Dekorasyon

KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜSaçlarımız için zaman zaman biribirinden farklı saç bakım ürünleri ya da bitkisel karışımlar denemişizdir. Çünkü saçlarımız bizim için önemlidir. Belki de en büyük güzellik aksesuarlarımızdan biridir. Yüz güzelliğimizin dışarıya yansımasında en güzel belirleyicilerden bir tanesi saçlarımızdır. Çoğu zaman kendimizi bu sebeplerden kuaförlerde ya saç şeklimizi ve rengini değiştirirken ya da bakım yaptırırken buluruz. Bunlar için oldukça fazla ücretler ödeyerek; çoğu zaman bütçemizi de zorlarız.

Kimilerimiz de aktarlarda çeşitli bitkiler alarak farklı uzmanların önerdiği bir çok karışımı denerler. Bunlarla saçlarına bakım yapmaya ya da saçlarının rengini açmaya çalışırlar. Her ne olursa olsun saçlarımızla dönem dönem mutlaka uğraşıyoruz. Ancak en fazla tercih edilen ürün ve hizmetlere baktığımızda genellikle bitkisel ağırlıklı olduklarını görüyoruz. Çünkü kimyasal içerikli ürünler ile bu ürünlerin uygulanmasının yapıldığı hizmetler saçlarımıza zarar veriyor.

Bunların dışında bayanların bir de sürekli olarak saç şekillendirmesi gereken koşulları da bulunmaktadır. Veyahut, farklı zaman dilimlerinde ama ard ard saçlarını düzleştirmeleri ya da boyamalar veya şekillendirmeleri gerekir. Bu tip durumlarda bir çok telaşın içerisinde saçlarınıza zaman ayırmak oldukça zor olabilmektedir. Ayrıca, yine bu tip durumlarda kırıkları olan saçlarınız size zorluk çıkartabilmektedir. Kırıklarınızı her ay aldırmak derdinde olmak ya da alel acele bir yerlere yetişmek için saçlarımızı yaptırmak sıradan telaşların içerisinde bizleri gerginleştiren son damla olabilir. Bir de saçlarınız hava koşulları sebebiyle bozulursa o zaman verdiğiniz paraya da vakte de üzülebilirsiniz. Bir de her sabah işe giden bayanların yoğun yaşam tempoları düşünüldüğünde her sabah saç şekillendirmenin bir süre sonra sıkıntı verici olacağı da açıktır.

Tüm bunlara bir çözüm getiren firmalar ve kuaförler geliştirdikleri yeni ürünler ve hizmetlerle müşterilerine büyük kolaylıklar sağlıyorlar. Bunlardan en güzeli ise son zamanlarda çok fazla bayan tarafından tercih edilen Brezilya fönü.

Kalıcı fön olarak da bilinen Brezilya fönü ile saçlarınız ortalama 6 ay boyunca fönlü olarak kalabiliyor. Ne her sabah saçlarınıza fön çektirme derdiniz oluyor ne de her duş sonrasında kuaföre gitmeniz gerekiyor. Bunun yerine ortalama 6 ay boyunca kendinize zaman ayırıyorsunuz. Ücreti nedir peki Brezilya fönünün? Hemen söyleyelim. Ortalama 350 TL piyasa fiyatı olan kalıcı fönü hemen her kuaför artık yapmaktadır. Dilerseniz hemen randevunuzu alıp; siz de kaybolan vakitleriniz yerine kendinize vakit ayırmaya başlayabilirsiniz.

Ancak Brezilya fönünde dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Bunlardan bir tanesi güneşin zararlı ışınlarından korunmak ve hava kirliliğinden uzak durmaktır. Diğer ise; yakın zaman içerisinde saçlarınıza uygulanmış olan kimyasal içerikli işlemlerdir. Dolayısıyla bu uygulamadan önce mutlaka kuaförünüze Brezilya fönünü yaptırmadan önce danışmalısınız. Bunların yanı sıra bir diğer etken ise tamamen sizin saç yapınızdır. Tüm bunlar Brezilya fönünün kalıcılık süresini etkilemektedir.

Brezilya fönü toplamda ortalama 3 günlük işlemlerden oluşmaktadır. İlk gün kuaförünüzün saçlarınızı analiz etmesi gerekmektedir. Bu durumda size uygun keratini seçebilecektir. Bu keratin çeşidini içeren ürünler uygulama boyunca size eşlik edeceklerdir. Keratin saçlarımızın ve tırnaklarımızın yapı taşı olan bir çeşit aminoasittir. Bu sebeple de yine saç ve tırnakların en büyük onarıcı ve besleyicisi yine keratinin kendisidir.

Brezilya fönü uygulamalarına geçmeden ilk gün yapılan saç analiziniz ve buna uygun olarak seçilen keratin çeşidini içeren ürünlerle uygulamanızın ilk etabı başlamaktadır. Size uygun keratini içeren saç şampuanı ile saçlarınız öncelikli olarak 2 ya da 3 kez yıkanmaktadır. Daha sonra ıslak olan saçınıza diretk olarak size özel seçilmiş olan keratin uygulaması yapılmaktadır. Böylece saçlarınız derinlemesine beslenir ve canlanır. Onarım işlemi de tamamlanmış olur. Dolayısıyla saçlarınız ipeksi ve parlak bir görünüm kazanır. Kırıklarınız onarılır. 6 aylık bir bakım 1 kerede saçlarınıza uygulanmış olur.

Daha sonra saçlarınız normal fön makinesiyle kurutulur. Bundan sonra da 235 derece ısıda teflon fırça ile saçlarınıza fön çekilir. İlk gün yapılan bu işlemlerin tamamı yaklaşık 2 saat sürmektedir. İkinci gün yapılan işlemler ortalama yarım saati bulmaktadır. Yapılan işlem ise sadece 235 derecede teflon fırça yardımıyla Brezilya fönünün uygulanmasıdır. Son gün ise aynı şekilde Brezilya fönü uygulanır. Bu işlem de ortalama 15-20 dakika sürmektedir. En sonunda ise saçlarınız yine sizin için seçilmiş keratini içeren saç şampuanı ile yıkanır. İşte hazırsınız!

Her duştan sonra saç şekillendirme derdine son. Elektriklenmş ve kıırılarak kıvırcıklığını yitirmiş saçlar için belki de kalıcı bir çözüm. Bu yüzden yaptırdığınız tüm bakımlar bir yana Brezilya fönü temelde saçı besleyen, onaran ve bakım yapan bir uygulamadır. Üstelik ortalama 3 günlük bir uygulama ile 6 ay boyunca fönlü saçlara sahip olacaksınız. Tüm vaktiniz de böylelikle size kalmış olacak.

Brezilya fönünü sadece düzleştirme amaçlı olarak da düşünmemek gerekmektedir. Çünkü Brezilya fönü ile dalgalı saçlar da elde edebilirsiniz. Brezilya fönü içerisinde yapılan keratin bakımı ile saçlarınız bir nevi botokslanır. Saç telleri kalınlaşarak verilen şekil alınmaktadır. Bu yüzden kalıcı fön uygulamaları içerisinde sadece düzleştirme bulunmamaktadır.

Brezilya fönünü permalı ya da röfleli saçlara uygulayabilirsiniz. Ancak mutlaka kuaförünüze danışarak yaptırmalısınız. Çünkü bu tür kimyasal işlemlerin hemen arkasından yapılması sakıncalı olabilir. Beklenmesi gereken süreyi yine kuaförünüz belirleyecektir. Bununla birlikte kalıcı fön uygulaması saç tipinizden dolayı 1 ay içerisinde bozuluyorsa bu durumda yine kuaförünüze danışarak 1 ay aralıklarla da yaptırabilirsiniz. Ancak normal olanı 5 ya da 6 içerisinde yeniden yaptırılmasıdır.

Saçlarımız için önerilen bir çok bakım ürünü ve uygulamanın yanı sıra saçların kendi yapısında bulunan keratinin direkt olarak saçlara uygulanması zaten en temel ve en iyi bakımdır. Bu yüzden Brezilya fönünü mutlaka denemelisiniz.

Ancak keratin aktarlarda ve bitkisel ürün satan dükkanlarda da satılmaktadır. Damla ya da boncuk şeklinde hafif sarı renkli olarak satılan keratin çeşit çeşit olduğundan hangisinin sizin saçınıza uygun olduğunu bilemeyebilirsiniz. Kendinize bakım yapmak için keratini direkt olarak alıp uygulamak istiyorsanız; mutlaka uzmanlara danışmalısınız.

Keratin bakımı sayesinde her ay saçlarınızın kırıklarını aldırmaya gitmek durumunda kalmayacaksınız. Bununla birlikte yine her ay bakım yapmak zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca zamanınız da size kalacak. Ortalama piyasa fiyatına baktığınızda ne kadar pahalı görünürse görünsün; her hafta en az 2 kez çektirdiğiniz fönü düşündüğünüzde ya da saç bakım ürünlerine ödemiş olduğunuz ücretleri düşündüğünüzde karlı bir hizmet olduğunu göreceksiniz. Brezilya fönü sayesinde stres ve gerginlik de yaşamayacak her sabah kalktığınızda elektriklenmemiş düz veya dalgalı saçlarınızla uyanacaksınız. Aynı şekilde saç dökülmelerinden muzdarip olanlar da bu sorunlarını çözmüş olacaklar. Çünkü keratin saçı kökünden ucuna kadar beslemektedir.

Brezilya fönü ile daha parlak ve daha canlı saçlara kavuşabilirsiniz. Taramanıza bile gerek kalmayacak kadar düzgün saçlarınızla güne bir gülümseme ile başlayabilirsiniz. Kalıcılık ve kalite bizim için önemlidir. Bu yüzden uzun süreli olanlara doğru tercihlerimiz hep kaymaktadır. Bugün bir çok bayanın Brezilya fönünü tercih ediyor olmasının sebebi de budur.

Morfose Keratin Yağı Lüks Bakım 100 ml.

Source link

Başa dön tuşu