GenelKadınMagazin

Ev almak için doğru zaman

Herkese merhaba. Daha önce de ev almakla ilgili bir konu açmıştım. Araba satıp ev almak istiyordum ama eşim istememişti. Neyse…
140 binlik bir araba ve elimizde nakit 50 bin nakit vardı. Ben araba kalsın 2+1 uygun bir ev alalım dedim eşime. Gerek yok mis gibi evde oturuyorsun dedi. 1700 kira veriyoruz. 12 bine yakın gelirimiz var. Memuruz araba kredisi de yazın bitmişti. İşte faİzler arttı. Kredi çekip ayda 5 bin ödeyeceğiz daha küçük bir evde oturacağız falan dedi.
1 ay önce basit bir trafik kazası yaptı eşim arabada 30 bin hasar. Üstüne karşı tarafın sigortası için 15 bin. Bir de arabayı dikkatsiz kullandığı için motoruna zarar vermiş değişmesi gerekti 13 bin. Dün de yine bir arızası çıktı 1.500 ödeyeceğiz.
Gerçekten yoruldum… Nakitler gitti. Araba kaza yaptığı için değeri gitti. 110 bin şu andaki değeri. Arabasız yapamıyorsan manuel uygun bir araba al 2+1 de bir ev alalım diyorum kabul ettiremiyorum.
Kafasında site içi 3+1 güzel evler var. Ben de öyle ev isterim ama olmuyor yani birden. Kendisi polis . İşte tayin durumumuz olabilir tayin sistemi değişecek diyor seneye tayinci olabilirim dedi. Burda annesi var hiçbir geliri yok. Kirada oturuyor. Kardeşi ve biz bir miktar destek oluyoruz. Kafamda bir tayin durumu olursa annesi oturur satmayız gittiğimiz yerde kira veririz diyorum. Yatırım amaçlı kalır ev.
Araba iyi bir yatırım aracı değil dedim. Dün telefonda sat ev alalım dedim, tamam dedi. Bu sabah oturmuş 170 binlik araba gösteriyor bana satınca bunu alsam mı diyor…….
Şu anda faizler yüksek ama düşse ev fiyatlarına 30-40 bin ekliyorlar zaten. Yanlış mı düşünüyorum? Fikirlerinizi merak ediyorum…

 


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı