GenelKadınMagazin

Hoşlandığın kişinin ilgisini çekmek için olmadığın biri gibi davranmak

Merhabaa, ben yine aslında çok önemli olmayan bir derdimle geldim. Yakın arkadaşlarımla artık bu konuyu konuşmak istemediğim, onları sıktığımı düşündüğüm için buraya yazmaya karar verdim. Her türlü eleştiriye açığım. Kafama vura vura gerçekleri söyleyebilirsiniz
Bana ilgisini 6-7 ay önce fark ettiğim bir bey var. Ben bu ilgiden hiçbir zaman emin olamadım. Genel olarak şakacı birisi, etrafındaki kızlarla genel olarak rahat konuşuyor ama karşı davranışları biraz daha farklı geliyor bana. Ama açıkçası bu ilgiden hiçbir zaman emin olamadım. Gel zaman git zaman iyice arkadaşlığı ilerlettik. Bir sürü konudan muhabbet ettik. Ama ben kendisine tamamen güvenemediğim için her konudaki her fikrimi onunla paylaşmıyorum. Henüz o güven ortamı benim açımdan oluşmadı. (Genel olarak erkeklere güvenmem normal arkadaşlıkta da olsun duygusal ilişkilerde de olsun uzun sürüyor ) Ama o kendi özel hayatını vs benimle paylaşıyordu. Bu beyin bana ilgisini aynı ortamdaki başka bir kız da fark etti. Hatta bana sürekli onun hakkında ne düşündüğümü soruyordu. Bana da bu muhabbetler lise kız tuvaleti muhabbeti gibi geldiği için cevap vermiyordum. Gülüp geçiyordum. Bu kız arkadaşlık adı altında bu çocuğa iyice yaklaştı. Ona her bel altı şakayı yapmaya başladı. “Sen kesin sevgilini aldatırsın” “Sen kesin ssalak bir kızı bulup gidersin” bu tarz şeyler konuşuyordu. Sonra bu çocuğa saçma salak bir nedenden dolayı hediye aldı. Sonra bu bey de ne alaka anlamadım gitti bu kıza hediye aldı. Saçma salak bir hediyeleşme geçti aralarında. Ben de bu olay olunca açıkçası flörtleştiklerini düşündüm. Çocukla iletişimime devam ettim, hatta ne kadar itiraf edemesem de gittikçe daha çok hoşlanmaya başladım ama güven hala olmadığı için çok üstüne düşmedim. Diğer kızla olan iletişimleri baya garip geldiği için arada gıcık da oldum ama haddim olmadığını bildiğim için iletişimi kesmedim. Arkadaşlık devam etsin dedim. Hiç olmadı tek taraflı hoşlanır sonra elbet vazgeçerim diye düşündüm. :KK70:
Ama bu bey bana 2 adım atıyor kafamı karıştırıyor sonra 5 adım geri çekiliyor. Ve bunu sürekli hale getirmeye başladı. Yüz yüzeyken benimle konuşurken bazen utandığını dahi hissediyorum ama wpda vs daha cesur biri oluyor.
Her neyse çok uzatmadan ben bu kızla arkadaşlığımı bitirdim çok farklı nedenlerden dolayı. Bu bey de geldi bana aslında kızın kendisinden hoşlandığının farkında olduğunu, ona hiç o gözle bakmadığını ancak arkadaşlığı hemen kesmek istemediğini çünkü eğer direkt keserse kızı üzebileceğini, onunla arkadaş olduğu için pişman olduğunu söyledi. Ben tamam dedim. Ki kendisinden bu açıklamayı ben istemedim. Kendi kendine gelip yaptı. Ben tamam dedim. Açıkçası mutlu da oldum.
Ama pazar günü kızla bir sosyal medya platformunda samimi bir şekilde şakalaştıklarını gördüm ve bugün de birkaç kez farklı ortamlarda yan yana gördüm.
Durum şu ki diğer arkadaşlarım zaten bu çocuğu hiç sevmedi. İşin peşini bırakmamı söylüyor. Ben de kendime bunu söylüyorum ama 5 sene sonra ilk kez birine bir şeyler hissettiğim için biraz üzülüyorum olan şeylere. Bir arkadaşım da çocuğa ters yapmam gerektiğini, mesajlarına dönmememi, aramalarını açmamamı onu ötekeleştirmemi söyledi. Böyle yaparsam bana ilgisi tekrar gelirmiş. Ama benim yapım böyle değil. Negatif duygu beslersem bu işten en zararlı ben çıkıyorum. Ki böyle gelen ilgiyi de istemiyorum. Ama hiçbir şey olmamış gibi davranırsam da kendime saygım yokmuş gibi olacak. Çünkü çocuk resmen ikili oynadı. Yalan söyledi. Ondan böyle bir isteğim olmamasına rağmen bana o diğer kızı gömdü sonra gitti aynı samimiyete devam etti. Sorum şu sizce normal arkadaşlığa devam etmeli miyim? Yoksa daha atak olup ters yapıp bana güya aşık olmasını mı beklemeliyim?
Yüz yüzeyken ilgiyi hissedebiliyorum ama dediğim gibi diğer ortamlarda zerre bir şey hissetmiyorum. Ve açıkçası kendimi hiçbir yere varmayacak bir ilişki için yıpratmak istemiyorum.

 


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı