ElbiseModa

Giysilerde Metal İstilası

Altın sarısı, metalik gri ya da parlak metalik mavi… Hangisini seçerseniz seçin ama yılın trendlerden uzak kalmayın. Çünkü bu kış modada metalik rüzgarları esiyor.

Sabah sabah parlak bir pantolon giyilir mi demeyin ya da spora giderken hiç parlak bir eşofman üstü olur mu diye düşünmeyin. Bu kış bütün kurallarınızı yıkacaksınız. Günlük olarak kullandığınız çantanız altın sarısı bir renkte olacak ya da spor ayakkabınız metalik gri renklerde ışıldayacak. 

Gecesi gündüzü kalmayan metalik ve parlak renkler bir arada bile kullanılabiliyor. Metalik birkaç renkten oluşan tasarımlar da mevcut. Ama kendinizde o cesareti bulamıyorsanız, tek bir metalik renkle de pekâlâ yetinebilirsiniz.

Özellikle metalik tonlardaki bluzlar ve pantolonlar artık bir çok markanın koleksiyonlarında yer alıyor. Hatta bu tonlardaki blazer ceketlere bile rastlayabilirsiniz. Tabii baştan aşağı metalik renklerde giyinmek aşırıya kaçabilir ama birkaç parçada kullanmanızda hiçbir sakınca yok. Örneğin metalik tonlarda bir pantolon giydiyseniz, altına düz renk bir ayakkabı ekleyebilir ve yine metalik tonlarda küçük bir çanta ile kombini tamamlayabilirsiniz.

Kullanacağınız tonu seçerken biraz da cilt renginize uygun seçimler yapmaya dikkat etmelisiniz. Bu şekilde sizinle birebir uyum sağlayan bir görüntü yakalayabilirsiniz. Örneğin cilt renginiz soğuk bir tonda ise gümüş tonları sizde daha iyi duracaktır. Cilt tonunuz sıcak bir renkte ise altın tonları sizi daha iyi ve ışıl ışıl gösterecektir.

Eğer bu trendi daha kolay yakalamak ve stilinizden uzaklaşmak istemiyosanız, öncelikle sık kullandığınız ve tarzınızı yansıtan parçaların metalik renklerde olanlarını kullanmaya başlayabilirsiniz. Örneğin, büyük hobo çantaları seviyorsanız bunların metalik renklerde olanlarından bir tane edinebilirsiniz ya da sapor ayakkabıdan vazgeçemiyorsanız, yine ünlü spor mağazalarında parlak metalik tonlarda spor ayakkabıları kolaylıkla bulabilrsiniz. Böylece, hem tarzınızdan uzaklaşmamış olursunuz hem de bu gözalıcı ve eğlenceli trendden uzak kalmazsınız.

giysilerde-metal-istilasi-acne-01

giysilerde-metal-istilasi-balmain-10

giysilerde-metal-istilasi-etro-02

giysilerde-metal-istilasi-givenchy-11

giysilerde-metal-istilasi-gucci-03

giysilerde-metal-istilasi-jil-sander-06

giysilerde-metal-istilasi-nike-07

giysilerde-metal-istilasi-oscar-dela-renta-04

giysilerde-metal-istilasi-zara-09
Source link

Başa dön tuşu