GenelKadınMagazin

Rüyada paralel evren görmek… | Kadınlar Kulübü

Merhaba herkese. Uzatmadan direkt rüyamı anlatayım. Aslında 2 rüya görüyorum sık sık, ve genelde aynı rüyaya kaldığım yerden devam ediyorum… Rüyama gelecek olursam:

Ben rüyamda oturduğum mahalleyi, sokağı çok daha değişik bir halde görüyorum. Sanki bir paralel evrendeydim, insanlar falan, her şey aynıydı ama dizaynlar farklıydı.

Rüyamda ise; normalde evimiz cadde üzerindedir. Ancak bu cadde, dümdüz bir cadde normalde. Ama gördüğüm rüyada caddenin, evimizin önünde(ilerisinde) kalan kısmı düz ancak ardinda (berisinde) kalan kısmı yokuş halinde. Ama bu yokuş birden diklesmiyor. Gittikce diklesiyor ve sonunda baya sarp bir yokuş oluyor.

Rüyamda genelde bu yokuşta pazar kurulduğunu görüyorum. Önceden gördüğüm rüyalarda bu pazardaki kitap satan bir adamın raflarından kitap bakıp, kitap aldığımı ve kitabı alırken de pazarlık yaptığımı görmüştüm. Başka bir gece, ikinci kere aynı pazar yerini rüyamda gördüğümde ise, bu sefer de kaldığım yerden devam edip (yani önceki rüyayı hatırlayıp) bu sefer de bir tezgahtan sevdiğim bir markadan kozmetik alışverişi yaptığımı gördüm.

Ve dahası, pazarın arka sokakları, eskiden yaşadığım başka bir şehirdeki bir mahallenin sokaklarına benziyor. Ve hatırladığım kadarıyla bazı sokaklar, bu başka şehirde olan mahallenin sokaklarına çıkıyor, yani biraz kombine bir rüya görüyorum. Ancak ben her seferinde şimdi yaşadığım şehirdeki evime gidiyorum, bir sekilde…

Ara ara görürüm bu rüyayı. Hatta önceden gördüğüm rüyada yaptığım aktiviteyi, bir sonraki rüyada kaldığım yeri hatırlayarak ve rüyaya kaldığım yerden devam ederek görüyorum. Enterasan bir sekilde..

Arada bir bu rüyayı gorsem de, gene bu mantıkla gördüğüm ikinci bir rüya daha var.

İkinci rüyam ise, böyle kumlu bir yol. Hani böyle yola asfalt dokulmediginde yollar kumlu kumlu olur ya, öyle bir yol. Köy yolu gibi.
Gördüğüm yer, sapa bir yer. Arada bazı tamirciler gördüğümü hatırlıyorum sanki, araba tamircileri. Onları geçince, okul gibi bir bina da gördüğümü hatirliyorum. Lise ve ilkokul gibi bir binaydı sanki. Onları geçince de bir alışveriş mağazasına çıkıyor yol. Böyle 2-3 katlı büyük bir bina. Oraya girince huzurlu hissettiğimi hatırlıyorum. Ama bu yol, sanki seneler önce Antalya’da yaşarken, okula gittiğim zamanlardaki yolu anımsatıyor bana.

Rüyalara dair dikkatimi çeken tek ayrıntı, sanki uyuyarak rüyaya daldığımda rüyaya kaldığım yerden devam ediyormuşum ve rüyada bizzat 2. Bir paralel evrende yasıyormuşum hissi. Uyanana kadar da gerçek olmadığını anlamıyorum.

Sizce bu rüyaları görmenin altında yatan neden, ne olabilir? Şimdiden teşekkürler


Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı