AbiyeModa

Gündüzden Geceye Geçiş Kabus Olmasın


Yoğun geçen bir günün ardından şık olmanız gereken bir parti var. Ancak ne cildiniz ve saçlarınız ne de kıyafetiniz buna uygun değil. İşte size yorucu bir günün ardından kısa sürede akşama hazır olmanızı sağlayacak öneriler…

1.ELBİSENİZDE FARKLILIK YARATIN

G2G3G4

Swarovski Hyacinth Kolye 460 Euro                Swarovski Bilezik 150 Euro                                               Swarovski Prisca Broş 130 Euro

Gün içerisinde giydiğinizde küçük siyah elbisenizin üzerindeki hırkayı çıkartın bunun yerine ışıltılı görünmenizi sağlayacak taşlı küpeler takın. Küpeleriniz ne kadar büyükse o kadar iyi çünkü elbisenize bir o kadar ışıltı sağlayacaktır. Elbise değil de sade bir takım ya da etek-ceket ikilisini giymişseniz şayet kıyafetinizin üzerine ışıltılı, büyük kolyeler ve ya birkaç tane altın bilezik eve uğrayıp zaman kaybetmeden partiye hazırsınız demektir.

2.OFİS ÇEKMECENİZİ GÖZDEN GEÇİRİN

g5

John Frieda, Kuru Şampuan 125 ml. 24 TL

Bir kadının en büyük süsü saçlarıdır hiç şüphesiz. Kimi zaman kıyafetleriniz ne kadar başarısız da olsa saçlarınızla büyük övgü toplarsınız. Bu yüzden siz de ofis çekmecenizde muhakkak küçük bir düzleştirici ya da maşa bulundurmalısınız. Böylece geceye geçiş yapmadan saçınız ile oynayabilir, rötuş yapabilirsiniz. Saçınız zayıf ve ince telli, çabuk yağlanan tipte ise saç diplerinize sıkmak için kuru şampuan alın. Çabuk kabaran saçlar için ise yeni ıslak saç trendini uygulamak oldukça modern ve şık bir görünüm yaratacaktır. Biraz jöle ile saçınızı geriye doğru net bir şekilde tarayın ve kabaran saçlarınızın kâbusunuz olmasına izin vermeyin!

g6

Remington My Mini Düzleştirici, 39.90 TL

Saçınıza maşa uyguladıysanız biraz parlaklık vermekten de çekinmemelisiniz. Dalgalarınızın daha dolgun görünmesi adına biraz karıştırın ve kabartın. Fakat bunu yaparken saç diplerine ve saçın üst kısımlarına değil orta kısımlarına hareket katmanız yeterli olacaktır.

3.DUDAKLARINIZI ÖN PLANA ÇIKARIN

Gece için dikkat çekmek istiyorsanız o halde cüretkâr davranmaktan da çekinmemelisiniz. Sezonun trendi olan kırmızı dudaklar size istediğiniz görünümü verecektir. Kırmızı hiçbir zaman hata yapmaz unutmayın ve dudaklarınızı onun hâkimiyetine bırakın.

G7

YSL, Rouge Pur Couture No. 7 69 TL

Hayır, benim için kırmızı oldukça iddialı bu kadarına gerek yok diyorsanız canlı bir pembe de deneyebilirsiniz. Günlük makyajınızda uyguladığınız hafif pembe rujunuzun üzerine canlı bir gül pembesi uygulamanız hem kolay hem de görüntünüzü anında değiştirmenin en basit yoludur.

4.CİLDİNİZİ CANLANDIRIN

Sabah çıkarken nemlendirici ve koruyucu ürünler uygulamanıza rağmen ofisin kuru havası cildinizin mat ve cansız görünmesine neden olabilir. Gözenekleri sıkılaştıran ve cilde enerji veren bir cilt spreyi size yardımcı olacaktır.

g8

Caudalie, Beauty Elixir, 100 ml. 105 TL

Üzüm özü ve nane yağı içeren Caudalie’nin bu ürünü cilt tonunuzu eşitleyip, dengeleyerek ışıltı katıyor. Makyaj üzerine de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

5.GÜNÜN İZLERİNİ GÖZLERİNİZDEN SİLİN

Sabah özenerek yaptığınız göz makyajınızı tamamen silmek yerine birkaç küçük dokunuşla baştan yaratabilirsiniz. Bunun için ise tek ihtiyacınız olan kulak temizleyici… Kulak temizleyicisinin ucuna göz makyaj temizleyicinizi gözünüze kaçmayacak gibi hafif bir biçimde batırın. Dağılan kalem ya da eye liner’ınızı hafifçe silin. Kalem ve eyeliner’inizi yeniden uygulayın. Ten makyajınızı ise yeniden uygulamaya gerek yok. Cildinizde oluşan parlamayı almak adına biraz pudra sürmeniz ve allığınızı tazelemeniz yeterli olacaktır.

6.GECENİN YILDIZI SİZ OLUN

G9

Benefit, Watt’s Up Aydınlatıcı, 99 TL. -Sephora-

Göz kenarlarınıza, kaş kemiğinize ve elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayacağınız bir aydınlatıcı ile günün tüm izlerinden anında kurtarabilirsiniz. Kremsi bir dokuya sahip olan ve her ten rengine uyum sağlayan pembe tonlarda aydınlatıcı yüzünüze canlılık ve renk getirir. Aydınlatıcı seçerken, ürünün fazla simli olmamasına dikkat etmelisiniz.

7.KİRPİKLERİNİZİ İHMAL ETMEYİN

g10

MAC, Brow Gel Şeffaf Kaş ve Kirpik 42 TL

Sabah maskara kullanmışsanız akşam da kullanmanız yalnızca kirpiklerinizin birbirine yapışmasına ve tüm makyajınızın alt üst olmasına neden olur. Maskara sürdüğünüz kirpiklerinize yapabileceğiniz en güzel iyilik kirpik kıvırıcı yardımı ile kıvırarak hareket vermektir. Bir başka çözümde şeffaf maskara olabilir. Kirpiklerinizin üzerine bir iki kat süreceğiniz şeffaf maskara ile belirginlik yaratabilirsiniz. Üstelik şeffaf maskarayı yalnızca kirpikleriniz için değil bir türlü şekle girmeyen asi kaşlarınız içinde kullanabilirsiniz.

8.NEFESİNİZ İLE TAZELENİN

Her şey güzel… Makyaj tamam, kıyafet tamam ama ya geçici çözüm yaratan sakızlarla gitmeyen nefes kokusu… Onun içinde elbette bir çözüm var. Tarçın ya da karanfil çiğneyerek nefesinizi gün boyu taze tutabilirsiniz. Alternatif tıbbın da en önemli yardımcılarından olan bu iki bitki nefesinizde uzun süren bir ferahlık sağlar. Dahası da var tarçın ve karanfil beyninizi dinlendirir ve sizin de canlanmanızı sağlarlar. Ayrıca kan şekeri konusunda da önemli olan bu iki bitki, kan şekerinizi dengeledikleri için davette çok fazla atıştırmanızı önleyeceklerdir.

9.KOKUNUZ İLE FARK YARATIN

Yoğun geçen bir günün ardından ter kokusunun kâbusunuz olmasına izin vermeyin. Çantanızda ya da çekmecenizde bulunan ıslak mendiller yardımı ile ters kokusuna son verebilirsiniz. Ter kokusundan kurtulduktan sonra artık gönül rahatlığı ile kokunuzu sürüp baştan aşağı yenilenebilirsiniz.

10.SAÇLARINIZIN HACMİNİ KORUYUN

Dışarı çıktığınız zaman saçlarınızın rüzgârdan ve nemden etkilenmesi istemiyorsanız bunun için şapka ya da eşarp ile saçlarınızı korumalısınız. Fakat şapka ya da eşarbınızı takmadan önce saçınızı normalde ayırdığınız yönün tam tersi yönüne doğru atın. Gideceğiniz yere vardığınız şapkanızı çıkartın ve hacim katmak için başınızı önce öne doğru sonra hızlıca geriye doğru atın. Kabarma ve elektriklenmeye karşı çok az el kremini avucunuza yayın ve parmak uçlarınızla gerekli yerlere sürün.

Source link

Başa dön tuşu