. Erkekler ayak bileklerine ya da baldırlarının ortalarına kadar uzanan yün çorapları kullanabilirsiniz. Bayanlar düz ya da baskılı diz boyu çorapları günlük kullanımlarınız için tercih edebilirsiniz. Bunların haricinde bacaklarınızı sıcak tutmaya yarayacak olan taytları da ihmal etmeyin gardırobunuzdan.

Eldivenler, en küçük ama en önemli kış aksesuarlar arasında yer almaktadır. Kumaşı, iç astarı, boyut, renk ve tasarım açısından geniş bir yelpazede piyasada bu tarz çok çeşit bulmak pek de kolay değildir. Tam eldiven, kesme eldiven ve yeni çağın modası dokunmatik ekran telefon ve klavyelere dokunabilmek için tasarlanmış özel tasarım eldivenler gibi seçenekler var bunların hangisini seçeceğinizde size kalmış.

Tabii ki son ve en önemli kış aksesuarınız ise botlar. Kışın en gösterişli en seçkin çizme stilleri ile bu kış kendinize bir şans tanımayı da ihmal etmeyin. Yâda diz boyu lastik çizme, süet deri ve içi kürk astarlı olanlara göz atabilirsiniz. Kışlık bota ve kar botlarına ihtiyacınız olabilir.Yalnız önemli bir nokta kar botları ve kışlık botların aynı olmadığını unutmayın.

Şık görünmeyi devam ettirirken sıcak kalmak ta çok önemli bunun için yapmanız gereken bu soğuk kış günlerinde görünümümüze dikkat ederken bu önemli birkaç aksesuarla sıcak kalmak.

Source link

Başa dön tuşu