Güzellik

PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER


Herkesin bizimle aynı düşüncede olmasını beklemek zaten çok saçma olur. Mutlaka farklı düşünenler de olacaktır. Bizim çok beğendiğimiz ve kendimize yakıştırdığımız şeyleri beğenmedikleri gibi eleştiride de bulunacaklardır. Bizim beğendiklerimizi kullanarak memnun kalmamış da olabilirler. Porselen makyaj hakkında da farklı düşünceleri olanlar mutlaka vardır. Biz burada olumlu veya olumsuz her konuya açıklık getirerek bilgi sahibi olmanızı sağlamaktayız. Kullanıp kullanmamak tabii ki sizin elinizdedir. Amerika, Fransa, İtalya ve İngiltere de oldukça fazla kişinin kullandığı porselen makyaj Türkiye de sanatçılar arasında kullanılsa da halk arasında son yıllarda yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu konuda hala yeterli bilgiye sahip olmayan ve denememiş olan kişiler de vardır.

 
Özellikle podyumlardaki mankenler, sinema ve sahne sanatçıları yoğun bir şekilde kullanmaktadır. Porselen makyaja karşı olan makyaj uzmanları da bulunmaktadır. Porselen makyaj için doğal görünmediğini, donuk bir ifade verdiğini savunanlar da vardır. İspanyol bir makyöz de porselen makyajı maskaralık olarak değerlendirmektedir. Türkiye de yıldızların oldukça ilgi gösterdiği ve memnun kaldığı açıkça görülmektedir. Bir İtalyan modacı porselen makyaj için yıldızlara daha çekici bir görünüm kazandırdığını savunmaktadır. Porselen makyaj pürüzsüz ciltler için mükemmel bir makyaj olduğunu ve mutlaka kullanmalarını önermektedir. Çünkü her hangi bir kapatıcıya ihtiyaç duyulmadığını için hatları daha belirgin göstermektedir. Porselen makyaj birçok ünlü yıldızın gözde makyajı haline gelmiştir. Bir dönem sadece sahnede porselen makyaj kullanan Madonna, Daha sonra bunu günlük hayatına taşımıştır. Bayanlar arasında güzel olma çabası her zaman gündemdedir. Kendini önemseyen ve güzel olmak isteyen bayanlar için porselen makyaj vazgeçilmez bir hal almıştır.

Halk arasında da bu konuda pek çok yorumlar yapılmaktadır. Beğenenler olduğu kadar beğenmeyenler, Memnun olanlar kadar olmayanlar da mutlaka vardır. Porselen makyaj yaptırmayanlar öncelikle bu konuda eğitim almış bilinçli kişilere yaptırmalıdır. Bence ondan sonra karar vermelidir diye düşünüyorum. Çünkü mahalle arasındaki kuaförlerde porselen makyajdan çok da anlamayan kişilere yaptırarak amacının dışına çıkmış bir makyajı tabii ki beğenmeyecektir. Nasıl ki her işte uzman, deneyimli kişiler arıyor ve onlara güveniyorsanız, porselen makyaj yaptırırken de iyi bir kuaför ve uzman kişiyi bularak ona yaptırmalısınız. Porselen makyaj giyiminiz, saç ve ten renginiz ile bir bütün olmalıdır. Ayrıca bulunacağınız ortam da porselen makyaj için çok önemlidir. 2011 yılının makyajda en son modası olan porselen makyaj zaten güzel olan gelinlerin, güzelliğine güzellik katmaktadır.

Porselen makyajın en önemli özelliğinden birisi de yüzünde yara, yanık izi olanlar veya cildinde lekeler olanlar için adeta bir mucize yaratmaktadır. Böyle bir cilde sahip olanların bu izleri kapatıcılarla tamamen kaybetmektedir. Porselen makyaj yaptırdıktan sonra adeta siz bile kendinizi tanımayacak kadar değiştiğinizi göreceksiniz. Porselen makyajı günlük kullanımlar da kendiniz de yapabilirsiniz. Çünkü günlük kullanımlar da daha hafif yapılan ve gün boyu akmayan bir makyajla kendinizi daha bakımlı hissedeceksiniz. Kendiniz yapmak istiyorsanız porselen makyaj için gerekli kozmetik ürünlerini alarak işe başlayabilirsiniz. Önemli olan gerekli püf noktalarına dikkat etmek olacaktır. Saç ve ten renginize uygun renkleri seçerek güzel bir makyaj yapabilirsiniz. Normal makyaj kısa zamanda akarak bütün güzelliğinizi bozabilir, oysa porselen makyaj da bu sorunlar tamamen ortadan kalkmaktadır. Bütün bayanlara porselen makyajı mutlaka bir kere denemelerini tavsiye ediyoruz. Kozmetik sektöründe her çıkan yenilik, aynı zaman da kolaylığı da beraberinde getirmektedir. Her şey bayanların daha güzel olması amacını taşımaktadır.

Source link

Başa dön tuşu