Haftanın KombiniModa

Leighton Meester’ la Asimetrik Etekler…


Bu aralar sık görmeye alıştığımız asimetrik formdaki etekler, bu kez Amerikalı oyuncu Leighton Meester’ la çıkıyor karşımıza. Kendisinin ününü Gossip Girl dizisiyle duymuş olsak da, aslında birçok televizyon projesinde yer almış bir isim o. Giydiklerinin ve stilinin takip edilmesini ise sanırım Gossip Girl dizisindeki “Blair” karakterine borçlu. O günlerden bugüne kadar giydiği ve kullandığı birçok ürün mercek altına alınmaya devam ediyor.

Önü kısa arkası daha uzun olan asimetrik kesimli bu etekler, günümüzün de en moda parçalarından biri haline geldi. Eğer sizde asimetrik kesimlere ilgi duyuyorsanız, trendi bir an önce yakalamalısınız…

Siyah renkli asimetrik bir etek birçok farklı parçayla kombin edilebilir. Onu, siyah renkli bluzlarla tamamlayabildiğiniz gibi, renkli gömlek ve bluzlarla da giyebilirsiniz. Sezonun en moda parçalarından olan şifon ve transparan gömlekler de iyi bir seçim olabilir. Leighton’ un yaptığı gibi karışık desenli şifon bir gömleği yine aynı renkte bir çamaşırla giyebilirsiniz. Yalnız bu noktada dikkat edeceğiniz yer, çamaşırınızın sade hatlardan oluşması ve daha kapalı bir model olması gerektiğidir. Aksi takdirde basit bir görüntü oluşturabilmeniz ve şıklıktan uzaklaşmanız da mümkün.

Belinizi çevreleyen sade bir kemer aksesuar anlamında işinizi kolaylaştıracaktır. Bu şekilde belinizi ortaya çıkarabilir ve daha fit görünebilirsiniz. Ayakkabı-çanta seçimine gelince yine sezonun hitlerinden yararlanmanız mümkün. Leighton’un de seçimi olan bantlı ve yüksek topuklu sandaletler bu yaz da sıklıkla kullanılacak. Daha çok etek ve elbiselerle kombinleyeceğiniz bu modeller boyu ve bacakları da uzun gösteriyor. Yalnız bilek kısmında çok fazla bant olmamasına özen göstermelisiniz. Tam tersi bir etki oluşturabilir.

Elde taşıyabileceğiniz küçük ve kutu formundaki çantalar, içerisine çok fazla eşya almasa da şıklık açısından paha biçilemez. Gündüz kullanacaksınız, renkli seçimler yapabilirsiniz ancak akşam seçimlerinde parlak ve simli olanlara doğru yönelebilirsiniz.

Siyah giysilerle en çok yakışan makyaj türü ya gözlerin siyah makyajla belirginleştirilmesi ya da dudakların ön plana çıkarılmasıdır. Leighton, birinci şıktan yana kullanmış görünüyor tercihini. Naturel tonlardaki ruju, göz makyajına çok güzel bir biçimde eşlik ediyor. Zaten güzel gülüşü pozitif bir etki oluşturmaya fazlasıyla yetiyor…

//Source link

Başa dön tuşu