GenelSağlık

Liposuction Hakkında Merak Edilenler – Nişantaşı Hastanesi

Liposuction kelimesinin etimolojisi olan “lipo” kelimesi Latince yağ anlamına gelmektedir. Ancak liposuction vücuttaki fazla yağları değil, yağ hücrelerini tamamen alır. Liposuction kilo alımı ile vücutta yağın biriktiği bölge ve yağ sayısına göre belirlenen bir yöntemdir. Beslenme ve spor ağırlıklı olmakla birlikte vücuttaki varlığa direnen yağ hücrelerine direnen geri gelen manipülasyon için üç farklı yol uygulanır. Bu yöntemler “lazer liposuction” olarak geliştirilen tümesan teknik veya “ıslak teknik” ve ultrasonic liposuction içerir.

Liposuction için Kimler Uygundur?

Fazla kilolar verildikten sonra kalan yağlar alınarak vücudu şekillendirmek için uygulanır. Vücut indeksi 30’un altında olanlar için uygun bir operasyondur. Boy-kilo farkı 20 birim veya daha az olan kişiler bunu fazla basitleştirebilir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

SAL vakum destekli liposuction teknolojisi, ameliyattan önce yağın alındığı bölgeye sıvı bir karışım enjekte eder. Uygulama genel veya sınırlı uyuşturma altında yapılabilir. Daha sonra o bölgede yapılan 2mm kesi 3mm olacaktır. Yağ çekme işlemi, çaplı bir kanülün yerleştirilmesiyle başlar. UAL Ultrasonik Liposuction, geleneksel liposuction’dan daha kolaydır. Bu uygulama, yalnızca aspire edilen yağ hücrelerini hedeflemek için ultrason kullanır. Çevre dokuya zarar vermeden işleyen bir işlem bu konuda uygulamayı verimli kılmaktadır. PAL Power Assist Liposuction Özel bir hareketli kanül kullanan bir yöntem, çıkarılması gereken çok çeşitli yağları alır.

WAL Su Yardımlı Liposuction bu işlemde deri altına enjekte edilen su bir kanül ile emilerek yağın bulamaç haline getirilmesi sağlanır. RFAL Yüksek Frekanslı Liposuction Geleneksel vakum yöntemleri, lazer liposuction sırasında cildin ısınmasını zorlaştırır. Diğer liposuction türlerinden en belirgin farkı ciltte oluşturduğu gerginliktir.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Kadınlarda liposuction işlemi kalça ve bacaklarda tercih edilen bir yöntemdir. Erkekler ise genellikle karın bölgesinde olan fazlalıklardan dolayı liposuctiondan yararlanır.

Liposuction Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Liposuction estetik bir zayıflama ameliyatı değildir. Ayrıca selülit tedavisi de değildir. İnvazif bir cerrahi tekniktir. Bu nedenle, genel durumunuz iyi olmalıdır. Vücut kitle indeksinizi %30’un altında tutmanızı öneririz. Bu sizi ideal kilonuza yaklaştırır.
Cildi sıkılaştırmak ve esnek hale getirmek önemlidir. Sigara içmek yasaktır. Kalp damar sağlığı sorununuz varsa, kalp hastalığınız, şeker hastalığınız veya bağışıklığınız zayıfsa, ameliyattan önce tüm bu bilgileri doktorunuza vermelisiniz. Ameliyattan 2 hafta önce antikoagülan veya ağrı kesici gibi ilaçlar almamanız önerilir.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Liposuction iyileşmesi sırasında tuzlu diyetler önerilmez. Yüksek sodyum seviyeleri vücutta suyu tutabilir, ödemi artırabilir, şişliği artırabilir ve iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Liposuction sonrası en az 2-4 ay tuz içeriğinizi sınırlandırmalısınız. Tuz kullanmak yerine soğan, sarımsak, tarçın, kuru fesleğen, kekik ve maydanoz gibi baharatları beslenmenize ekleyin.

Liposuction sonrası şeker ve un açısından zengin gıdaların alımını sınırlandırmalısınız. Bu ameliyattan sonra tatlı yiyecekler yemek kilo alımına neden olabilir. Alkollü içecekler ameliyat sonrası tedavi sürecini etkileyerek dehidrasyona neden olabilir. Liposuction fiyatları operasyon türüne göre farklılık gösterir. İşlemden en az iki hafta önce alkolden uzak durmalı ve sonraki dönem için doktorunuzun veya diyetisyeninizin tavsiyelerini dikkate almalısınız.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Hastanın vücut şekli yeniden şekillenmez ve bu bölgelerdeki yağ oranı en aza indirilir. Bu nedenle doğru tespitler, doğru araştırmalar ve doğru eylemlerle sonuçlar kalıcıdır. Liposuction fiyatları tekniğe göre değişir.

Liposuction Tekniği Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Halk arasında liposuction olarak bilinen liposuction, bugüne kadar en sık kullanılan estetik ameliyatlardan biridir. Bu uygulama özellikle kalça, basen, karın, basen ve diz gibi inatçı yağlar ve lokalize fazlalık olan bölgelerde kullanılır.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatı alınan yağ miktarına, işlem yapılacak alan sayısına, hastanın yaşı ve kilosuna, anestezi tipine ve ek tedaviye gerek olup olmadığına göre değişir. Liposuction fiyatları için bir doktora görünmelisiniz. Hasta ile ilgili faktörlerin yanı sıra diğer faktörler nedeniyle de ücretler değişebilir. https://nisantasihastanesi.com.tr/liposuction-yag-aldirma/ bilgi için hemen tıklayın.


Source link

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu