Haftanın KombiniModa

Modanın Yeni İkonu: Olivia Palermo


 

1986 doğumlu bu sosyetik güzel, tarzı ve stiliyle herkesi kendine hayran bırakıyor. Onu ilk olarak “The City” isimli reailty show programıyla tanımıştık. O günlerden bugüne kadar neredeyse her dergide, moda çekiminde ve birçok davette ona rastlamak mümkün hale geldi. Hatta geçtiğimiz sezon Mango’nun kataloğunda da birbirinden güzel pozlarıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. 

Genellikle eklektik olarak adlandıracağımız stilinde birbirinden farklı bir sürü öğeyi barındırabiliyor. Örneğin çiçekli bir pantolonun altına leopar baskılı bir ayakkabı giyebiliyor ve sanılacağının aksine çok hoş görünebiliyor. Anlayacağınız, farklı desenleri, farklı tarzdaki parçaları bir arada kullanmada oldukça başarılı. Ayrıca; uygun fiyatlı parçalar ile servet değerindekileri birlikte mükemmel bir uyum içinde kullanmada da üstüne yok diyebiliriz.

Sezonun en gözde parçalarından biri olan desenli pantolonları Olivia Palermo’ da çok seviyor. İnce ve narin vücut hatları zaten her şeyi çok güzel kaldırıyor. Çiçek desenli rahat kesim pantolonun içinde oldukça ilgi çekici görünüyor. Eğer siz de bu pantolonları denemek istiyorsanız, mutlaka vücut tipinizi göz önünde bulundurarak seçim yapın. İri desenler her zaman daha geniş, küçük desenler ise tam tersi gösterir. Pantolonunuzun desenli bölgesinin sorunlu bölgenize denk gelmemesine dikkat edin. Örneğin; basenleriniz genişse basenlerinde desenlerin yoğunlaştığı pantolonları seçmeyin. Bu; ilginin sorunlu bölgenizde yoğunlaşmasına sebep olur.

İki desenli parçayı bir arada kullanırken dikkat edin, her zaman Olivia kadar başarılı olamayabilirsiniz. Çiçek desenli pantolonunuzun altına leopar desenli ayakkabı giymek bir alternatif olsa da, yine de ayna karşısında iyice düşünerek hareket edin. Desenlerin birbiriyle uyumlu bir tema içinde olması göz yormadan iyi bir etki oluşturmanızı sağlar.

Dediğim gibi Olivia gösterişli parçalarla günlük olanları bir arada kullanmayı çok seviyor. Basic tişörtler bu konuda ona büyük bir rahatlık sağlıyor.  Artık her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz rengârenk bu tişörtlerden siz de birkaç tane edinebilir ve rahat edebilirsiniz.

“Süslü” olmayı seven ama asla “fazla” görünmeyen, her şeyi kıvamında tutturmayı başaran Olivia, üzerine giydiği ceketle adeta beni doğruluyor. Askıda gördüğümüzde, günlük parçalarla düşünemeyeceğimiz bu ceketi, çok da güzel taşımış görünüyor. “Peplum” trendinin gittikçe yaygınlaştığı bu dönemde eteklerden, bluzlara ve hatta ceketlere kadar her şey bu trendin etkisine girmiş gibi görünüyor. Bel kavisini ortaya çıkaran ve görünümünüze ayrı bir hava katan bu modellerden siz de bir tane edinebilirsiniz.

Çanta modası da birkaç sezondur, uçlarda olmayı seviyor. Ya çok büyük ya da küçük çantalara yer var artık mağazalarda. Orta boy olanları neredeyse hiç göremiyoruz. Dolayısıyla bir seçim yapmamız gerekiyor. Ya içerisine her şeyimizi koyabileceğimiz büyük bir çanta seçip rahat edecek ya da sadece telefon ve cüzdanımızla tüm gün idare edeceğiz. İkinci şık görüntü olarak bizi daha fazla cezbetse de, emin olun büyük olanlarla daha rahat edeceksiniz. Olivia  da yanılmış olamaz değil mi?

Source link

Başa dön tuşu