GenelKadınMagazin

Gebelikte ilk belirtiler gebe kalmak isteyenler

8 ay hamile kalmak için uğraştım her regl döneminde hayal kırıklığı yaşadım umutlarımı kaybetmiştim ki çok şükür bu ay çift çizgiyi gördüm…Hemen yazıyorum bu ayın diğer aylara göre farklı olduğu belirtileri… Ve bu ay hamile kalmamı sağlayan yöntemi…

-İlk olarak normalde reglime üç dört gün kala göğüs hassasiyeti başlıyordu bu defa bir hafta öncesinden başladı.

-bir diğer dikkatimi çeken şu oldu regli haftasında normalde ter kokum değişirdi bu ay öyle bir değişim de olmadı.

-sol kasığımda batmalar oldu. Daha öncede olmuştu hamile miyim diye şüphelenmiştim sonu hayal kırıklığı olmuştu. Ondan bu belirtiyi bu ay gebeliğe yormadım.

-reglime dört beş gün kala akıntım olurdu. Bu defa olmadı.

-reglime iki gün kala sanki regli oluyormuşum gibi karnım sancılandı. Kanamam olacak yine diye umutsuzluğa kapıldım. Sonra internetten gebeliğin ilk haftalarında regli benzeri ağrıların olacağını kanama olmazsa bunun gebelik işareti olduğunu gördüm.bunu öğrendiğimde regli olmam gereken günün içindeydim ama olmadım. Hemen ertesi gün idrar testi yaptım ve sonunda çift çizgiyi gördüm.

-sonraki gün doktora gittim ultrasonda görünmedi. Kan testi istedi doktor kanda da HCG değerlerim yükselmişti. Gebelik başlamış dedi doktor. Bir hafta sonra ultrasonda da kese göründü çok şükür.

-bence benim hamile kalmamda en büyük etken bu ay yavaş oturup kalkmam oldu. Kızlar ben çok hızlı oturup kalkıyordum. Bunu fark edip bıraktığım ay hamile kaldım. Bu ay özellikle yavaş oturup kalktım hareketlerime çok dikkat ettim. Evi bile eşime makinelettim. Çünkü 8 aydır belli ki tutunamıyordu. Hareketlerime dikkat ederek bence tutunmasını kolaylaştırdım.

-bu arada göz bebeklerimde o meşhur parlaklık oldu ama bunu gebeliği öğrendikten çok sonra fark ettim.öyle hemen olmuyor yani. Dışarıdan bakınca hapşırmadan sonra gözlerde oluşan parlaklık gibi duruyordu. Şuan normal görünüyor bence.

-şuan 6 haftalık hamileyim. Bu arada tıpa göre bu gebelik haftaları son regli tarihine göre hesaplandığı için 6 diyorlar. Oysa yumurtalama dönemimin üstünden dört hafta geçti.

-mide bulantılarım da beşinci haftada başladı. Giderek artıyor.

-ya kızlar benim tecrübem de bu şekilde oldu. Ben gebelik planlarken böyle yazıları okumayı çok istemiştim. Şimdi çok şükür ben yaşadım. Başkalarına da bir rehber olsun diye buraya yazdım. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah 🙏🙏


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı