GenelKadınMagazin

Masumlar Apartmanı | Kadınlar Kulübü

Gerçek bir hayat hikayesi olan “Masumlar Apartmanı“, Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Madalyonun içi” romanından esinlenerek hazırlandı.
Korumacı dedesi ve erkek kardeşiyle birlikte yaşayan İnci’nin hayatı (Farah Zeynep Abdullah), yaptığı bir kazayla değişecektir. İnci’nin karışacağı kazada onu Han (Birkan Sokullu) ve büyük sırlarla dolu ailesi beklemektedir. Han’ın yaşamı takıntılarla dolu olan ablaları Safiye (Ezgi Mola) ve Gülben’in (Merve Dizdar) en büyük korkusu ise kardeşlerini kaybetmektir. “Aşk”, İnci ve Han’ın her şeye rağmen birbirlerinden kopmasına engel olacak mıdır?
Madalyonun İçi Kitabı Yazarı Dr. Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir?
1947 yılında Ankara’da dünyaya gelen Gülseren Budayıcıoğlu, 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine girmiştir. 1968 yılında eğitimine devam ettiği sırada TRT’nin açtığı spikerlik sınavına katılarak burada kadrolu olarak göreve başlamıştır.
1972 yılında mezun olmasının ardından TRT’den ayrılarak Hacettepe Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümüne asistan olarak girdi. 1982 yılında ise doçent olmak üzereyken görevden ayrılarak doktorluk kariyerine odaklandı.

2005 yılında Türkiye’nin ilk ve tek özel psikiyatri merkezini kurarak burada faaliyetlerine başladı.

İstanbullu Gelin, Doğduğun Ev Kaderindir, Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı adlı dizilere ilham olan kitapları büyük ilgi görmüştür. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitapları:
· Madalyonun İçi

· Hayata Dön

· Kral Kaybederse

· Camdaki Kız

· Günahın Üç Rengi

Masumlar Apartmanı dizisi oyuncu kadrosu:
Birkan Sokullu

29f614ec-dd9e-4e27-a1b1-3493ecfa79d7.jpg


HAN
Üç kız kardeşi ve hasta babasıyla yaşayan Han, kendi hayallerinden tamamen vazgeçmiş biridir. Yaşamı takıntılarla dolu ablaları ve işi arasında mekik dokuyarak bu aileyi ayakta tutmaya çalışan Han’ın İnci ile tanışması onun için bir dönüm noktası olur.

Farah Zeynep Abdullah
İNCİ

9e891216-dfac-4881-8754-f6ca2e476dac.jpg


Bir radyoda programcı olarak çalışan İnci, korumacı dedesi Memduh ve kardeşi Ege ile birlikte yaşamaktadır. İnci’nin hayatı Han’la tesadüfen tanışması ve Masumlar Apartmanı‘na taşınmasıyla büyük ölçüde değişecektir.

Ezgi Mola
SAFİYE

07662c72-595b-49e7-870d-00c1a1f31eae.jpg


Han’ın ablası. Temizlik takıntısını, saplantılı ahlak anlayışını ve hırçınlığını annesinden miras almıştır. Ne kadar yıkanırsa yıkansın pislikten arınamadığına inanır.

Merve Dizdar
GÜLBEN

f901cfa5-9c6b-4d4f-939c-770c49da4588.jpg


Ailenin en sessiz, en göze batmayan ve hiçbir konuda fikri sorulmayan üyesidir. Bütün hayatını ablası Safiye’nin boyunduruğu altında geçirmiştir. Kimseden sevgi görmemiş olan Gülben, kurtuluşunu aşkta arar ve sıklıkla olmayacak hülyalara kapılır.

Alper Saldıran
UYGAR

cbbef7d3-6b9e-4a1c-8c8a-b936efc0df5a.jpg


Uygar, İnci’yi geri kazanmak için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır.

Metin Çoşkun
HİKMET

284e99a6-2bb2-4441-90ab-e0bf0eda5a82.jpg


Hikmet, evdeki kural ve düzenden kendini sorumlu tutmakta, Han ve Neriman’ın kendilerini kurtarmaları için onları desteklemektedir.

Esra Ruşan

1.jpg


ESRA
Esra, hayatı ciddiye almaktan kaçınan, her durumda mizahı eksik etmeyen biridir.

Gizem Katmer

2.jpg


NERİMAN
Neriman, ailesi ve özgürlüğü arasında sıkışıp kalmıştır.

Atilla Şendil

3.jpg


MEMDUH
Memduh, torunu da kızı gibi yanlış bir aşka kurban gitmesin diye fazlasıyla korumacı davranmaktadır.

Emir Özden

4.jpg


EGE
Ege, asla sorumluluk almaya yeltenmeyen, serseri ve asi ruhlu biridir.

Uğur Uzunel

5.jpg


ESAT
Esat, hayatına doğru kadının girmesini beklemekte, baba olma hayali ile yanıp tutuşmaktadır.


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı