ModaÜnlüler

Karşınızda Grace Kelly


O, Oscar ödüllü güzel bir aktrist, modaya yön veren büyük bir ikona ve o Monako Prensesi.. O, Grace Kelly…

1982 yılında direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle hayata gözlerini yuman Kelly, piyasaya ilk çıktığı günden beri bir çok defileye ilham kaynağı olmasının yanı sıra ,dünyanın en çok arzu edilen moda ögelerinden biri oldu. O, kendine has bir stili olan, zarif ve zümre sahibi bir kadındı.

Grace Kelly ne giyerse giysin giydikleriyle her zaman vakur ve zarif duruşunu gözler önüne sererdi. Yıllar boyunca kaç kadın onun gibi bir stile ve onun zarafetine sahip olmayı denedi? Kim bilir kaç tasarımcı için giydikleri örnek alınarak kıyafetler tasarlandı? Kaç sanatçı adına şarkılar söyledi?

 

Hermes Birkin, Kelly’nin ölümü ardından anısına tasarladığı çanta modellerinden birine “The Kelly’s Bag” adını vermiştir. Mika’nın söylediği “Grace Kelly”şarkısı hafızalara kazanmıştır. Life Magazine 1954 yılını Grace Kelly yılı ilan etmiştir. Ve 1956’da Amerika’nın en iyi giyinen kadını olarak listenin birinci sırasına yerleşti. Şimdi stil sahibi ve zarafetin tanımı olan Kelly tarzını yakından inceleyelim.

Kelly , her zaman aşırı giyim tarzından kaçınmış onun yerine basit, sade ve zarif kıyafetleri tercih etmiştir. Kelly sade giyimini küçük eşarplar, büyük güneş gözlükleri ve büyük şapkalarla tamamlar. Bu tarza sahip olmak için basit, monografik ve zarif düşünün. Cilt renginize uyacak doğal tonlar seçin ve gardrobunuzu bu şekilde oluşturun. Eğer sizde Kelly tarzına sahip olmak isterseniz; yumuşak pastel renkleri veya lacivertle zenginleştirilmiş kıyafetleri tercih edebilirsiniz.
Bir çift beyaz eldiven elleriniz için, boynunuz veya saçlarınız içinse ipek bir eşarpta Kelly şıklığınızı tamamlayabilir. Günlük yaşamda ise Grace’in tercihi, yüksek bel kot pantolonlar, kalem etekler, şifon veya ipek bluzlar ve dikkat çekici aksesuarlar olmuştur.

Eğer sizde Kelly gibi geniş omuzlara ve ince yapılı kollara sahipseniz, omuzlarınızı açıkta bırakan veya straptez elbiseler giyerek cüretkar ve zarif bir görünüm yaratabilirsiniz.
Bu yıl kürk modasının geri dönmesini de fırsat bilerek ve bir adım daha Kelly tarzına yakınlaşmak için kürkle kaplı bir etol edinebilir ya da kürk bir manto giyebilirsiniz. Kelly stili klasik bir trenchcoat’a da sahipseniz küçük bir eşarpla boynunuzu sarabilir hem soğuktan korunup hem de asil bir görünüm yakalayabilirsiniz.

İnce yün etekler, camel rengi trenchcoat, beyaz eldivenler( ki her zaman zarafetin simgesi olan beyaz eldivenler Kelly’nin dolabının vazgeçilmez parçasıydı. Kelly’nin tercihi gündüz kısa ,akşamsa uzun olanlardı.) ,Kelly Çantaları ve aksesuarlarla sizde stil ikonunun stilini kendinize uyarlayabilirsiniz

Grace Kelly Makyajı ve Güzelliği

Makyajınıza cilt tipinize uygun likit fondoten kullanarak başlayın. ( Elizabeth Arden Flawless Finish Radiant Moisture Make-Up SPF8’in renk skalasından cilt tipinize uygun olan rengi bulabilirsiniz.)

50lilerin moda ikonalarını incelediğimiz de doğal ve kalın kaşların moda olduğunu görürüz.Anlaşılan o ki Grace’te buna uymayı ihmal etmemiş.O da yüz tipine uygun bir şekilde kaşlarını doğal bir şekilde şekillendirmiş.Eğer seyrek kaşlara sahipseniz,doğal bir görünüm için düzenli olarak tatlı badem yağı veya çam yağını düzenli olarak kaşlarınıza uygulayabilirsiniz ve gürleşene kadar da kaş renginize uygun bir kalem uygulayabilirsiniz.(Sephora Kaş Kalemi-40 TL)

Koyu renkli bir göz kalemi ile göz hatlarınızı belirginleştirin.Üst ve alt kirpiklerinizi bolca rimelleyin.Ve göz kapağınızın üzerine sıcak ve doğal tonlarda bir far uygulayın.(Eğer 2 kat dolgunluk isterseniz Max Factor Lash Perfection Mascara size yardımcı olabilir;)

Sıra geldi elmacık kemiklerine.Belirginleştirmek için doğal kahverengi tonlar veya şeftali tonları kullanabilirsiniz.Grace gibi bir allık uygulamasına sahip olmak için seçtiginiz doğal tonlarda bir allığı gözkapağınızın bitimine yoğun bir şekilde uygulayın.( Besame Vintage Boudoir Rouge, in Sun Kissed’i deneyebilirsiniz.)

Grace Kelly Saç Stili

Saç Rengi: Altın Sarısı

Kelly saç stiline sahip olmak için düz kesim,omuz hizasının biraz üstünde saçlara sahip olmak gerekmez.Banyodan sonra saçlarınızı kurumaya bırakın %90ı kuruyana kadar bekleyin ve daha sonra önünü hafifçe kabartıp toplayın.Arkasına belirgin bukleler vererek ardından da spreyleyip saçınızı sabitleyerek bu görünüme sahip olabilirsiniz.

Bu görünüme sahip olmak içinse yuvarlak fırçalar size yardımcı olabilir.Bu yumuşak ama mükemmel bukleler için, sadece bir kez fırçanızı çevirerip, küçük veya orta boy bazı sıcak silindirleri kullanın.Bir süre saçınızda tutun ve silindirleri saçınızdan çıkardığınızda ,saçlarınıza köpükleyerek şekil verin.(Saçınıza parlak bir görünüm vermek için . Mark Hill’s Mini De-Frizz Texturising Polish kullanabilirsiniz.)





Source link

Başa dön tuşu