GenelSağlık

Dr. Belgin Özdilsiz Boehringer Ingelheim Medikal Direktörü oldu

Dr. Belgin Özdilsiz, Boehringer Ingelheim Türkiye ve Sahra Altı Afrika İnsan Sağlığı İş Birimi’ne Medikal Direktör olarak atandı. n Boehringer Ingelheim Türkiye, önemli atamalarını sürdürüyor. Firma; Dr. Belgin Özdilsiz’in Temmuz ayında Medikal Direktör olarak göreve başladığını ve Medikal İşler, Ruhsatlandırma ve Farmakovijilans bölümlerinden sorumlu olacağını duyurdu. 

Sağlık sektöründe 20 yılı aşkın deneyime sahip olan Özdilsiz’in, medikal operasyonların mükemmelliği ve medikal enformasyon sorumluluğunun yürütülmesinde, ruhsatlandırma ve farmakovijilans fonksiyonlarının yönetimi ile birlikte resmi ilişkilerin geliştirilmesinde önemli rol oynayacağı belirtildi. Aynı zamanda Özdilsiz’in, bu görevde Boehringer Ingelheim Türkiye yönetim kurulunun bir üyesi de olacağı bilgisi paylaşıldı.

1999 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Belgin Özdilsiz, Yeditepe Üniversitesinde MBA eğitimini 2006 yılında tamamladı. 2000 yılında Çamlıca Ömür Hastanesi’nde Pratisyen hekim olarak kariyerine başlayan Özdilsiz, 2001 yılında Sanovel İlaç firmasında Medikal Danışman olarak görev aldı. 2001 ve 2021 yılları arasında sırasıyla Sanovel İlaç, Ali Raif İlaç, Sudler&Hennessy Pdo/Doran, Meda Pharma, GlaxoSmithKline, Sanofi Genzyme, TrPharm İlaç firmalarının medikal ve pazarlama departmanlarında farklı roller üstlendi. Özdilsiz son olarak ise Genetik İstanbul Medikal İletişim Ajansı’nda Medikal Direktör olarak görev yaptı.

Source link

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu