GenelKadınMagazin

Çatlatma İğnesi ile hamile kaldım.

Merhaba arkadaşlar. İsmim Arzu Ankara’da yaşıyorum.yaşım 29
Forumu yıllardır takip ediyorum zaman zaman paylaşımlarım oldu fakat kullanıcı adımı unuttuğum için baştan üye oldum.
2 yıldır açtığım konu ile ayn amacı taşıyan konuları okuduğumda ne kadar iyi insanlar var insanlara moral veriyor ve Allahtan ümit kesilmeyeceğini bizlere hatırlatıyor diyordum. Çok şükür benzer bir yazı yazmak bana da nasip oldu.Konuyu İnfertilite bölümne açtım sanırım en çok işe yarayacağı bölüm burasıdır.

Hikayemi kısaca özetlemek istiyorum. 2014 Ağustos sonunda evlendim. Maksimum 2 ay korundum ve bıraktım. 2015 mayıs ayına kadar denedik fakat olmadı. Eşim ve ben Ankara Yenimahalle Devlet hastanesine gittik ve Eşim Üroloji ben ise Kadın doğum bölümüne muayene olduk. Eşimden sperm ve varikosel testi istedi özel bir hastanede yaptırdı. Değerleri Sayı ve hareketlilik olarak iyiydi fakat Morfoloji olarak alt sınıra yakındı. Varikoselle ilgili bir problemi yoktu.

Benden istenen tetkik ise sadece simear testiydi. 1. ay simear okunamadı iltihaptan dolayı fitil kullandım ve tekrar gittim yine simear testi istedi yine sonucu öğrenemedim. Doktora gebelik için sadece bu tetkik mi gerekli dediğimde ilk buna bakalım daha sonra diğerlerin bakarız deyip beni 2016 ocak ayına kadar oyaladı. (bu doktorlar yatacak yer bulamayacak) Son gittiğimde aşılama yaparız gibisinden birşeyler söylemişti.

Baktım devlet hastanelerinde bir şey olmayacak Bir tanıdığımın önerisi ile Etimesgut Devlet Hastanesinde görev yapan ve özel bir muayenehanesi bulunan Yaşlı bir dede doktora gittim . Bana direk klomen kullandırdı ve ilaç bittikten sonra ultrasona soktu(1980 model(. Sol taraftan tek yumurtamın 18 mm olduğunu söyleyerek çatlatma iğnesi verdi. Ocak ayı idi yine denedik yine olmadı. Tekrar kontrole gittim hasta olduğumda. Ultrasonla tekrar baktı ve bana PKO teşhisi koydu. 3 ay doğum kontrol hapı kullanmamı sonra kontrole gelmemi söyledi. Tabiki bir daha bu doktora gitmedim. Kontrol hapı da kullanmadım.

Yine bir tanıdığımın vasıtası ile mart ayında Özel bir hastanenin Kadın doğum bölümüne gittim. Daha önce ki yaptırdığım tüm testleri kan idrar hormon vs. gösterdim. Ultrasonla kontrol etti ve hiç bir problemin olmadığını söyledi eşimin tahlillerine baktı ve onlarında iyi olduğunu söyledi. Bu ay normal yumurta takibi yapalım dedi ve 1 hafta sonra ya randevu verdi. Gittiğimde yumurtamın henüz 15 mm olduğunu söyledi yine soldan tek yumurtam gelişti. dediği tarihte ilişkiye girdik fakat yine olmadı. Nisan ayı yumurta takibimde yine tek yumurtam gelişti yumurtam 22 mm oldu ve dediği gün ilişkiye girdik 2 gün sonraki kontrolümde yumurtamın çatlamadığını söyledi ve çatlatma iğnesi verdi göbekten bu iğneyi yaptırdım ve 1 gün ve 3 gün sonra ilişkiye girdik. Son adetim 4 nisanda başlamıştı genelde 30 günde bir oluyordum ayın 5 i oldu ve hasta olmadım doktoruma mesaj attım oda test yapmamı istedi testi yaptım ve şükürler olsun çift çizgiyi gördüm. Eşimle gece 12 30 da hastaneye gittik ve beta hcg hormonuma baktırdık. Sonuç 1300 dü. Bugün doktoruma randevum vardı kontrol etti ve gebeliğin oluştuğunu şu anlık bir problem olmadığını 2 gün sonra gelmemi ve kese oluşumunu takip edeceğini söyledi. Henüz çok yeni Allahm inşallah kucağıma almayı nasip eder.

Bu yazıyı yazmamın amacı kimsenin ümidini yitirmemesi ve sağlığımız için yaradana her zaman dua etmemiz gerektiğini bilmemiz. Forumda benimle aynı durumda olan yüzlerce arkadaşın yazısını okudum. Allahım hepsine bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin.

Allahtan ümit kesilmez canınızı hiçbir zaman sıkmayın neredeyse 2 senelik uğraş sonucu hamile kaldım. Allahım sonunu güzel getirsin inş.

Son olarak ne yazık ki ülkemiz devlet hastaneleri kadın doğum doktorları çok vicdansız, hissiz ve vurdun duymazlar. Sanki zorla bu işi yapıyor gibiler. Bu yüzden vaktinizi fazla harcamadan iyi bir doktora muayene olmanızı tavsiye ediyorum.Gittiğim doktor randevuları sürekli dolu olan fakat hastalarını mağdur etmeyen, gerekirse watsaptan destek veren gerektiğinde randevu aralarında randevunuz olmasa dahi kısaca muayene eden, her ilden her ülkeden hastası gelen bu kadar popülerlik içinde mütevaziliğinden ödün vermeyen güler yüzlü mükemmel bir insan Allah ondan razı olsun. Hem moralmen hemde tıbbi bilgi olarak insan rahatlatıyor. Gitmek isteyen arkadaşlara özelden bilgi verebilirim. burada reklam gibi olmasın. Muayene ücreti sanırım 140 TL seviyelerinde devlet hastanelerine harcadığımız vakit kaybettiğimiz moral ve git gel maliyetlerini baz aldığımızda bana göre daha ekonomik oluyor.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler.


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı