GenelSağlık

Prof. Dr. Refik Çaylan, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Türk Tabipleri Birliği bugün de KBB Uzmanı Prof. Dr. Refik Çaylan’ın korornavirüs nedeniyle vefat ettiğini açıkladı.  Korona virüsü salgını nedeniyle dün Sinop’ta Aile Hekimi Dr. Engin Ünaldı ve Ağrıda Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Opt. Dr. Ahmet Aydın Şener hayatını kaybetmişti. Son 24 saat için üç sağlık çalışanı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. TTB’nin resmi Twitter hesabından ‘Bugün yine öldük’ notuyla yaptığı açıklamada “Prof. Dr. Refik Çaylan’ı COVID-19 nedeniyle kaybettik. Yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyor, kaygılı mücadelemize devam ediyoruz” denildi.

TTB Merkez Konsey Başkanı Sinan Adıyaman, 21 Ağustos’ta yaptığı açıklamada Mart ayından beri 28’i hekim olmak üzere 55 sağlık çalışanının vefat ettiği bilgisini vermişti. Engin Ünaldı ve Refik Çaylan’ın ölümüyle bu sayı 57’ye yükseldi.

KBB uzmanı Prof. Dr. Refik Çaylan koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Çaylan’ın yakın arkadaşı, Genel cerrahi uzmanı Prof Dr. Oktay Banlı, Twitter üzerinden “Koronavirüs enfeksiyonu sebebiyle günlerdir yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren sınıf arkadaşım KBB uzmanı Prof. Dr Refik Çaylan vefat etti. Çok çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah” açıklaması yaptı.

Türk Tabipler Birliği (TBB) de şu mesajı paylaştı:
Source link

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu