Dekorasyon

Lüks Dekorasyon


Lüks ve ihtişamı hayatınızın her alanında seviyorsanız Amerikalı oyuncu ve süper model Denise Richards’ın Los Angeles’ta bulunan evinin dekorasyonuna göz atmalısınız. Yaşadığı her mekanı birçok sıra dışı objeyle süsleyen Richards’ın evi tam anlamıyla bir ‘showroom’ tadında…

Banyosunda bulunan şık ve gösterişli avize, korseden ilhamını almış sandalyeler… Kendinizi mobilya fuarındaymış gibi hissetmeye ve ilham almaya hazır olun!

denn4

Denise Richards’ın Los Angeles’ın sakin bir bölgesinde oturuyor. Burası küçük bir kasaba gibi misali bir yer… Bölgede neredeyse her köşede at binme parkurları bulunuyor. Evlerin büyüklükleri ise 4000 m2’yi aşıyor. Tüm bu malikaneler aynı beyaz küçük çitlerle çevrilmiş durumda… Her malikane kendi ev sahibinin adını taşıyor. Bu bölgede sokak adları yok… Her köşe başındaki tabelada ‘Levy Ailesi, McLaren Ailesi, Tenenbaum Ailesi’ gibi ailelerin ismini taşıyan evlerin yerleri gösteriliyor. Richards’ın evinin sokağında bulunan tabelada ise ‘Flip Flop Terlikli Divalar’ yazıyor. Bu lakabı Denise Richards’a annesi takmış çünkü Richards ve kızları sürekli Havaianas marka parmak arası terlik giyiyorlarmış. O da evine bu adı vermiş. Richards bu evde 2002 yılında evlenip 2005 yılında boşandığı eşi Charlie Sheen’den doğan 8 yaşındaki kızı Sami, 7 yaşındaki kızı Lola ve 2011 yılında evlat edindiği Eloise ile birlikte yaşıyor.

denn5

denn6

Richards, bu evini Charlie Sheen’den boşanmak üzereymiş almış. Ve evin içerisindeki pembe ve fuşya kumaşlar; korseden esinlenerek tasarlanmış sandalyeler Eski bir Bond kızına yakışacak biçimde görkemli! ( Denise Richards’ın 1999 yılında gösterime giren ‘The World is Not Enough’ filminde Bond kızı olduğunu hatırlatalım.) Richards evini Çekoslav kristalleri ile dekora ederek gerçek olmayacak biçimde süslemiş. Bu ev bölgedeki diğer evlerin yanı sıra oldukça geleneksel ve sade… Evin tasarımını ise Los Angeles’daki SFA Design’a bağlı olarak çalışan iç mimar Kara Smith tarafından dekora edilmiş. Kara Smith’e göre ise evin dekorasyonu; “Oldukça sofistike ve bir o kadar da sevimli.”

denn15

denn16

Denise Richards ise süsü çok seviyor. Ona ne kadar süslü olduğu sorulduğunda; “10 üzerinden 12’yim.” Diye cevap veriyor. Pembe olan her şeyi özellikle de ışıltıya bayılıyor. Richards süste sınır tanımıyor. Evin görkemli girişi sedefli deniz kabuğu rengindeki parlak duvarlarından, İtalyan platin fayanslarla döşenmiş banyosundaki dev avizeye kadar evin her yerinde büyüleyici süslemeler bulunuyor. Richards’ın ev dekorasyonunda en fazla dikkat çeken yer ise Lasvit kristalinin bir mücevherci tezgahında etrafa yayılmış gibi görünmesini sağlayan, özel üretim, camla kaplanmış aydınlık bar alanı olduğu şüphesiz… Richards görenleri kendine hayran bırakan bir görselliğe sahip evi için; “Bu ev yalnızca şov amacıyla bu biçimde dekore edilmiş değil. Çünkü benim evimdeki her şey fonksiyonel. Evimi bu şekilde döşerken görüntüsünün kusursuz olmasını ama bir o kadar da yaşanmışlık, sıcaklık duygusunu yaşatmasını istedim.” Diyor.

denn14

Richards’ın bu evi satın aldığı ve evin her köşesini ayrıntılı bir yenileme çalışmasına giriştiği esnada annesi Joni; ciddi bir hastalığa yakalanmış ve kısa süre sonra da hayata gözlerini kapatmış. Bunun üzerine oyuncu yıkılmış ve o dönemde hiçbir şeyle uğraşacak durumda değilmiş. Bu yüzden evini satmaya karar vermiş. Ancak bir süre sonra kararını değiştirip evi hayalindeki gibi dekore etmeye karar vermiş. Annesinin vefatında ve eşinden boşanmasından sonra oyuncunun eşi daha da karmaşık hale gelmiş. Genişleyen ev halkı için daha fazla yere ihtiyaç varmış. Babası Irv Richards oyuncunun yanına taşınmış ve üçüncü bir çocuk evlat edinmek istiyormuş.

denn11

denn12

Denise Richards evi yenileme çalışmalarına 2009 yılında başlamış. Evin 6000 m2’lik esas alanı yıkılmış öncelikle ve eve 3000 m2 daha ilave alan eklenmiş. Böylece Richards’ın kendisi de söylediği gibi; “Görkemli oldu ama evin orijinal yapısı korundu.”

denn9

denn10

Eve ilave alan katılması tasarısının boyutu; Richards’ın gözünü hiç korkutmamış. Aslında buna çok da şaşırmamak gerekir. Çünkü eskiden bir telefon firmasında çalışan babasına göre, çocukluğu Downers Grove 3’te geçen evin büyük kızı Denise Richards, daha o zamanlar onarım işlerine çok meraklıymış. Richards ailesinin her ne kadar mütevazi ve sade bir hayat tarzı olsa da baba Irv Richards evde sürekli yenileme işleri yapar; büyük bir kısmını Denise Richards ile beraber halledermiş. “Evde sürekli bir çalışma vardı zaten. Denise her sabah kalktığında ya bir tamir işi görürdü ya da farklı bir dekorasyon. Denise’in yaşadığı bu deneyim; şimdi evinin yenileme işi için de ona büyük bir güven duygusu vermiştir.” Diyor.

denn17

‘Şarap odasındaki termometreli dolapların içerisinde 240 şişe şarap korunabiliyor. Michael Berman markalı koltuklar, Romo Group’un Miami Koleksiyonu’ndan özel olarak seçiliş dokulu kumaşlarla kaplanmış. Çünkü Denise Richards evin her köşesinde dokuya bayılıyor.”

denn18

Evin taş duvarlı, kırmızı meşe parkesiyle döşenmiş, dört fırın bulunan mutfağı Toskana stilinde… Evin dekorasyonunu yapan ekip, garajı oyuncunun kızları için bir dans stüdyosuna çevirmiş. Üzerine de Eloise için bir bebek odası inşa edilmiş. Salon gelen misafirler için şık bir bara dönüştürülmüş. Her ne kadar Richards’ın evinin yorumu biraz ihtişamlı ve abartılı detaylardan oluşsa da gerçekten çok da uzak değil…

denn

denn2

Richards başarılı bir oyuncu ve iyi bir anne olmasının yanı sıra Kaliforniya Newport Beach’ten stilist Christophe ile ortak olarak Denise Richards Volume Extend adını taşıyan bir saç bakım serisi çıkarmış. Yani o aynı zamanda başarılı bir iş kadını da… Pazartesi sabahları ise ‘Best Friends Society’ ile beraber uyutulmak üzere olan köpekleri kurtarmakla geçiyor. Richards hayvanlara çok düşkün. Ve onun bu düşkünlüğü; bazen evine en kötü haldeki hayvanları getirmesi ve onlara eski garajında inşa ettiği rahat köpek odasında yeni bir hayat sunmasıyla son buluyor. Oyuncunun evinin birçok yerinde de köpek yatağı bulunuyor ve Richards, her zaman kendi köpeklerinin yanında başka köpekleri de yanına almaya hazır görünüyor.

denn19

denn20

Richards kendine zaman ayırmayı fazlasıyla hak eden bir kadın… Evin içerisinde bulunan farklı eğlence alanları da bu duruma çözüm olmak için tasarlanmış. Ev sakinlerinin en çok sevdiği yer ise tüylü halısı, alçak sehpası ve cam rafları ile şarap odası… Özellikle Charlie Sheen burada çok fazla vakit geçiriyormuş. Evet, yanlış duymadınız Charlie Sheen… Her ne kadar ikili boşanmış olsa da önce çocuklarına adına arkadaş kalabilmeyi başarmışlar sonra da gerçek birer dost olmuşlar. 2002 yılında ikilinin düğünlerinde yumruk tokuştururken çekilmiş fotoğrafları da kızlarının odasını süslüyor. Sheen bazı yemeklerde ailesine katılıyor ve her yaz mutlaka ailece tatile gidiyorlar.

denn21

denn22

Sheen istediği zaman bu keyifli eve gelmekte özgür ancak Flip Flop Divaların da evin has kraliçeleri olduğunun farkında… Ne de olsa evin pembe duvarları köpük banyosu yapmak için her daim hazır bekliyor. Ve kristal avizelerde ‘Bu ev divaların hakimiyeti’ altında diye çığlık atıyor.

 

SİZDE DEKORE EDİN!

Denise Richards, mekanlarınıza renk ve hareket katmak adına neler yapmanız gerektiğini söylüyor.

1.YENİ YÜZEYLER

denn7

Yepyeni bir görünüm adına eski mobilyalarınızın örneğin orta sehpanızın yüzeyini yenileyin. Richards çocukluğundan kalma bir şifonyeri; parlak beyaz lake ile boyayıp kuruduktan sonra kenarlarına şerit olarak siyah lake sürmüş. Şimdi şifonyeri hem farklı hem de modern bir görünüme sahipmiş.

2.TAVANLARI YENİLEYİN

denn23

Richards yemek odasındaki tavanı gümüş varaklarla donatmış. Ancak gösterişli bir dekorasyona sahip olmanın daha kolay bir yolu daha var. Sizde güzel oyuncu gibi çocuk odasındaki tavanın köşelerine aydınlatmalar iliştirip, pembe kumaş parçalar ile bir çadır kurabilirsiniz.

3.KULPLARI YENİLEYİN

denn1

Ayrıntıların evinizin dekorasyonuna karakter kattığını unutmayın. Biraz parıltı adına banyo dolaplarınıza kristal kulplar takabilirsiniz. Çalışma odanızda deri kulplar kullanarak maskülen bir tarz yakalayabilirsiniz. Zara ya da İkea’nın online alışveriş sitelerinde ‘dekoratik kulplar’ araması yaptığınızda karşınıza oldukça güzel ürünler çıkacak!

denn8

Unutmayın  tıpkı Denise Richards’ın da dediği gibi; “Stil yalnızca giydiklerinizde değil, hayatınızın her alanındadır.”

Evinizi Denise Richards’ın evi gibi tasarlayabilirsiniz. Modapedia size yardımcı olabilir. Modapedia’daki ev & dekorasyon ürünlerini görmek için tıklayın.
Source link

Başa dön tuşu