GenelSağlık

Kurkumin-Zerdeçal-Zerdeçöp: Inflamax nasıl kullanılır?


Kurkumin, antibakteriyel, antiviral, antiinflamatuvar, antioksidan, antikanserojen ve antidiyabetik gibi daha pek çok özelliği bugün için bilimsel çalışmalarla gösterilmiş zencefilgiller ailesine ait zerdeçalın en aktif formudur. Kurkuminin, bağışıklık sisteminde, tümör hücrelerinin yok edilmesinden humoral bağışıklık sisteminin aktivasyonu veya baskılanmasına kadar etkisi olduğu gösterilmiştir. Zerdeçal, T hücreleri, B hücreleri, makrofajlar, nötrofiller ve doğal öldürücü hücreleri etkileyerek bağışıklık düzenleyici bir etki sağlamaktadır. Zerdeçalın tümör oluşumu ve ilerlemesini engellediği ayrıca sağlıklı hücrelere toksik etkisi göstermeksizin kanser hücreleri baskıladığı bilinmektedir.

Inflamax – Optimize Curcumin

Zerdeçal (Curcuma longa) diğer adıyla Zerdeçöp, Çin’den Hindistan’a kadar olan bölgede 3900 yıldır kullanılmaktadır. Son yıllarda üzerinde en çok araştırma yapılan şifalı bitkilerden biri olarak bilinmektedir. Zerdeçalın içinde bulunan Curcumin asıl yararlı etkiyi sağlayan aktif madde olarak bilinmektedir ve toz haline getirilerek kullanılmaktadır.

Curcumin oral yolla alındığı zaman, normalde düşük biyo-yararlanım göstermektedir. Dolayısıyla curcumin sadece toz olarak alındığı zaman, vücudumuzun alınan bu takviye edici gıdadan faydalanabilmesi çok zordur ve sadece aşırı yüksek miktarlarda tüketilirse yararlı bir etki sağlanabilir.

Curcumin formülasyonlarında; karabiber ve yağda çözerek, liposomal veya fitosomal formülasyonlarla biyoyararlanımı artırmak için çalışmalar yapılmıştır. Bu şekillerde bile alındığında bu konsantrasyon yeterli oranda sağlanmamaktadır. Ancak, zerdeçalın içindeki aktif bileşen curcumin’in standardize edilmiş ve optimize( biyo-yararlanımı artırılmış) halde alınması yararlı etkilerini artırmaktadır.

Aksi takdirde, Curcumin sadece 1kg’a yakın, çok yüksek miktarlarda alındığında gerekli kan konsantrasyonlarına ulaşmaktadır. Inflamax’ın, yumuşak jel içeriğindeki özel patentli formülasyonu ile oral kullanımdaki biyo-yararlanım oranı, curcumin ekstresine göre 1350 kat daha fazladır. Yapılmış olan klinik çalışmalar ve diğer hususlar hakkında daha fazla bilgi almak ve Optimize Curcumin içeren INFLAMAX siparişleriniz için çağrı merkezimiz ile bağlantıya geçebilirsiniz. *Yukarıda verilen bilgilerin tamamı sağlık profesyonelleri için özel hazırlanmıştır. Inflamax ilaç değildir, Inflamax bir takviye edici gıdadır. Kaynak: http://inflamax.com.tr/Source link

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu