GüzellikModaSaç Bakımı

KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN


 

Yüzyıllar boyu süregelen va hala günümüzde de öneminden hiçbir şey kaybetmeyen kadın ve kadın bakım ürünleri eskimek bir yana her geçen gün yeniliğine yenilik katıyor. İnsanlar kıyafetleriyle karşılanır fikirleriyle uğurlanırmış. Bir bayanı da gösteren, ilk bakışta öncelikli kıyafeti ve saçlarıdır. Hepimiz saçlarımıza yıllardır hem gözümüz gibi bakar hem de şikayet ederiz, saatlerce aynanın karşısında şekilden şekile sokmaya çalışırız. Tabi bunu yaparken de saçlarımızı yıpratırız.


21. yüzyıla girdiğimiz bir dönemde çalışan bayan sayısı giderek artmakta; kadınlar da artık yaygın bir şekilde çalışma sektöründe yerini sağlamlaştırarak yol almaya devam etmektedirler. Tabi bunu yaparken gerek giyim gerekse saçlar ve kişisel bakımı da beraberinde getiriler. Bu sebeple bakım ve bakım ürünlerinin önemi de giderek artmaktadır. Bütün bunlar, bu yoğun tempoda bayanların çok zamanını almaktadır. İşte böyle bir sorun karşısında saç uzmanları yıllarca uğraşmış ve saçları inceleyerek uzun araştırmalardan sonra çok güzel ve çok doğal bir çözüm üretmişlerdir. Özellikle binbir zorlukla saatlerce aynanın karşısında düzleştirilmeye çalışılan inatçı ve kıvırcık saçlara karşı, öyle bir başarı elde edilmiştir ki; üstelik zararı yerine fazlasıyla faydası olan ve çok uzun süre kullanılabilen bir çözüm olarak popülerlik kazanmıştır. Bu çözümün adı kalıcı föndür.

Brezilya fönü olarak da bilinmekte olan kalıcı fön yapılırken; saça herhangi bir zarar vermediği gib, aksine saçı besler ve yeniler. Bunun yanı sıra 6-8 ayda rahatlıkla kullanılabilen bir föndür. Üstelik birçok saç tasarımcısı tarafından da yapılabilmektedir. Yani bu fönü saçlarında taşımak isteyen bayanların belirli bir kuaföre gitmeleri zorunlu değildir. Çalışan bayanlar veya kendine bakmayı seven kadınlar için çok güzel ve kalıcı bir yöntemdir. Aynı zamanda da zarar vermemesi ve bir çok artıyı aynı anda barındırmasıyla kalıcı fön bayanlar tarafından çok dikkat çekmektedir.

Kalıcı fönün yöntemi ise saça bir nevi botoks uygulaması yapılmasıdır. Üstelik Bu botoksun doğal yollardan elde edilen maddelerle yapılması, kalıcı fönün popülaritesinin artmasına sebep olmuştur. Kalıcı Fön, koyunun yünündeki bir maddeden elde edilerek yapılmaktadır. Yeni zelanda koyununun yünündeki bu madde, saçı besleme ve en önemlisi yenileme özelliğine sahiptir. Bu anlamda da mucizevi özellikleri içerisinde barındırmaktadır. İçindeki bu maddenin adı ise juvexindir. Juvexin, kimileri tarafından Brezilya keritini olarak da bilinmektedir. Juvexin, saçı besleme ve yenileme özelliğine sahip olmakla beraber saçı gençleştirme özelliğine de sahip bir maddedir. Bu anlamda da adeta mucizevi bi iksir görevi görmektedir. Bu olay, saç şekillendirme ve saç ürünleri sektöründe bir devrim niteliğindedir. Çünkü saç düzleştirme konusunda bayanlara çok önemli ve kalıcı bir kapı açmıştır. Kimyasal madde içermemesi ve doğal yollardan elde edilmiş olmasının yanında kalıcı fön uygulamasından sonra herhangi bir saç maskesi ya da diğer saç bakım uygulamalarını da gerektirmemektedir.

Kalıcı fön, saça istenilen şeklin kolayca verilebilmesi gibi kolaylıklar sağlaması sebebiyle de bayanların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Kalıcı fön, kıvırcık, yıpranmış, hasar görmüş ve sürekli aynanın karşısında saçlarını düzleştirmeye uğraşan bayanlar için biçilmiş kaftandır. Kalıcı fön sayesinde saçlar dışardan gelen etkilere ve yıpranmalara karşı da sıkı bir şekilde korunmaktadır. Kalıcı fön sayesinde saçlar, gün boyu etkili, canlı ve parlak görünümünü korumakta ve güzelliğini kaybetmeden kalabilmektedir. Daha bitmedi. Üstelik kalıcı fön, saçların aylar boyunca dolgun ve bakımlı olarak da görünmesini sağlamaktadır.

Kalıcı fön uygulaması kiişiye göre ufak değişiklikler içermektedir. Bu değişiklikler, uygulanma süresi ile saç yapısı konularda meydana gelmektedir. Örneğin, kalıcı fön uygulaması, ortalama 2 gün sürmektedir. Ancak saç yapınıza göre bu süre bu 3 güne uzayabilir. Ya da saçınıza uygun keratinin çeşidir değişebilmektedir. Bu noktada kuaförünüzün öncelikli olarak saç yapınızı iyi analiz etmesi gerekir. Saç yapınıza göre süre ve keratin çeşidir dolayısıyla değişecektir.

Peki kalıcı fön uygulaması nasıldır ve kalıcı fönün fiyatı ne kadardır? Kalıcı fön uygulaması ilk gün saçınızın analiz edilmesi ve buna uygun keratin çeşidinin seçilmesi ile başlamaktadır. Bu keratin çeşidi seçildiğinde, bunu içeren saç şampuanı belirlenir ve öncelikle saçlar bu şapmuanla yıkanır. Islak olan saça keratin uygulaması yapılır. Bu uygulama ile beslenen, onarılan ve daha canlı hale gelen saçlarınıza teflon bir fırça aracılığıyla 235 derece ısıda fön çekilir. İşte tam bu noktada nasıl bir fön istediğiniz size kalmıştır. Dilerseniz dalgalı dilerseniz de düz fön çektirebilirsiniz. 235 derece denilince gözleriniz korkmasın. Çünkü keratin uygulaması ile saçlarınızın dayanıklılığı arttığından saçınız zarar görmez. Aksine ısı ile birlikte saçlarınıza keratin yedirilmiş olur. Çünkü keratin saçınıza çok hızlı bir şekilde nüfuz eder. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Örneğin kalıcı fönü ikinci kere yaptırmak isteyenler ya da yakın zamanda saçları boya ya da röfle gibi kimyasal işlemlerden geçmiş olanlar için aradan belirli bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Bu süreyi de saç tipiniz ve saçlarınızın yıpranma oranı belirlemektedir. O yüzden bir kuaföre danışılmasında fayda vardır. Çünkü bu durumda istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilinir. Örneğin, saçlarınız ciddi olarak kopabilir ya da yanabilir.

Kalıcı fön uygulamasının ilk gününün ardından ikinci gün, tekrar saçlarınıza fön çekilir ancak başka bir uygulama yapılmaz. Eğer saç yapınız uygunsa daha kalıcı bir görünüm elde etmek isteyenler üçüncü gün de fön çektirebilir. Ya da saçlarınız istenilen şekli tam tutmamışsa tekrar çekilebilir. Ancak tüm bu işlemler bittikten sonra, saçlarınız yine seçmiş olduğunuz keratini içeren saç şampuanıyla yıkanır. Görüldüğü gibi kalıcı fön uygulaması süresince yoğun bir keratin bakımı yapılmaktadır. Bu da saçlarınızın yüksek ısıdan zarar görmesini önlemektedir. Kalıcı fön uygulaması ilk gün yaklaşık 2 saat, ikinci gün yarım saat ve son gün 15 dakika sürebilir. Ancak bu süre de yine saç yapınıza bağlıdır.

Kalıcı fönün fiyatını merak ediyorsanız; ortalama 350 TL gibi bir fiyatı vardır. Bu da her üç güne bir çektirdiğiniz fön parasıyla ortalama aynı civardadır. Üstelik her üç güne bir çektiğiniz bir yerlere yetişme sıkıntısı içerisinde saçlarınıza fön çektirme ızdırabından kurtulmuş olursunuz. Bunun yanında kalıcı fön işi yoğun olan bayanlar için vakitten kazanmak demektir. Çünkü her sabah işe giderken fön çektirmek isteyen bayanları hepimiz bir şekilde kuaförlerde görmekteyiz. Aslında düzgün ve bakımlı görünmek hepimizin istediğidir. Ancak çoğu zaman buna fırsat bile bulamayabiliriz. Çünkü bayanlar olarak bir çok sorumluluk arasında bir türlü kendimize sıra gelmez. İşte tüm bu sebeplerden kalıcı fön bizim için çok ideal bir çözüm yoludur.

Kalıcı fön ile hem bakımlı hem de güzel görünmek sizin elinizdedir. Bir defaya mahsus bir miktar fedarlık gösterildiğinde yaklaşık 6 ay güzel görüneceksiniz demektir. Ancak kalıcı fönden sonra dış etkenlere karşı bir miktar daha duyarlı davranmak gerekir. Örneğin çok fazla güneşin zararlı ışınları altında kalmak ya da saçlarımızı yıpratıcı diğer uygulamaları yaptırmak kalıcı fönün hem ömrünü azaltır hem de saçlarınızı yıpratır. 

Source link

Başa dön tuşu