GenelKadınMagazin

Bunun adı içe dönüklük mü yoksa görmezden gelmek mi?

Geçenlerde bir yerde okumuştum ‘insan iliskilerini zorlaştırdınız, kimse net değil, herşeyin altinda başka bir sey var” diye.
Buna kesinlikle katılıyorum ve bazen insanlari anlayamıyorum.
Herkesin aileden gördüğü değer yargıları normlari vardir, birine farkli gelen ötekine doğal gelebilir. Ama bazı insan ilişkileri meselelerinde standart ölçüleri olduğunu düşünüyorum. Sonra karsimdaki insanin tavrını görünce bu içe kapanık kendi aleminde yaşadığı için mi böyle, yoksa görmezden mi geliyor? Diye soruyorum kendime. Size sorayim dedim yani fena düşünmek istemem ama saf yerinede konulmaktan herkes gibi hoşlanmıyorum. Bende ne olduğunu bileyimde ona göre davranayim artik. Hayati bir mesele değil, konuyu açmakta ki amacim gerçekten anlamak. Herkes istedigi gibi yaşasın herkes kendi yoluna baksin kafasindayim. Hatta şimdi konuyu acarken bile öf ne gereksiz bir konu açtım diyorum ama eşimde ayni tavri gorunce baya garipsedik dogrusuKonu şu: Sizin yanınızda kv, kp, görümce, eş vs. Yani yakınlarınız olsa, görüntülü telefon gelse kaynınız arıyor. Sizde o an misal görümce ile çay hazırlığı yapiyorsunuz, evde kv kp var oturuyorlar orda, dirseginiz gorumcemin dirsegine degecek neredeyse yani cekinmeden kendinizi gösteriyorsunuz telefon tezgahta.

Bu kaynınız sizden asla yardimini esirgemeyen, ricalarinizi geri cevirmeyen, hatiri sayılır ve kendi degiminiz ile unutmayacaginiz iyiliklerde bulunan size saygili bir insansa bide.

Lafa atlama değil ama bir göz teması, sessizce bir el ile merhaba hareketi yapmak bile böyle bir kayna, hatta bosverdin insana sizce gereksiz mi? Olmasa olur mu? Ama kayniniz sizin bulundugunuz şehire gelince siz ondan benide gezdirin tarzi seyler konuşacak kadarda açık sozlusunuz diyelim.utanilacak cekinelecek bir iliski soz konusuda degil burdaki. Bir dengesizlik var yani yakin iken tavri ile uzakta olunca ki tavrinda.
Bugün bunlari eşim yaşadı ve çok şaşırdı normalde böyle takmazda , klasik erkek milleti fark etmez bile ama o biseyler sezdi. Bir kac gün önce kv beni görüntülü arayinca (çocukları görmek istedi) telefonu cevirdi baska orda bulunan bir cocugu görstermek icin. Bahsi gecen eltimde telefonun onlara dogru yöneldiğini fark edince beni gördü ben el salladim kafasini çevirdi tv izledi.

Bana gelirse, biz ailemden böyle görmedik. Hani müsait olmazsin gizlice kacarsin filan yada caktirmadan bisey uydurursun, bu ama dümdüz duruyor sakinmiyor ama kafasini çeviriyor.
Son olarakta: nadiren böyle denk geliyoruz ve gördüğümüz tavir bu. Normali bu ise bende eyvallah derim ama önce bana sonea eşimin sohbet etme çabaları ve görmezden gelinmesi bende artık şüphe uyandirmaya başladı. Sağlıklı normal aile bağları olan insanlarda pek normal olduğunu düşünmüyorum? Siz ne dersiniz?


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı