GenelSağlık

İşletmelerin Web Sitelerinde Olması Gereken Özellikler

Herhangi bir sektörde bir işletmeye sahip olmanın güncel trendleri takip etmek gibi zorlukları vardır. Bu doğrultuda işletmelerin tanınmasını sağlayan ve büyümelerine yardımcı olan web sitelerinde de gerekli değişiklikleri yapmaya özen göstermeleri önemlidir.

  • Eğer henüz web sitenizi kurmadıysanız sitenizin adresini yani domain’ini seçerken bu konudaki detaylara hakim olmanız önerilir. Çünkü güçlü bir domain, pazarlama çalışmalarında işinizi kolaylaştırabilecek önemli bir bileşendir. Bu nedenle üzerinde günlerce düşünüp, domain fiyatları ve yenileme koşulları ile ilgili araştırmalar yapıp bilinçli bir karar vermeniz tavsiye edilir.
  • Sitenizin; telefon numarası, e-posta gibi insanların sizinle iletişim kurmasını kolaylaştıracak tüm bilgileri içermesi ve hedef kitlenizi yeniliklerden haberdar edebilmeniz için düzenli olarak güncellenmesi gerekir. Özellikle konum bilgilerini eklemek bazı sektörler açısından SEO stratejilerinin başarılı olmasına ve bölgeye aşina olmayan kişilerin işletmeyi bulmasına yardımcı olacaktır.
  • Sektörünüz ne olursa olsun, web sitenize blog eklemeyi düşünmelisiniz. Bu, SEO avantajlarının yanı sıra markanıza, ürünlerinize veya hizmetinize ihtiyaç duyan kitleyle muhatap olmanızı kolaylaştırır.
  • Pek çok insanın sık sorulan sorular bölümünü okuyacak zamanı ya da isteği olmadığından sitenizde canlı destek özelliğinin bulunması önemlidir. Ancak yapay zeka, bu işlevi kolaylaştırsa da chatbot’a değil gerçek bir personele ulaşmak bazı sektörler için rekabeti daha kolay göğüslemek anlamına gelir.
  • Ürün, hizmet ve fiyatlar kadar müşterilerin işletmenizi benimsemesini sağlayacak metin ve görsellere de sitenizde yer vermeniz önerilir. Ekibinizi ve takım çalışmalarınızı gösteren resimler, markanızın hikayesi, geçmişteki projeleriniz için öncesi ve sonrası görselleri gibi bölümler ekleyebilirsiniz.
  • E-posta listesi oluşturmak ve e-posta pazarlama yoluyla şirketinizle ilgili gelişmeler ve kampanyalarınız hakkında bilgi paylaşmak hem kitlenizle iletişim halinde olmaya hem de müşterileri tatiller veya doğum günlerinde indirimlerle yeniden hedeflemeye olanak tanır.
  • Sosyal medya, etkileşim için güçlü bir kaynak olduğundan işletmeler için çok önemlidir. Buradaki kitlenin işletmenizi hızlı ve kolay bir şekilde bulabilmesi için sosyal medya hesaplarınızdan doğrudan sitenize bağlantılar vermeli, potansiyel müşterilerinizle bu mecralarda resmiyeti bozmayacak samimiyette ve etik çerçevede ilgilenip iletişimde kalmaya çalışmalısınız. Sitenizde ve blog gönderilerinizde de sosyal medya hesaplarınız için ikonların bulunması tavsiye edilir.
  • Google aramalarının %60’ından fazlası mobil cihazlar üzerinden yapılmakta ve Google, mobil uyumluluğu bir sıralama faktörü olarak kullanmaktadır. Bu nedenle web siteniz iPhone ve Android’de kolayca kullanılabilir ve okunabilir olmalıdır.
  • Web sitelerinin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olan SEO (Arama motoru optimizasyonu) taktikleri; alakalı anahtar kelimeleri, etkili başlıklar ve alt başlıkları, güçlü backlink’leri siteye dahil etmek gibi SEO uzmanlarından yardım almayı gerektirecek çok sayıda detay içerir. Sitenizi daha kurmadan SEO odağıyla hareket etmek çok işe yarayabilir.

Uzman Görüşü

Hem küçük ölçekli işletmeler hem de küresel çapta hizmet veren büyük şirketler için en önemli bileşenlerden biri olan web sitelerinin erişebilirlik sorunları yaşamaması, seo avantajı elde etmesi ve kullanıcı deneyimini iyileştirmesi gibi noktalarda desteklenmesi için güçlü hosting altyapıları önemlidir.
Turhost olarak, her tür web sitesi ve kurumsal ihtiyaç için en yeni teknolojilerle yapılandırdığımız sunucu kiralama çözümlerimizden faydalanmanızı, indirimli hosting fiyatları ve yüksek performans + yüksek güvenlik özelliklerine sahip NVME SSD vps, vds, bulut ve dedicated sunucu seçeneklerimize göz atmanızı öneririz.


Source link

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu