Dekorasyon

LÜKS MARKALARDAN SEZON TRENDLERİ


BURBERRY İLE MASUMİYET ÇAĞI

 

Yeni sezonda Burberry kadını zarif ve masum bir stili vahşi güzellikle tamamlıyor. Vahşi hayvan figürleri ve çivi ayrıntılara sahip akseuarlar, trençkotlar sert siluetleri ile moda dünyasına meydan okurken, kurdele ve dantel eklemeler de Burberry kadınına masum bir hava katıyor.

Burberry 2012 2013 Sonbahar Kış sezonuna damgasını vuran aksesuarlarıyla tarz sahibi bir Burberry kadını yaratıyor. Burberry kadın ve erkek aksesuar koleksiyonunun temel parçalarını ise portföyler, eldivenler, büyük çantalar, kemer ve şemsiyeler oluşturuyor.

mark4

The Orchard Bag

MARK

Barrel Bag

The Orchard ve Barrel isimli çantalar ise yeni sezonun en hit parçaları arasında yerini alıyor.

Sezonun en hit trendlerinden olan hayvan baskıları, Burberry’nin yeni sezon koleksiyonuna da eklenerek sezon anahtarını elinde bulundurarak kapıları ardına kadar açıyor.

MARK1

Burberry’nin giyim koleksiyonunda göze çarpan çivi detayları, manşet uzunluğunda eldivenlerle bizleri selamlıyor.

Markanın klasik parçası haline gelen şemsiyeler de hayvan detaylı tutacak yerleri ile sezonun en trendy parçalarından…

Çanta ve kemerlerde öne çıkan kurdele detaylar, dantelli bel kemerleri stildeki masumiyet olgusunu vurguluyor.

Körük cep panelli trençkotlar, katmanlı peplum montlar ve tüyü kırpılmış Burberry ceketlerin üzerine eklenmiş olan kurdele detaylı kemerler bu sezon birçok yerde karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Peplıum ve kalem etekler ile birlikte giyilebilen hayvan baskılı trikolar ise aksesuar koleksiyonunun en gözde parçalarından olan bilek botlar ile tamamlanıyor.

Kate Bosworth, Clemence Poesy gibi stil ikonlarının asla vazgeçemediği markaların başını çeken Burberry’nin yeni sezonunda; kış ayları için oldukça ideal olan kahverengi, haki ve siyah başrol oynuyor.

MAXMARA İLE KONSEPT PALTOLAR

MaxMara markasının S’MAXMARA Koleksiyonu’nun özel bir projesi olan “Here is the Cube” serisi yepyeni tasarımlar ile bizlerle… Here is the Cube Serisi’nin mottosu ise “gelişim”.

mark6

Kaz tüyü montların özel kumaşlar ile üretildiği, kendine has aksesuarlarıyla her ortama uyum sağlayabilir ve küp şeklinde bir çantaya sığdırılabilir olan bu özel proje ilk olarak 2008 yılında üretilmişti. 2012 2013 Sonbahar Kış sezonunda, koleksiyondaki gelişim; gelenek ve yeniliğin tek bir ürün üzerinde birleştirilmesiyle sağlanıyor.

mark7

El işçiliği olan çift yün kumaşlar, teknik kumaşlar ile bir araya getiriliyor; geleneksel ile çağdaşı bir araya getiren iki yeni model meydana çıkıyor. Bu iki yeni modelin adı ise Adouble ve Bdouble…

mark8

Here is the Cube projesinin yenilik içeren yapısı, geleneksel dikişlerle farklılaştırılmış. Adouble, angora yünden ve farklı teknik kumaşlardan üretilirken; en büyük özelliği ise rüzgar geçirmez olması oluyor. Bdouble’da ise yün manto, diğeri baklava desenli kaz tüyü manto bir araya getirilmiş. Vücut ısısını aynı derecede tutup, sabitleyen; rüzgar ya da yağmur geçirmeyen bunun yanı sıra çantada taşınabilecek derecede hafif olan Adouble ve Bdouble modelleri; kış aylarının da vazgeçilmezi olmaya adaylar…

Kapüşon süsleri, kürk eldivenler, vizon, tavşan kürkü, kristal ve deri detaylar 2012 2013 Sonbahar Kış koleksiyonun göz dolduran hit parçalarından… Paltoların kumaştan ve kurdele biçimindeki kemerleri tasarımlardaki görselliği vurguluyor.

Kemerler ve omuz askıları küp biçimindeki çantaların içinde beraberce paketleniyorlar. Bu özellikler, Here is the Cube koleksiyonunu hem soğuk kış günlerini üşümeden hem de şık bir biçimde geçirmek isteyen kadınlar için ideal hale getiriyor.

EMU BOTLARLA TARZ SAHİBİ ADIMLAR

Farklı renk seçenekleri ve desenleri ile rahatlığından ve stil sahibi tarzlarından ödün vermeyen Emu botlar yeni sezonda da bizlerleler… Suya dayanıklı ve yumuşak koyun derisi ile üretilen Emu botlar aynı zamanda da rahatlığın ve stilin kodlarını oluşturuyor.

mark10

Koyun derisinden yapılmış eva tabanı ve biçimlendirilmiş topuk kısmıyla ayağınızı mükemmel bir şekilde kavrayan Emu botlar; yapısı nedeniyle hava aldığı için yazın serin kışınsa sıcak tutabilme özelliğine sahipler.

mark12

Kate Hudson, Katie Holmes, Cameron Diaz, Alexa Chung gibi ünlü stil ikonlarının vazgeçilmez markası olan Avustralya menşeiili Emu, hem spor hem şık görüntüye sahip kadınların tamamlayıcılarından…

mark11

Emu markasının yeni sezon koleksiyonu İstanbul Cevahir Avm Shumix, City’s ve Nautilus AVM Markapark, Bursa Carrefour Avm Frame, İstinye Park Avm Shoes Center, Samsun Çarşı mağazalarından ve zizigo.com’da bulabilmeniz mümkün…

TOMMY HİLFİGER’DAN FARKINDALIK YARATAN KOLEKSİYON

Tommy Hilfiger’ın yeni sezondaki ilham perisi Amerikan preppy tarzı oluyor. Koleksiyondaki renk blokajı ile ön plana çıkan aksesuar ise çanta oluyor. Sınırlı sayıda üretilen beyaz vurgulara sahip, kırmızı saplı ve lacivert deri ayrıntılı çanta gündelik sokak tarzının mükemmel tamamlayıcısı niteliğinde…

mark14

Tommy Hilfiger, son altı yıldır Uluslar Arası Göğüs Sağlığı Derneği’ne (BHI)  verdiği desteği, sınırlı sayıda piyasaya sunulan bu yeni çanta koleksiyonuyla da sürdürüyor. Bu çantanın satışından sağlanacak kazancın bir kısmı doğrudan Fund for Living’e bağışlanacak. BHI’nın dünya çapında bir girişimi olan Fund for Living projesi göğüs kanseri tanısı konan kadınlara ve ailelerine destek olmayı amaçlıyor. Yani marka göğüs kanseri tanısı konan kadınların hastane masraflarının bir kısmını karşılıyor. Ya da sağlık sigortaları tarafından karşılanmayan bakım ihtiyaçlarını karşılıyor.

Tommy Hilfiger, sınırlı sayıda piyasaya sunulan çantayı Charlotte Gainsburg ve Drew Barrymore ile tanıtılıyor. Marka son 6 yıldır sınırlı sayıda ürettiği çantalarda ünlü kadınları kullanarak tüketicinin ilgisini çekiyor ve müşterilerinin farkındalığını arttırmayı amaçlıyor.

Göğüs Kanseri yüzünden yaşamları olumsuz yönde etkilenen kişilere yardımcı olmak ve göğüs kanseri konusunda bilinçliliği arttırmak için sınırlı sayıda üretilen çantaları kasım ayından itibaren Tommy Hilfiger mağazalarından satın alabilirsiniz.

ROBERTO CAVALLİ KADINI SON HIZ

Her daim dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Roberto Cavalli kadını için piyasaya sunulan parfüm; amberli ve çiçek özlerine sahip koku ailesinin bir üyesi… Pembe biberler, portakal çiçeği ve tonka fasülyeleri parfüme aşağıdan yukarıya saran notalardan… Givaudan parfüm tasarımcılarından Louise Turner tarafından yaratılan bu kadınsı ve sofistike kokunun şişesi de Roberto Cavalli markasının dişi karakterini fazlasıyla vurgulae nitelikte…

mark5

Reklam kampanyasının yüzü ise Elisa Sednaoui ise tam anlamıyla bir Roberto Cavalli kadını… Johan Renck ve Steven Klein’ın iş birliği ile çekilen reklam filminin tamamına, kokunun ailesine ve şişesine göndermeler de bulunan sarı rengin sıcak tavrı hakim…

SAATTE YEPYENİ RENKLER

Versace’nın yeni sezon defilesinde gözleri dolduran mavi, mor, siyah ve kırmızılar markanın DV One Cruise saat koleksiyonuna da eşlik ediyor. İsviçre saat yapım uzmanlığıyla üretilen DV One Cruise koleksiyonu’ndaki saatlerin tasarımları Donatella Versace tarafından yapıldı.

mark3

İleri teknoloji ile üretilen malzemeler ve kromatik renklerle tasarlanan saat modelleri yaz havasını sonbahar kış sezonuna taşıyor.

DV One Cruise koleksiyonun en hiti ise safir ve yakut eklenmiş, mavi ve mor kauçuk kayışlı, kırmızı kadrana sahip kronometreli model… İstek üzerine özel olarak üretilen bu modelin taşsız olan alternatifinden ise piyasada yalnızca 99 tane bulunuyor.

mark9

Versace’nin bu koleksiyonunun seramik kasalı seçeneklerinin yakut taşlar ile süslenmiş mor, sarı, pembe kadran ve aynı renklerde kayış alternatifleri de bulunuyor. Tarz sahibi bir siluetin en büyük tamamlayıcılarından olan taşlı DV One Cruise saatlerin, taşsız versiyonları da sportif bir şıklığın altını çiziyor.

İhtişamlı renklere sahip DV One Cruise koleksiyonu Türkiye’de yalnızca Sabri Acarsoy Saat’te satılıyor.

Source link

Başa dön tuşu