GenelKadınMagazin

Meme büyütme ameliyat sürecim | Kadınlar Kulübü

Merhaba,meme büyütme ameliyatı olmaya karar vermem yaklaşık 1 sene sürdü. Forumları okudum araştırdım kendi çapımda. 4 tane doktorla görüştüm. En son görüştüğüm doktor Prof olduğu için onda karar verdim. Beni ameliyattan çok ameliyat sonrası süreç korkutuyordu. Çünkü ağrı eşiğim düşük. Görüştüğüm doktorlardan 1 tanesi kas üstü, bir tanesi dikleştirme+kas altı, 2 tanesi de dual plan önerdi. Ağrı için de fazla spor yapmışsın da kasların ağrıyormuş dayanılmayacak gibi değil dediler. Neyse sonuçta karar verdim ve 17 martta İzmir’de ameliyat oldum.
Vallahi hiç de öyle doktorların anlattığı gibi olmadı. Yine de sizleri korkutmak istemiyorum. Ama benim gibi ağrı eşiği düşük olanların neyle karşılaşacaklarını bilmeleri açısından faydalı olur belki diye hissettiklerimi yazmak istedim.
Ameliyattan uyandım ve göğüs kaslarım yırtılıyormuş gibi bir ağrı, göğsümde büyük bir baskı ve nefes alırken zorluk çektim. 2 gün tuvalete yalnız gidemedim, yalnız yatıp kalkamadım. Sırtüstü yatmaktan sırtım tutuldu ve 3.gün göğsümü unuttum sırtımın ağrısına odaklandım.
ilk hafta kontrolümde moralim çok bozuktu ve neredeyse pişman olma aşamasına gelmiştim.
doktor bandajımı çıkardı ve korse sütyeni taktılar. O akşam bir güzel banyo yaptım gece çok güzel uyudum. 8.günden itibaren herşey düzeldi.
şu anda 10. Günündeyim ve gayet iyiyim.
Ağrı eşiği düşük olanlar ilk bir hafta mutlaka yanınızda size yardımcı olacak birileri olsun derim ben.
Şu anda çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. ))


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı