GenelKadınMagazin

Dinden soğumak | Kadınlar Kulübü

Merhaba arkadaşlar.
Sizinle bir şeyi paylaşmak istiyorum.
Ben 25 yaşında bekar bir kızım. Ailemle yaşıyorum. Çocukken hep camiye giderdim, çok muhafazakar bir ailede büyüdüm ve 20-22 yaşlarıma kadar çok inançlı biriydim. Annem bu sürede daha da dine bağlandı. Ama öyle böyle değil. Herşey din oldu. Sürekli bana neden namaz kılmıyorsun, bu üstünde ki çok açık. Yok 30 kere bunu söyle. Yolda yürürken bile kısık sesle dualar sureler okuyor. Daha 10 dakika önce bir video açtı aşırı yüksek sesle benim yanımda. Hoca diyordu ki namaz kılmayanlar cennete gitmicek. Ben dinleyim diye açtı biliyorum. Ama bu beni teşvik etmek yerine daha fazla sinir etti. Anlamıyorum bir katil, cennete gidebilir ama iyi kalpli namaz kılmayan birisi gidemez. Allah affetsin ama saçma geliyor.
Bense anladığınız gibi git gide dinden soğuyorum artık eskiden normalmiş gibi gelen şeyler bana tuaf geliyor. Artık bir kadının neden böyle giyinmesini, neden biriyle evlenmeden ilişki yaşamamasını anlamıyorum. Ailem yüzünden gençliğimi yaşayamadım diye düşünüyorum. Sürekli bu haram, şu haram diye diye hiç bir baltaya sap olamadım. Hiç sevgilim olmadı, ki olsaydı beni gebertirlerdi.
O yüzden dinden (Allah affetsin) çoooook soğudum. Allaha inanıyorum ama artık ahiret var mı yok mu diye kendi kendime soruyorum.
Benim durumumda olanlar var mı?
Bu mesajı niye yazdım onu bile bilmiyorum.

 


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı