Dekorasyon

Moda Dünyasından Son Haberler


Zaman Tanımayan Çantalar

Türk tasarımcı Serra Türker, özel malzemeden hazırlanmış lüksü ve enerjiyi sonuna kadar çantalara imza atmış. Emmy Rossum ve Ashley Green gibi Hollywood yıldızlarının kalbini hazırladığı bu çantalarda çalan Türker; şimdilerde geçen ay açtığı butiğinin heyecanını yaşıyor.

Serra Türker

Serra Türker, kendi stiline baktığında kıyafetlerinde farklılık yaratmak yerine aksesuarların kendine özgü stiline uygun olup daha büyük bir farklılık yarattığı görünce tasarımcı olmaya karar vermiş. Serra Türker’e göre tasarımları zamanın ruhunu taşıyor, eklektik ve lüks…

mod2

Türker, çantalarını yaratırken her bir parçanın bir bütün yaratmasına önem veren bir tasarımcı. Yeri geldiğinde piton ya da safari desenleri de kullanıyor bazen de kanvas baskılı bir çanta yapıyor. Genç tasarımcı için çantanın boyutundan ya da kullanıldığı deseninden çok kullanıcılara markanın farklılığını hissedebilmesi önemli.

mod3

Serra Butik hem butiğinin hem de markasının adına “Misela” demiş. Peki, ama neden diye sorarsınız; 3 kız kardeşinin isimlerinin (Mine, Serra ve Lara) ilk hecelerinden ilham almış. Aslında markasının kurmadan çok önce babasının bulmuş olduğu Misela şu sıralar; dokunuşlarıyla hayatımızda farklılık yaratmak adına bizlerle!

-Şans + Strateji= Adler

Hepimiz biliriz ki poker hem şans hem de strateji oyunudur. Poker’in şans ve stratejiyi bir araya getirmesinden yola çıkan Adler markasının Poker yüzüklerini yaratmış. Poker yüzükleri, içerisinde bulunan sembol ve renkler ile fark yaratıyor.

mod5

Tıpkı poker oyunundaki gibi bilinmezlik üzerine gizlenmiş detaylar yüzükte de bulunuyor. Ve bu detaylar ancak dikkat edilebildiğinde ya da siz istediğiniz zaman görülebiliyor. Oldukça zarif, keyifli, eğlenceli ve zekice yaratılmış bu tasarım yüzükler ile şimdi oyun sırası sizde!

-Sicilyalı Ekol

Sicilya asıllı İngiliz tasarımcı Antonio Berardi, tasarım okulundan mezun olduğu günden bu yana vücuda oturan siluetler ve işleme detayları ile bizlere tutkulu İtalyan kadınının hikayesini anlatıyor.

mod6

Antonio Berardi

Tasarımcının “Baroque’n Roll adını verdiği 2012 Yaz Sezonu koleksiyonu her zamanki gibi oldukça cüretkar. Tasarımcı ise yaz sezonu için tasarladıklarını 2011 Sonbahar Kış Koleksiyonu’nun devamı gibi görüyor. Kış sezonunda bugüne kadar sık rastlamadığımız şekilde yine cüretkarlık göstererek, tasarımlarında dantel detayını kullanan Berardi; bu ayrıntı sayesinde kadınların vücut formlarını sergilemesini ve cesur davranmasını istemiş.

mod8

Peki, Berardi Türk Kadını’nı nasıl görüyor dersiniz? Herşeyden önce Berardi İstanbul’u çok seviyor. Halen hayatını devam ettirdiği Londra’yı dünyanın en heyecan verici şehri bulsa da İstanbul’u da dünyanın en büyüleyici kenti olarak görüyor Berardi. Türk bir arkadaşının kapalı çarşıda çok değişik kumaşlar sattığını söylemesi üzerine Kapalı Çarşıyı gezen Berardi, dünyada eşini benzerini görmediği yün muare örneklerini Kapalı Çarşı’da buluyor ve İstanbul’un Berardi Kadınını yaratmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

mod7

Tasarımcı, İstanbul’u kendi memleketi olan İtalya’ya benzetmesiyle de daha çok büyüleniyor. Verdiği bir röportajda Türk kadını ile İtalyan kadını arasında hiçbir fark göremediği ve birbirlerine çok benzediğini söyleyen Berardi, kendini Sicilya’ya, evine dönmüş gibi hissediyor.

mod9

Victoria Beckham, Antonio Berardi imzalı topuksuz ayakkabıları ile…

Türk kadınlarının zarif, kadınsı, nazik ve duygusal bir karaktere sahip olduğunu düşünen Berardi, markasının bu kadınlara çok uyduğunu çünkü Berardi kadınının da bu özelliklerini taşıdığını söylüyor. (Bu arada Türk tasarımcı Hüseyin Çağlayan, Antonio Berardi’nin okul yıllarından beri çok yakın arkadaşlar…)

Lilabella 1. Yaşını Kutluyor!

Özel parçaların ve koleksiyonları bir araya getirip, bizlerle buluşturan lilabella.com 1.yaşını kutluyor. Los Angeles merkezli alışveriş ekibinin dünyanın farklı yerlerinden alıp, bizlere sunduğu online alışveriş sitesi bu özelliği farklılık yaratıyor.

Lilabella’nın diğer alışveriş sitelerinden farkı ise gerçek anlamda butik bir site olması… Bu sitede koleksiyon seçiminden, ürünün müşteriye ulaşmasına kadar ekip büyük bir hassasiyet gösteriyor. Hiçbir parça siteye tesadüfi biçimde konulmuyor. Bu manada da sitede müthiş bir ayrıntıcılık ön plana çarpıyor ve üyelere sürekli farklı koleksiyonlar sunuluyor. Üstelik sitede seçkin ürünler sunmanın yanı sıra müşteriye sürekli heyecan vermek de ekibin amaçları arasında yer alıyor. Örneğin Lilabella.com’un 1 yıl dönümü çekimleri Milano’da gerçekleştirildi. Bu çekimler için siteye özel pastalar hazırlandı ve lilabella sofraları kuruldu. (Daha fazla ayrıntı için lilabella.com’a bir göz atabilirsiniz)

-Prizmaların Gücü Adına!

Roger Vivier gerek bizlere sunduğu muhteşem stiletto’ları gerekse tokalı ayakkabıları ile yalnızca bizlerin değil Catherine Deneuve’den Brigitte Bardot’a tüm efsanevi sinema yıldızlarının da favorileri arasında yer alıyor.

mod10

Fransız model Inés de la Fressange

Bugün markanın tasarımcılığını Bruno Frisoni yapıyor ve Inés de la Fressange bu kült markanın ilham periliğini yapıyor. Markanın yeni sezon koleksiyonunda ise ayakkabılar olduğu kadar en az çantalarda bizlerde heyecan uyandıyor.

mod11

Vivier bu sezon markayla özdeşen meşhur tokalı modellerini rafa kaldırıyor. Ve Vivier evrenine 3 boyutlu, lazer kesim derinin geometrisinden meydana gelen Prismick ile bizlerle buluşuyor.

-Tatiana Geliyor Monaco!

Tam adı Tatiana Santo Domingo olan Medya kuruluşlarından bira fabrikalarına, Kolombiya’nın en güçlü ve Güney Amerika Kıtası’nın en zengin ailesinin tek varisi genç bir bayan…

mod12

Tatiana Santo Domingo

mod13

mod14

Bu yeni it girl jet sosyetinin en çok aranan, en gözde isimlerinden… Ayrıca da stil ikonu Prenses Charlotte Casiraghi’nin en yakın arkadaşı ve Prens Andrea’nın da sevgilisi… Tatiana ayrıca Muzungu Sisters markasıyla da kendi tasarımlarını moda dünyasıyla buluşturuyor ve tüm dünyada kendini tanıtmaya hazırlanıyor.

-Kalemler Hazırlansın!

mod15

Katy Perry, Pre-Grammy davetinde Fausto Puglisi imzalı kalem eteğiyle kameralar karşısında…

mod16

Evan Rachel Wood, Bafta Ödül Töreni’nde Roland Mouret marka kalem eteği ile…

mod17

Diane Kruger, Derek Lam tasarımı kalem eteği ile Berlin Uluslar Arası Film Festivali’nde…

mod18

Pixie Lott, The Pirates filminin galasında giydiği Dolce Gabbana kalem etek- ceket takımı ile…

Şık ve formda bir görünüşün anahtarı olan kalem etekler bu yazın da favorileri arasında yer alıyor. Farklı renk ve desenleri ile de yıldızlarında tercihi olan kalem etekler çoktan bir moda çılgınlığına dönüştü bile… Peki, siz farklı bir imza atmak adına hazırlandınız mı kalemleri?

-Yaz Eğlencesi

mod19

Escada Couture’ın 2012 İlkbahar Yaz koleksiyonu özellikle detayları ile göz kamaştırıyor. Drape bantlı, askılı ve omuzları açıkta bırakan modellerin renkleri ise pembe, mürdüm, turuncu ve gri tonlarla buluşturduğu koleksiyonda tek parça tulumlar da görülmeye değer.

mod20

Oleg Cassini, 2012 İlkbahar Yaz Gece Elbisesi koleksiyonu ise farklı modellerin bir araya geldiği şık ve zarif modellerini indirim ile sunuyor bizlere. Şifon elbiseler, işlemeli ışıltılı detaylar koleksiyonda ön plana çıkıyor.

mod21

Doğal renklerden canlı tonlara, siyah ve beyaz zıt uyumundan, dore ve beyazın asil yansımalarına, uçuşan şifonlardan parlak satenlere, deri detaylı yakalardan ilginç tasarımlara kadar yeni sezonda bizlere geniş bir ürün yelpazesi sunan Derishow’un yaz eğlencesine siz de davetlisiniz!





Source link

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu