GenelKadınMagazin

Kapıcı sorunu | Kadınlar Kulübü

Merhaba arkadaşlar, oturduğum apartmanda yönetici yok, doğru düzgün ilgilenen ev sahibi yok( ev sahibi Almanya’da kuzeni bakıyor bu apartmana kendi malı gibi sahiplenmiyor tabiki)
Kapıcımiz eşi ve çocuklarıyla giriş katta oturuyorlar ve apartman giderlerini kafalarina göre hesaplıyorlar makbuz, fiş, fatura sorduğumuzda yok kaybettim gibi bahanelerle geliyorlar Apartmanda daha önce de temizlik sorunu yaşadık çöpler toplanmiyordu 3-4 gün boyunca bir ara karar alıp aidatı kesmek istedik sonra kendilerine çeki düzen verdiler. Bundan 5 ay kadar önce katimdaki çöp kovasına nerdeyse 1 ay boyunca poşet takılmadı ben de sadece durumu ay başına kadar takip ettim aidatı almaya geldiklerinde kendilerine söyledim yine değişmedi,ben de artık temizlik giderlerini düşüreceğimi söyledim zira apartman da temizlenmiyordu haftada bir anca ama parası tıkır tıkır alınıyor. Akşamına kocası sabahına kendisi kapımı asindirdilar 5 lira kestim diye ben de inatlastim fiş makbuz getir neyse onu vereyim dedim, getirmedi.Sen bize ne demek istiyorsun deyip bağırıp üste çıkmaya çalıştılar.
Bu sabah üst katimdaki komşuyla kapıcı karısını benim hakkımda konuşurken yakaladım ve doğal olarak çıkıp kendimi savundum. Üst kattaki de ona akıl veriyor şöyle yap böyle yap diye,bir de ben onun kapısına gürültü olduğu için gitmiştim onu da kapıcının eşine söylüyor. Gittim evet rahatsız olduğum için gittim fakat inanın hiç sert dil kullanmadım biraz daha dikkatli olur musunuz dedim evimde öğrenci falan var diyerek gayet usulle uyardım. İkisi birlik olup bana bağırdılar kapıcının karısı sanki kendine iftira atiyormusum gibi tövbeler etmeler,aman Allahım demeler… Şaşırdım ve sinirlerim tepeme çıktı.
Şimdi bazılarınız farklı düşünebilir diyebilirsiniz 3-5 lira nedir ki yani bence de bişey değil,fakat zoruma giden enayi yerine konmak… Bodrum katta bulunan eşyalarımı kapıcının karısı izinsiz bir şekilde kullandı ben yakaladım izin alsaydın dedim bunları eşimin kardeşi getirdi dedi,apartmanda herkesin bisikleti var yalnız bizimkiler çalındı. Aklıma kötü şey getirip günah almak istemiyorum ama killandim iyice bildiğin bizi yolma modundalar gibime geliyor.
Bugünkü yaşadığım olay da üstüne tuz biber oldu bu zamana kadar olan herşeyin…
Sizin tepkiniz ne olurdu merak ediyorum, yazarsanız sevinirim..


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı