ElbiseModa

İFW 2011 Koton Day&Night Elbise Koleksiyonu

İstanbul Fashion Week‘ te sergilenen Koton’ un Day&Night isimli elbise koleksiyonu büyük beğeni topladı. Koton’ un şimdiye kadarki tasarımlarından çok daha fazla moda kokan elbiseler, Koton’ un Türk modasındaki çıtasını biraz daha yükselttiğini gözler önüne serdi.

Özellikle Hakan Yıldırım’a ait tasarımlarını görmek ve almak için uğradığım Koton’ a, bundan böyle elbiseleri için de ayrıca uğramam gerekecek. Gerek geceleri dışarı çıkarken ve özel günlerinizde, gerekse gündüz iş yaşamınızda şıklığın sınırlarını zorlayabilirsiniz. İşte Koton’ un yeni elbise koleksiyonu:

Siyah rengin asaletine ve zengin duruşuna inananlardansanız, üstteki elbiseler tam da size göre olabilir. Dediğim gibi Koton yeni elbise koleksiyonunda tasarımları zorlamış görünüyor. Bele oturan dar kesimli fırfırlı elbise iş hayatında sizi ön plana çıkarabilir. Tabii bu modeldeki elbiseleri giyebilmek için fit bir vücuda sahip olmanız gerekiyor.

Arkadan kuyruklu, uçuşan şifonlardan oluşan asimetrik elbise ise özel gecelerde ilgi odağı olmanızı sağlayacaktır. Yine boyun kısmındaki asimetrik kesimi, omuzları ön plana çıkarırken, etek boyu dizin biraz üzerinde kalıyor.

Koton’ un siyah elbise alternatifleri devam ediyor. Kadifenin yeni sezonda ön plana çıkacağını biliyor muydunuz? Eğer gardırobunuzda hiç kullanmadığınız kadife giysileriniz varsa; ufak bir elden geçirmeyle birlikte bu sezonda kullanabilirsiniz. Tek omuz furyasının devam ettiği şu günlerde Koton’ da tek omuzlu kadife elbisesiyle oldukça hoş bir seçenek sunuyor. Üst kısmın hafif dökümlü, alt kısmın ise dize yakın mesafede olması kusurlarınızı bir derece kamufle edecektir.

Yine asimetrik bir omuz ve etek yapısına sahip diğer elbise, kendinizi çekici hissetmek istediğiniz günlerde size eşlik edebilir. Omuz ve etek kısmı dantel transparan parçalarla hareketlendirilmiş.

Cut-out adı veirlen bir kısmı çıkarılımş gibi duran tasarımlar bir çok ünlü tarafından tercih ediliyor. Göğüs kısmında hafif bir dekolteyle birlikte cut-out tarzındaki siyah elbise farklı olmak ve aynı zamanda sezon modasına daha yakın olmak isteyenler için hoş bir seçim.

Koton’ un elbise koleksiyonu tabii ki sadece siyah parçalardan oluşmuyor. Fosforlu pembe rengindeki sade kesimleri barındıran dizüstü elbise de canlı ve fresh bir görünüm vadediyor.

Bele oturan tasarımlar bu yıl oldukça fazla. V yakalı ve bele oturan, basen kısmı şifon drapelerle hareketlendirilmiş beyaz elbise oldukça şık duruyor. Çivit mavisi ve yine belden aşağısı drapeli, kolsuz elbise de sarışın bayanlara çok yakışacak. Zıt renkler birbirine bir başka gidiyor.

Omuzları ön plana çıkaran, çivit mavisi elbise hafif kloş yapıya sahip etek kısmıyla çok havalı görünüyor. Gündüz üzerine mini bir ceket alarak şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Transparan omuz ve kollara sahip siyah elbise ise, yine bel kısmından fırfırlarla iyice hareketlendirilmiş. Omuzlarında bir cut-out durumu da söz konusu ama hoş bir seçenek.

Pudra rengi, kloş etekli kolsuz elbise sade ve elegan bir tarza sahip. Hemen yanındaki canlı kırmızı tonlardaki düşük kol elbise de yine sadeliğiyle ön plana çıkıyor. Günlük yaşantınızda ve iş yaşamınızda ceketlerle tamamlayabilirsiniz. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim; modellerin ayaklarındaki dore ve lame renklerdeki bilekten bağlamalı ayakkabılara bayıldım.

Siyah ve pudra renklerdeki geometrik desenlere sahip, V yakalı elbise dar kesimli ve iddialı bir model. Yerlere kadar uzanan pudra renkli elbiseyi ise tam anlamıyla çok beğendim. Bel kısmındaki fırfırlı görünüm birçok modelde göze çarpıyor. Ama uzun etekle birlikte bir başka güzel görünüyor.

Evet, fırfırların Koton’ da elbiseleri süslediğini söylemiştik. Pembe ve siyah renkli iki elbise de de fırfırlar göze çarpıyor. Elbiselerin bel ve sırt kısmındaki pencereler ise dikkat çekici olmak isteyenler için biçilmez kaftan olsa gerek. Bu elbiseleri giyip de, tüm dikkatleri toplamamak sanırım mümkün değil…
Source link

Başa dön tuşu