Güzellik

EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUNYaz aylarında havaların ısınmasıyla hız kazanan düğün piyasası içerisinde bir çok piyasa da hareketleniyor. Bunlar içerisinde catering firmalarından tutun da tekstil firmalarına kadar çok çeşitli sektörlerde faaliyetlerinde yürüten işletmeler bulunuyor. Ancak ne var ki; asıl hız kazanan sektör ise kozmetik sektörüdür. Çünkü kriz dönemlerinde bile kendinden bir şey kaybetmeyen kozmetik sektörü düğün sezonlarında daha da fazla çalışıyor. Daha fazla üretim ve daha fazla satış yapıyor. Bu sektörün en büyük alıcı kitlesi ise bayanlar oluyor. En özel günlerinde kendilerini bir o kadar özel hissetmek için en iyi olanı tercih ediyorlar. Peki nedir bayanların talepleri?

Bayanlar, özellikle özel günlerinde çok güzel olmak ve dağılmayan bir makyaja sahip olmak istiyorlar. Özellikle de makyaj tazeleme ya da fotoğraf makinelerine ve kameralara kötü bir görüntü verme derdinden kurtulmak istiyorlar. Uzun ve bir hayli telaşlı sürecek bu en güzel günlerinde bayanların bir de makyajlarının tasasına düşmelerini istemeyen firmalar da bu talepleri değerlendirerek uzmanlar eşliğinde her cilt tipine uygun bir makyaj türü ve bu makyaj türüne uygun ürünler geliştirmişlerdir.

Bakalım bunlar nelerdir? Öncelikle porselen makyaj, doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmak için yapılan bir makyaj türüdür. Porselen makyajın temel hedefi; cildinizdeki kusurları kapatarak; yüz hatlarınızı ortaya çıkarmaktır. Porselen makyaj ile cildinizdeki kalıcı iz, yara ve lekelerinizi kapatabilirsiniz. Böylece kusursuz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmuş olursunuz. Porselen makyajın cildinizdeki kusurları kapatma konusunda diğer makyaj türlerinden daha başarılı olduğu bir gerçektir. Özellikle sanatçı İzel’in cildindeki sorunları kapatma konusundaki başarısı ile sanatçı makyajı olarak da ün kazanmıştır. Porselen makyajın kendine özgü ürünleri, cilt kusurlarını kapatma konusundaki başarısı sebebiyle biraz pahalıdır. Bu ürünleri de bir kaç firma üretmekte ve satışını gerçekleştirmektedir. Daha çok distribütörler ve kuaförler aracılığıyla elde edebileceğiniz bu ürünler; porselen fondoten, porselen pudra ve cilde makyajın oturması ve porselen bir görüntü kazandırması için makyaj sonunda sıkılan spreydir.

Porselen makyaj yapımında kullanılan porselen fondotenin diğer fondotenlerden farklılıkları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi oldukça yoğun olması sebebiyle daha fazla kapatıcı olmasıdır. Açık renkli bir fondoten olan porselen fondotenin ardından kapatıcınızı uygulayabilirsiniz. Daha sonrasında ise cilde pürüzsüzlük kazandırmak için porselen pudra kullanılmaktadır. Porselen pudra ince taneciklidir. Taş pudra olarak da adlandırılan bu ürün şeffaf renklidir. Tüm bu üç uygulamanın ardından cildinizde mat ve pürüzsüz bir görüntü oluşmaktadır.

Bu uygulamaların ardından farklı renk uygulamalarına gidilebilir. Ancak uygulama noktasında porselen makyajda bir kaç farklılık göze çarpmaktadır. Bunlardan bir tanesi, göz farı ve kalemlerinin ıslak olarak uygulanmasıdır. Böylece göz makyajınızın oturarak daha kalıcı olur. Bir diğer uygulama noktasındaki farklılık ise; allıkların açık renkli olarak uygulanmasıdır. Porselen makyajda cildi bronzlaştırıcı tonlamalara gidilmez. Çünkü porselen makyaj doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmayı amaçlar. Bronz uygulamalar ise bu amacın dışına çıkmanıza sebep olur. Dolayısıla yaptığınız makyaj porselen makyaj olmaktan çıkar. Son olarak, porselen makyajda açık pembe, dudak rengi, gül kurusu ve pudra tonları gibi daha doğal tonlar kullanılmaktadır.

Porselen makyajınız bittikten sonra, cildinize sprey sıkarak makyajınızı gün boyu kalıcı hale getirebilirsiniz. Ancak dikkat edilmelidir ki; porselen makyaj hata kabul etmez. Çünkü hata yapmanız, oldukça yoğun olarak uygulanan ürünler sebebiyle yanlış yaptığınızda tüm makyajı silerek yeniden yapmanıza sebep olabilir. Bu yüzden porselen makyajınızı profesyonellere yaptırmanız daha doğru olacaktır. Aynı şekilde gün sonunda makyajınızı çıkartmanız da bir miktar zorlayıcı olabilir. Bu sebeple profesyonellerden yardım alabilirsiniz.

Porselen makyajı daha çok sanatçılar yaptırmaktadır. Ancak bugün artık bir çok gelin ve nişan töreni olan gelin adayı da porselen makyajı tercih etmektedir. Porselen makyajı hemen her ilde büyük kuaförlerde ya da güzellik salonlarında yaptırmanız mümkündür. Ortalama 750 TL olan porselen makyajın bir miktar pahalı olmasının sebebi kaliteli ürünlerin tüm gün boyunca kalıcı bir şekilde cildinize porselen bir görüntü vermesindendir. Bahsi geçen ürünler ve uygulamaların yanı sıra porselen makyajın püf noktalarını tam analamıyla makyözler bilmektedirler.

Porselen makyaj içerisinde uygulanan tonlamalar bu senenin de modası olan açık renklerdir. Bunlar içerisinde göz farı tonları ve renkleri olarak açık pembe, mavi, sarı ve yeşil tonları bulunmaktadır. Rujlar içerisinde da en çok tercih edilenleri açık pembe ve pudra tonlarıdır. Porselen makyaj yaptıran gelinlerin ise en çok tercih ettikleri, pembe tonlarıdır. Çünkü beyaz gelinliğin üzerinde açık pembe tonları bu sene oldukça şık durmaktadır.

Daha çok cildinde kalıcı yaraları, çilleri ve izleri olanlarınların tercih ettiği porselen makyaj ile kusursuz bir cilde sahip olabilir ve gün boyu makyaj tazeleme derdiyle ya da dağıldı mı aktı mı kaygısıyla uğraşmak yerine yaşadığınız güzelliklerin keyfine varabilirsiniz. Özel gününüzde geride bıraktığınız hatıralarınızın güzel olmasını istiyorsanız; verilen ücrete ne kadar pahalı olursa olsun değer. Çünkü gelin olduğunuz gün kameralara yansıyan görüntünüz bir ömür tatlı bir anı olarak kalacaktır.

Porselen makyaj ürünlerini distribitörler aracılığıyla da elde edebilir ve püf noktalarını öğrenmenizin ardından çok dikkatli olmak koşuluyla kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak bunun için kuaförlere danışmanız gerekecektir. Porselen pudranın ortalama fiyatı 100 TL ve porselen fondotenin ortalama fiyatı ise 200 TL’dir. Spreyin fiyatı tam olarak bilinmemekle birlikte özellikle kuaförlerde ve güzellik salonlarında bulunmaktadır.

Yalnız tekrar uyarıyoruz ki; porselen makyaj hata götürmez. Çünkü bir kez yanlış yaptığınızda makyajınızın tamamını yeniden yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu da hem vakit kaybı hem de strese yol açabilir. Bu sebeple de mutlaka profesyonellerin bu makyajı yapmasında fayda vardır.

Porselen makyaj genel olarak kapalı mekanlarda spot ışıklar altında güzel görüntü verse de artık gündüz ve açık mekanlarda kullanılmaktadır. Çünkü havaların ısınması ve diğer hava koşulları sebebiyle makyajın dağılması ya da akması söz konusu değildir. Bu sebeple hem kalıcı olması hem de sorunsuz olduğundan her zaman ve her yerde artık tercih edilen makyaj türüdür.

Porselen makyaj ile çoğumuzun bir türlü yapamadığı yapabilir ve anın tadını çıkarabilirsiniz. En güzel cilde siz sahip olabilir ve yüz hatlarınızın belirginleşmesiyle doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Porselen makyajı hemen her ilde yaptırabilirsiniz. Özellikle büyük kuaför salonları ve güzellik salonlarında yapılan porselen makyaj ile hatıralarınıza güzel bir hatıra daha ekleyebilirsiniz. Bu senenin modası olan tonlamaları ve uygulamaları porselen makyajın detaylarıyla bütünleştirdiğinizde harika bir kompozisyona sahip olabilir ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. En özel günlerinizde en güzel siz olmalısınız. Porselen makyaj; uzun süren bir makyaj uygulaması olup; makyajınızın tamamlanmasının ardından aynada kendinize gülümseyebilirsiniz.

Porselen makyaj ürünleri bugüne kadar üretilmiş en kalıcı ürünler içerisinde bir kaçıdır. Bu sebeple de bir çok bayan tarafından distribütörler aracılığıyla temin edilmektedir. İsterseniz porselen makyajı yaptırın isterseniz de başka makyaj uygulamalarına gidin; ancak porselen makyaj ürünlerini denemenizi tavsiye ediyoruz. Aradaki farkı siz de göreceksiniz.

Source link

Başa dön tuşu