Ceket ve MontModa

Deri Ceket


Sonbahar ve kış aylarında her sezon oldukça şık tasarımlarıyla ön plana çıkan deri ceketlere merhaba demeye hazırlanıyoruz. Peki deri ceket alırken ve kullanırken dikkat etmemiz gereken ince detaylar neler?

Eğer çok farklı seçenekler karşısında tercih yapmakta zorlanıyorsanız ve kullanacağınız deri ceketi neredeyse bütün giysilerinizle kullanmak istiyorsanız sizlere tavsiyem klasik kesim bir deri ceket tercih etmeniz yönünde. Bu sayede uzun yıllar deri ceketinizin modasının geçmesinin önüne geçebilir ve birçok kıyafetinizle rahatlıkla kombine edebilirsiniz. Ayrıca renk seçiminde daha klasik tonlar seçebilirsiniz. Parlak ya da işlemeli modeller size uygun olmayacaktır. Klasik kesim deri ceketleri birçok farklı seçenekle kullanma şansına sahipsiniz. Hatta kravat ve gömlekle bile kombine edebilirsiniz.

Bu sezonun deri ceketleri arasında en çarpıcı olanlar mini deri ceketler. Oldukça spor ve bedene tam oturan modeller göze çarpıyor. Ayrıca yeni ceketler hafif ve yumuşak dokularıyla ön plana çıkıyor. Düğmeli deri ceketler yerine bu sezon fermuarlı olanlar daha revaçta olacak. Renk konusunda ise çok farklı seçenekler göze çarpsa da deri ceketin vazgeçilmez renkleri siyah ve kahverengi gene ön planda. Eğer bu renk ikileminden sıkıldıysanız camel sarısı ya da kırmızı rengi deneyebilirsiniz. Antik kahve, bej, bordo, fulap karamel, mat siyah, kum kızılı, kurşuni gri ve süet tütün bu sezonun deri ceket modasında öne çıkan renkleri. Ayrıca neredeyse bütün renk seçeneklerinin kırışık olan modelleri de mevcut. Eğer klasik düz kesimlerden hoşlanmıyorsanız, deri ceket alırken bu sezon kırışık modellerden birini tercih edebilirsiniz.

Deri ceket alırken gerçek deriyi ayırt edebilmeniz gereken. Yeni sezonun trend deri ceketleri nano teknoloji ürünü olanlar. Nano teknolojiyle üretilmiş deri ceketler diğerlerine oranla daha yumuşak dokularıyla ön plana çıkıyorlar. Ayrıca nano teknolojiyle üretilen deri ceketler diğer deri ceketlere oranla daha hafif. Fiyatı diğer deri ceketlere oranla daha yüksek olsa da sizlere tavsiyem nano teknolojisiyle üretilmiş deri ceketleri tercih etmeniz yönünde. Çünkü nano teknolojiyle üretilen deri ceketler hem diğerlerine göre daha hafif ve yumuşak hem de daha kullanışlı.

Üzerinize yakışıp yakışmayacağından emin olamıyorsanız ve zor beğenen biriyseniz, alışverişe bir yakınınızla birlikte çıkmanızı öneriyoruz. Böylece alacağınız deri ceket içinize sinmesi kolaylaşacaktır.

Gerçek deriyi ayırt etmenin çeşitli yolları var işte bunlardan bazıları ve deri ceket alırken dikkat edileceklerin listesi:

1.Suni deri ceketler ya da kıyafetler plastikten üretildiği için kendine has bir kokusu vardır.

2.Suni deriler tamamen fabrikasyon olarak üretildikleri için gerçek deriden kolayca ayırt edilebilir.(dikiş yapısı, kesim vs.)

3.Kaliteli deriyi ayırt etmek için deriye dokunun. Gerçek deride elinizle deriye dokunduğunuzda gözeneklerden dolayı hafif kadifemsi pürüzlere rastlarsınız. Gerçek deri doğru kimyasallarla karıştırılırsa daha kaliteli ürünler üretilir. Gerçek deri de kendine has bir koku vardır

4.Eldeki deri kaliteli olsa bile kaliteli ve doğru kimyasallarla karıştırılmazsa ürün kalitesizleşir. Bu durumu derinin yüzeyine bakıp ayırt edebilirsiniz.

5.Deri ceket ya da deri ürünleri alırken uzmanlık alanı deri ceket olan firmaları ve markaları tercih etmelisiniz. Alanı deri ceket olan markalar daha kaliteli ürün sunarlar.

6.Deri ceket alırken en yumuşak ve en hafif modeli bulmalısınız. Deri ceket ne kadar hafifse kullanılan malzeme o kadar başarılıdır.

7. Deri ceketi giyer giymez omuzlarınıza ve kollarınıza bakmalısınız. Omuzlarınıza ve kollarınıza tam oturan modeller size daha çok yakışacaktır. Vücudunuz ne kadar güzel olursa olsun kötü dikimli bir deri ceket sizi olduğunuzdan daha hantal gösterebilir. Eğer çok şişman değilseniz deri ceketinizin bedeni normal giysilerinizden bir beden ufak olmalı

8. Çok uzun kollu deri ceketler tercih etmeyin. Arkanızı dönün montun kalçanızın üstünde bitmesine dikkat edin. Hangi yaşta olursanız olun vatkalı deri ceketlerden uzak durun.

9. Fermuarlı deri ceketler hem daha kullanışlı hem daha şık bir görünüme sahip. Kırışık modellerden uzak durmakta yarar var.

Source link

Başa dön tuşu