GüzellikModaSaç Bakımı

KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ


Birçoğumuzun evlerinde yer alan farklı saç şekillendirme aparatları bir süre sonra saçlarımıza zarar vermeye başlar. Çünkü ısı ile birlikte zarar göre saç telleri bir süre sonra kırılır. Bununla birlikte saç şekillendirmek için kullanmış olduğunuz saç şekillendirici sprey ya da jöle benzeri ürünlerin bir kısmında kimyasal maddeler bulunmaktadır.

Bu da saçlarınıza zarar verici olabilmektedir. Özellikle ısı ile birleşen bu maddelerin saç tellerinizi inceltmesi ve kırması kimi durumlarda kaçınılmaz olur. Böylece yıpranan saçlarla baş başa kalan bizler sonunda saçlarımıza bakım yapmak için bin bir türlü yolu deneriz. Nedir bu yollar? Bu yolların içerisinde bitkisel ve doğal olanlarla birlikte firmaların üretmiş oldukları ürünler bulunmaktadır. Saç bakım kremleri, besleyici saç şampuanları, saç maskeleri ve benzeri bu ürünler arasında yer almaktadır. Bunun dışında da bitkisel ve doğal yollara başvurduğumuzda; aktarlara koşarız. Farklı bitki karışımları ile farklı saç bakımları yaparız. Bazılarımızın saç yapısı için uygun olan bitkisel yöntemler bazıları için uygun olmayabilmekte ve istenilen sonucun elde edilmesi noktasında olumsuz olabilmektedir. Bu yüzden de çoğu bakım saçlarımıza istediğimiz parlaklığı, ipeksi dokunuşu ve canlılığı vermez. Ayrıca uzmanlara danışmadan ve saçlarımızın doğru analizini yaptırmadan kendi başımıza yaptığımız bu bakım türleri ve kullandığımız ürünler içerisinde epeyce bir arama yapmanız gerekebilir. Bu yüzden mutlaka uzmanlara danışmalısınız.

Yoğun iş hayatı ve koşturmaca dolu günlük hayatımız da tüm bunların yanına eklendiğinde ortaya gergin sabahları doğuran farklı tablolar çıkabilmektedir. Bizler için önemli olan saçlarımızın canlı ve düzgün görünmesidir. Şekli ve rengi her ne olursa olsun; yeterki saçlarımız daha fazla zarar görmesin. Örneğin çoğumuzun en büyük sıkıntılarından bir tanesi saçlarının sürekli olarak kırılması ve elektriklenmesidir. Bunun sebebi saç tipinize uygun ürünleri kullanmamanız ya da doğru bakımları yapmamanızdır. Ayrıca fazla şekillendirici ürün ve aparat kullanmanın da yan etkileri bunlara eklenmektedir. Dolayısıyla da her ay kuaförlerde saçlarımızın kırıklarını aldırırken kendimizi buluruz. Oysa artık bunların hiç birine gerek kalmayacak. Uzmanlar tarafından yapılan saç analizleri ve geliştirilen ürünler ile kalıcı bir sonuç bulunmuştur. Nedir bu kalıcı sonuç?

Şimdi gelin bir bakalım. Kaçımızın saçları doğuştan düz ya da kaçımızın saçları genetik olarak kıvırcık? Şu bir gerçek ki; dışarı çıktığınızda bir çok fönlü saç görmek mümkündür. Bununla birlikte kıvırcık, şekilsiz ve elektriklenmiş saçları da görmek oldukça mümkündür. Aslında genel yönelim kıvırcık saçların saçlarına fön çektirmesidir. Bu sebeple de uzmanlar kalıcı fönü geliştirmişlerdir. Brezilya fönü olarak adlandırılan bu fön sayesinde bütün dertlerinizden kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Brezilya fönü ile hangi dertlerinizden kurtulacaksınız gelin birlikte inceleyelim.

Brezilya fönü, saçlarınızı düzleştiren, bakım yapan, besleyen, ipeksi bir görünüş ve canlılık veren ve saçlarınızdaki elektriklenmeyi gideren bir çeşit fön işlemidir. Ancak Brezilya fönü tek bir işlemden meydana gelmemektedir. Belirli etapları ve aşamaları vardır. Burada önemli olan saç yapınızdır. Brezilya fönü uygulamalarında kuaförünüzün uzmanlığı ile size özgün seçimler yapılmaktadır. Brezilya fönü kalıcılığı hedefler. Bu yüzden ortalama 6 ay boyunca dilediğiniz saçlara kavuşmuş olursunuz.

Brezilya fönü ne kadar sürüyor? Brezilya fönü tamamen sizin saç yapınıza göre değişen bir süreci tarifler. Bu yüzden ortalama 3 gün olan bu süreç sizin saç yapınıza göre 2 ya da 4 gün de sürebilmektedir.

Brezilya fönünün etaplarına baktığımızda ise; ilk gün saçlarınızın kuaförünüz tarafından analizi yapılmaktadır. Bunun ardından sizin saç yapınıza uygun olan keratin seçilmekte ve bu keratini içeren saç şampuanı belirlenmektedir. Brezilya fönü temelde bir saç bakımıdır. Bu bakım ile saçlarınıza ortalama 6 ay boyunca bakım yapmak durumunda kalmazsınız. Ayrıca saçın temel yapı taşı olan keratinin direkt olarak saçlarınıza uygulanması da yapılabilecek en temel ve en mükemmel bakımdır. Böylece saçlarınız kökten uca beslenerek canlanır. Kırıklarınız tamir edilmiş olur. Her ay saçlarınızdaki kırıkları temizletmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca keratin bakımı sayesinde saç telleriniz kalınlaşır ve ipeksi bir dokunuş elde etmiş olursunuz. Çoğu zaman duş sonrası kullanılan saç kremlerine ihtiyacınız kalmaz. Çünkü saçlarınız ellerinizle taranacak kadar yumuşaktır. Çoğumuzun bakım uygulamaları ve ürünlerine harcadığı yüzlerce lira yerine keratin bakımı sayesinde bir kerede vakit ve nakit kaybetmeksizin sahip olmuş olursunuz. Bununla birlikte keratin bakımı saçlarınızın 5 ile 6 ay korunmasını sağlar. Son yıllarda artan hava kirliliği ve bunun saçlarımıza olan etkisi de düşünüldüğünde keratin bakımını içeren Brezilya fönünü mutlaka denemelisiniz.

Brezilya fönünde ilk gün yapılan saç analizi ve bunun sonucunda seçilen uygun ürünler ile işlem başlatılır. Öncelikle saçlarınız seçilen ve içerisinde keratin olan saç şampuanı ile 2 ya da 3 kez yıkanır. Daha sonra ıslak olan saçlarınıza direkt olarak saç yapınıza uygun şekilde seçilmiş olan keratin uygulanır. Bu uygulama bir süre saçlarınızda kaldıktan sonra normal fön makinesiyle kurutulur. Ardından teflon bir fırça yardımıyla 235 derecelik ısıda saçlarınız düzleştirilir. Böylece ilk gün yapılan uygulamalar tamamlanmış olur. Bu işlemlerin ardından herhangi bir yıkama yapılmaz. İkinci gün saçlarınıza sadece fön çekilir. Aynı şekilde 235 derece uygulanan saçlarınızın kopmasından ya da yanmasından korkmayın. Çünkü keratin bakımı ile saçlarınız güçlenmekte ve herhangi bir olumsuzluk söz konusu olmamaktadır. Son gün ise yine saçlarınıza fön çekilerek saç şampuanı ile yıkanır. Böylece Brezilya fönünüz kullanıma hazır hale gelir. İlk gün yapılan uygulamalar ortalama 3 saat, ikinci gün yapılan uygulamalar ortalama 1 saat ve son gün yapılan uygulamalar ise; yarım saat sürmektedir. 4-5 saatlik uygulamalar size 6 ay boyunca nefes aldıracak zamanlar kazandırabilir. Bununla birlikte bakım yapmak için bütçenizi zorlamanıza gerek kalmaz. En doğal saç bakım yolu olan keratin bakımı ile de saçlarınıza bakım yapılmış olur. Böylece saçlarınız dış etkenlerden de korunmuş olur. Normalde 3 gün süren bu işlemler sizin saç yapınıza göre 2 ya da 4 gün de sürebilmektedir.

Hemen hemen her ilde yer alan büyük kuaför salonlarında Brezilya fönü uygulanmaktadır. Piyasa fiyatı yaklaşık 350 TL olan Brezilya fönü ile 6 ay boyunca sorunsuz, bakımlı, canlı ve düzgün saçlara sahip olabilirsiniz. Brezilya fönünü normal koşullarda 5 ya da 6 ayda bir yaptırmanız gerekir. Ancak saçlarınızın yapısına göre bu süreç de değişebilmektedir. Her ay da yaptırılabilen Brezilya fönü için mutlaka kuaförlerinize danışmalısınız. Özellikle Brezilya fönü yaptırmadan önce saçlarınız herhangi bir kimyasal işlemden geçmişse bu durumda olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple kuaförünüzün size önereceği tarihlere kadar beklemeniz gerekebilir.

Brezilya fönü uygulamalarının ardından her duş sonrası ya da sabahları saçlarınızı şekillendirme derdinden kurtulmuş olacaksınız. Bunun yerine harcamış olduğunuz vakitleri sevdiklerinize ayıracak ve böylece de anın tadını çıkarabileceksiniz. Çünkü saçlarınızın istediği esas bakım keratindir. Aktarlarda da satılan keratin ile bakım yapabilirsiniz. Ancak hangi keratinin size uygun olduğunu bilemeyebilirsiniz. Bu yüzden keratin bakımını kuaförlerde yaptırmak daha uygundur. 

Source link

Başa dön tuşu