GenelSağlık

Haluk Eryılmaz, Roche Türkiye Kişiye Özel Tanı ve Tedavi Strateji lideri olduRoche Türkiye, Haluk Eryılmaz’ın 16 Kasım 2020 itibarıyla Kişiye Özel Tanı ve Tedavi Strateji Lideri olarak görevlendirildiğini duyurdu. Marmara Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümü mezunu olan Haluk Eryılmaz, kariyerine Novartis satış ekibinde başladı. Çalışma hayatına 8 yıl boyunca MSD’de Satış ve Pazarlama Yöneticisi olarak devam eden Eryılmaz, 2014 yılında İş Birimi Yöneticisi olarak göreve başladığı Abbvie İlaç’ta 2017 yılından bu yana İş Mükemmelleştirme Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Haluk Eryılmaz, Roche Türkiye Kişiye Özel Tanı ve Tedavi Strateji Lideri olarak, şirketin Türkiye’de kişiye özel tanı ve tedavi hizmetlerini gerçekleştirebilmesi adına diagnostik ve ilaç arasında konumlandırılmış bir role sahip olacak.

Aldığı bu yeni görev kapsamında hem şirket içi hem de dışındaki paydaşlarla iş birlikleri oluşturmaya odaklanacağını ifade eden Haluk Eryılmaz sözlerini şu şekilde tamamladı: “Önümüzdeki dönemde değer temelli bir sağlık sisteminin hayata geçirilmesinin ekosistemin tüm paydaşları için önemli olacağına inanıyoruz. Bu sisteme geçişi desteklemek üzere ortak akılla ilerleyerek, çalışmalar yürüteceğiz. Bu projelerin ortaya çıkmasında etkin rol alacak olmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum.”Source link

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu