GenelKadınMagazin

Pedagog tavsiye ve şikayetler | Kadınlar Kulübü

Merhaba Arkadaşlar;
Yaşadığımız dönem neticesinde çocuklarımız icin, bizim ve çocuklarımızı anlayabilen ve bize yardımcı olabilecek dürüst Pedagog lar aramaktayız. Kimin doğru kimin yanlış oldugunu bilmek hiç kolay değil. Bu yüzden Bu mesajı Kadınlar Kulubune yazıyorum ve bu konu altında birbirimize yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum
Kadınlar Kulubune dün başımdan geçen bir olay neticesinde üye olmaya karar verdim. Siz de başınızdan geçen olayları paylaşırsanız Pedagog ihtiyacı duyan ebeveynler icin çok faydalı olacaktır. Dün 8 yaşındaki kızım ile birlikte BEYAZ BİREYSEL GELİŞİM/ ŞENİZ PAMUK’a gittik.

İlk başta bize bir form doldurdular sonra bu formu sektereteri, Şeniz hanıma götürdü.
Şeniz hanım kızım ile birlikte beni içeri aldı; Hoşgeldiniz v.s. Sonra bana dönerek ” kızınızda gördügünüz olumlu özelliklerden başlayarak bana kızınızı anlatırmısınız” dedi. Bende anlatmaya başladım, takiben “kızınızın geliştirmesini istediğiniz özellikler nelerdir?” diye sordu, biraz bahsettim (ama daha detaylı konusmak istiyordum Pedagog ile.)
Kendisine yalnız konusmak istediğimi soyledim ( Kızım yanımda bu arada). Şeniz hanım gerek olmadığını kızımın zaten olayların içinde olduğunu ve birlikte konuşmakta bir sakınca olmadığını söyledi. Peki deyip konusmaya bir süre daha devam ettim fakat öyle bir noktaya geldim ki, kızımın bazı şeyleri duymasının hoş olmayacağını/ etkileneceğini düşünerek tekrar yalnız konusmak istediğimi talep ettim, Şeniz hanım bu ısrarımdan sonra kızımı içeriye gönderdi.
Kendisine, “Nasıl bu şekilde bir görüşme yapabilirsiniz ilk başta benimle konuşup sorunun ne olduğunu sormanız ve beni dinlemeniz gerekmiyor mu?” diye sordum.
O da dedi ki, “Form doldurmuştunuz ve sorunları işaretlemişsiniz dedi ayrıca eklemek istediğiniz ayrıntılar icin aşagıda belirtilen boşlugu boş bırakmışsınız” dedi. “Ben her zaman cocuk ve veli’yi aynı anda görürüm ve birlikte konuşuruz” dedi.

Mantığım bunu kesinlikle kabul edemiyor, Bir sorun var ki ben çocuğumu pedagog’a götürmüşüm, ilk başta sorunun ne olduğunu bana sorması gerekmiyor mu? Çocugumun yanında, olan olaylardan ve sorunlardan nasıl bahsederim! Ayrıca daha bizimle hiç konusmadan, bir kağıt parcasının üzerinde işaretlenmiş olan şıklara bakarak sorunu veya hangi konuda yardıma ihtiyacımız oldugunu nasıl anlayabilir! bu nasıl bir çalısma tarzıdır.

Bu neye benzer; yabancı ve ilk defa karşılaştıgımız bir insana, çocugun yanında, bu çocuk altına hep çisini yapıyor ne yapsam diye sormaya benzer. (Çocuğun o anda ki psikolojisini düşünen yok)

Benim anladığım ve hissettiğim, olay paraya dökülmüş durumda. Faydalı olmak veya olmamak onemli degil
ilk gorusme icin 295 tl ( faturalı) nakit aldı ( k. kartı kabul etmiyor)
ikinci görüşmede kızıma test uygulamak istediğini söyledi ve bunun icin 2 saat süre gerekli dedi. ( 600 tl Faturalı)
üçüncü görüşmeye sadece benim gelmemi istedi. Görüsmede kızımın test sonuçlarından bahsedecegini ve nasıl bir yol izleyecegimizden bahsedecegini belirtti. ( 300 tl faturalı)

Bilemiyorum! Ben mi olaya yanlış tarafından bakıyorum ama bana göre kesinlikle yardıma ihtiyacı olan bir çocuğa yardım etmek için değil ( elbette bir bedel olmalı buna katılıyorum) nasıl daha çok para kazanabilirim şeklinde hareket ediliyor.

Ben şahsen adem güneş i takip ediyorum. Radyo programlarından ve kitaplarından. O kadar memnunum ki bakış açısından. Tamamen şefkat üzerine yoğunlaşıyor her sorunda. Burç fm in arşiv bölümünden dinleyebilirsiniz. Hatta kendisine mail atabilirsiniz canlı yayında yanıt veriyor. Ademguneş.com dan da çocuğunuzun sorununu aratabikirsiniz daha önceden bi ebeveyn sormuş olabilir. Ymarım yardımcı olmuşumdur

Tüm Pedagog’lar bu şekilde çalışıyor ise, hem bize hemde cocuklarımıza yazık.


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı