Dekorasyon

MICHAEL KORS İSTİNYE PARK’TA

Kendi adıyla markalaşmasının üzerinden 30 yıl geçen ve Amerikan Moda Konseyi tarafından geçtiğimiz yıl “Yaşam Boyu Başarı” ödülü alan dünyaca ünlü başarılı tasarımcı Michael Kors’un kendi adını taşıyan markası Michael Kors İstinye Park’ta bizlerle…

mic5

Kasım ayında İstinye Park’ta Demsa Grup güvencesi ile açılan Michael Kors markasını giymek için artık bir yıldız olmanız ya da dergi kapaklarında boy boy fotoğraflarınızın olması gerekmiyor artık. Tek yapmanız gereken yalnızca İstinye Park’taki yeni açılan mağazasına uğramanız yeterli…

mic6

MICHAEL KORS

Dünyanın hangi şehrinde olursa olsun yeni bir Michael Kors mağazası açılışında her zaman çok heyecanlandığını açıklayan Kors; “Her yeni açılan mağaza benim için yepyeni bir dünyayı keşfetme fırsatı yaratıyor. Mağaza açılan şehirlerde en çokta kadınlarını merak ederim. Örnek vermek gerekirse İstanbul’da yaşayan kadınlar hafta sonları spor mu yoksa şık giyinmeyi mi sever bunu merak ederim. Dünya büyük olduğu kadar aslında bir o kadar da küçük… Çünkü New York kadınlarının beğendiğini, benim imzamı taşıyan bir parçanın İstanbul’da yaşayan kadınlar tarafından da çok beğenildiğini gördüm ve anladım ki New York ve İstanbul kadınlarının arasında hiç de büyük bir fark yok.” Diyor.

“MICHAEL KORS” DOĞUYOR

Tasarımlarını ilk kez evinde çizen Michael Kors, konu modaya geldiğinde bir kadının ne giymek istediği hakkında oldukça kuvvetli hislere sahip biri… Küçüklüğünde genellikle ev, araba ve elbise resimleri karalayan ünlü tasarımcı güzel bir ev çizmek için ve bu evi hayata geçirmek için ileride mimar olması gerektiğini; mimar olmak içinde matematiğinin iyi olması koşulunun arandığını duyunca bu hayalinden vazgeçmiş. “Derlerim hiç iyi değildi. Özelliklede matematiğim en kötüsüydü. O zaman keşke arkadaşlarım gibi benimde matematiğim iyi olsa desem de şimdi iyi ki iyi değilmiş ve buradayım diyorum kendi kendime.” Diye itirafta bulunuyor.

mic7

Kendi adını taşıyan markası için; “Yaşadığım apartman dairesinde çizdiğim tasarımları, birkaç kadın dikerdi. Yatağımın üzeri her zaman dağınıktı ve askılarla dolup taşardı. Tüm tasarımlarımı kendim kesiyordum. Kısacası Michael Kors markası tam manasıyla yaşadığım küçük dairede doğdu.” Diyor Michael Kors.

İLK TESLİMAT

mic8

30 yaşında kendi adını taşıyan bir markaya sahip olan Michael Kors’un ilk koleksiyonu New York’ta 5.caddede bulunan Bergdorf Goodman gibi isim yapmış bir mağazada piyasaya sunulmuş. Tasarımlarının satışa sunulmasından dolayı oldukça heyecanlı ve mutlu olan Michael Kors, satışa sunulacak olan elbiseler kırışmasın diye onları kutulara yerleştirmek yerine hepsini arabasının arka koltuğuna yatay bir biçimde koyup mağazaya bu şekilde teslim etmiş. Mağazada çalışan kişiler ilk kez karşılaştıkları bu teslimat şeklini oldukça nazik ve titiz bulsalar da bunun çok da normal olmayan bir davranış olduğunu Kors’a söylemişler. “Sen yalnızca koleksiyonundaki parçaları kutulara yerleştir, biz onları ütüleriz.” Diye söz bile vermişler. Bu söze itimat etse de kıyafetleri bir kutuya koymak fikrini içine sindiremeyen Michael Kors bu davranışına seri üretime geçene kadar da devam etmiş. Hala daha teslimat konusunda oldukça özenli davranan Kors’un kıyafetleri üzerinde ne denli titiz çalıştığına dair harika bir ipucu bizler için de…

PEKİ, TASARIMCI OLMASAYDI?

Mimarlık hayali olup, çizdiği evleri hayata geçirmek isteyen ancak bunun için matematik koşulu olduğunu duyan Michael Kors bu hayalinden zaten küçük yaşta vazgeçmiş. Ancak her zaman yaratıcılığını gösterebileceği bir alan istemiş ünlü tasarımcı.

Okuldaki dersleri kötü olduğu ve Kors da sosyal olmayı sevdiği için bir süre sonra oyunculuk sevdası başlamış ünlü tasarımcıda. İyi bir oyuncu olabilmek için dersler bile alan Kors, sesinin şarkı söylemek için uygun olmadığı kendisine söylendiğinde ve dans edecek kıvraklığa sahip olmadığını anladığında bu sevdasından da vazgeçmiş. Henüz sahneye çıkmadan oyuncu olamayacağını anlayan Kors, bir açıklamasında; “Eğer oyunculuğu deneyip de başarısız olsaydın kesinlikle garsonluk yapardım. Ve eminim ki en kötü ve beceriksiz garson ben olurdum.” Diyor.

Geçen yıllarının içine oyunculuk, mimarlık gibi birçok hayal girse de Michael Kors bunların hepsinin bir hevesten ibaret olduğunu ve tek tutkusunun moda olduğunu anlamış. Ve 19 yaşına bastığında New York’ta bulunan Fashion Institute of Technology okuluna kaydını yaptırıp, moda dünyasına profesyonel bir şekilde adım atmış. Adım attığı günden beri modanın her zaman yüzünü güldürdüğü söyleyen Kors, umarız bu yolda başarılı bir şekilde yürümeye devam eder.

İLK MICHAEL KORS MÜŞTERİSİ KİM?

mic9

JACKIE KENNEDY ONASSIS                                                                           

mic10

MICHELLE OBAMA

Michael Kors imzalı parçaları ilk taşıyan ünlü isim, bir döneme kişisel tarzı ve şıklığı ile damgasını vuran 1961- 1963 yılları arasında ABD Başkanlığı yapan Kennedy’nin eşi Jackie Kennedy!

mic11mic14

BLAKE LIVELY                                                       ELIZABETH HURLEY                                   

mic15

MIRANDA KERR

Michael Kors’un müşteri portföyünde Amerika’nın şu anki First Lady’si Michelle Obama, Angelina Jolie, January Jones, Blake Lively, Kate Hudson, Coco Rocha, Miranda Kerr ve Elizabeth Hurley’nin de aralarında bulunduğu daha birçok ünlü isim yer alıyor.

MICHAEL KORS’TAN YENİ SEZON TÜYOLARI

mic16

HEIDI KLUM

-Muhakkak bir tulum olmalı dolabınızda. Tulum her zaman kullanabileceğiniz hem seksi hem de pratik bir parça… Üstelik elbiseye harika bir seçenek, özellikle de gece şık olmak isteyen kadınlar için. Heidi Klum’da Michael Kors imzalı tulumlardan vazgeçemeyen kadınlardan biri…

mic17mic18

MK Hooded Parka Fiyatı: 595 $                                     MK Polka Dot Ceket Fiyatı: 134 $                                   

mic19

MK Trench Yağmur Ceketi Fiyatı: 250 $

-Michael Kors’a göre bir kadının muhakkak iyi bir dış giyimi olmalı. Bu hırka, manto ya da ceket olabilir. Şık bir hırka ile en kötü durumun bile kurtulabileceğini söyleyen Michael Kors, üzerinizdeki en sade kıyafetin bile bu sayede kendi gösterebileceğini de ekliyor. Çift taraflı Michael Kors hırkalara göz atmakta fayda var. Oldukça kullanışlı olan bu modeller, en çok seyahatlerde işinize yarayacak ki bir Michael Kors kadını çok seyahat eder.

mic1

ANGELINA JOLIE

-Kaşmir parçaların muhakkak bir kadının dolabında bulunmasını söyleyen Kors, kaşmir kıyafetlerin sade olduğu kadar seksi göründüğünü de söylüyor. “Angelina Jolie, geçen gün çocuklarını parka götürdüğünde üzerinde gri kaşmir Michael Kors imzalı bir elbise vardı. Ve Jolie mükemmel görünüyordu. Jolie kaşmir elbiseyi sandaletleri ile birleştirmişti. Siz bu elbiseyi gece giyip, aksesuarlarınızla da birleştirip oldukça şık görünebilirsiniz.” Diyor.

mic20mic21

MK Oversized Tortoise Saat Fiyatı: 250 $          MK Bedford Extra Large Bowling Satchel Fiyatı: 478 $      

mic22

MK Gossford Lace Up Ayakkabı Fiyatı: 195 $

-Çantasız bir kadının oldukça eksik olduğunu düşünen Michael Kors, bu sezon için piton ve timsah derisi çantaların oldukça revaçta olduğunu söylüyor. Michael Kors çantalar oldukça pahalı olsa da oldukça akıllı bir yatırım. Eskidikçe de daha çok güzelleşen Kors çantalara muhakkak bir göz atın.
Source link

Başa dön tuşu